System

System przesuwny BLACK

Drzwi przesuwne

System BLACK to rodzaj drzwi przesuwnych, które są dostępne w dwóch wersjach: jedno- i dwuskrzydłowej. Drzwi suwane są nie tylko funkcjonalne, ale też efektownie się prezentują - ich oszczędna forma i minimalistyczny design doskonale wpiszą się w stylistykę wnętrz skandynawskich i nowoczesnych. Drzwi z tej kolekcji są skonstruowane w systemie naściennym – skrzydła są przymocowane do specjalnej prowadnicy. To właśnie za pomocą tej prowadnicy można przesuwać skrzydła wzdłuż ściany. Warto pamiętać, że w przypadku systemu przesuwnego BLACK w wersji dwuskrzydłowej, należy zaopatrzyć się nie tylko w dwa, oddzielne skrzydła drzwiowe, ale też w dwa systemy przesuwne i klamrę, która połączy konstrukcję w jedną całość.

Cena od

1714.62 zł

(ZAWIERA 23% VAT)

Stwórz swoją
konfigurację

Przejdź do procesu tworzenia drzwi na podstawie wybranej kolekcji. Wybierz kolor okleiny, klamkę i ościeżnicę.

System przesuwny BLACK model 5 LUNA

System Przesuwny BLACK model 5 REA

System przesuwny BLACK model 4 LUNA

System przesuwny BLACK model 4 REA

System przesuwny BLACK model 3 LUNA

System przesuwny BLACK model 3 REA

System przesuwny BLACK model 2 LUNA

System przesuwny BLACK model 2 REA

System Przesuwny BLACK model 1 LUNA

System przesuwny BLACK model 1 REA

SYSTEM PRZESUWNY BLACK – KLASYCZNE POŁĄCZENIE KOLORÓW

BLACK to drzwi utrzymane w klasycznej kolorystyce – białe skrzydła są umieszczone na czarnym systemie jezdnym. Jeśli chodzi o skrzydła, do wyboru są dwie opcje wykończenia ich powierzchni: biały Lakier Premium lub biała Farba Akrylowa UV. Białe skrzydła i czarny system przesuwny to połączenie kolorów, które sprawia, że drzwi będą świetnie wyglądać we wnętrzach w stylu industrialnym, cottage i loftowym, ale można je również zastosować w pomieszczeniach w klimacie minimalistycznym lub skandynawskim.

 

Drzwi Porta z systemem przesuwnym BLACK

 

System przesuwny BLACK idealnie sprawdzi się w dużych pomieszczeniach lub w dwóch nieco mniejszych, które w razie konieczności, będzie można połączyć w jedną, większą całość, otwierając drzwi. Chodzi tu np. o oddzielenie od siebie salonu i jadalni, kuchni i jadalni czy też sypialni od salonu. 

 

PortaBLACK_Rea_1_podwojne_pochwyt1_arn_Porta_RN

 

Skrzydła drzwiowe posiadają stylowe frezy na całej powierzchni, które dodają im nieco bardziej surowego charakteru, co jest świetnym uzupełnieniem aranżacji industrialnych. Czarna prowadnica oraz okucia (pochwyt lub minimalistyczna klamka w tym samym kolorze) podkreślają loftowy styl całości. Biel i czerń z powodzeniem wpiszą się w różne style wnętrzarskie.

 

Doskonałym uzupełnieniem kolekcji drzwi przesuwnych BLACK, będą tradycyjne drzwi uchylne z podobnym frezowaniem w stylu barndoor z kolekcji PORTA OSLO.

 

PortaOSLO_1_bialy_oscPsElegance90stopni_klamkaDivoFitQ_arn_Porta_RN

SYSTEM PRZESUWNY BLACK – GWARANCJA JAKOŚCI

Drzwi przesuwne z systemem BLACK są wypełnione „plastrem miodu” lub płytą wiórową. W tym drugim przypadku, konieczna jest dopłata. Skrzydła są dodatkowo obłożone płytą HDF. To wszystko powoduje, że system przesuwny BLACK jest solidnie wykonany i można z niego korzystać przez długie lata. Drzwi są dostępne w dwóch typach: REA i LUNA. Typ REA można rozpoznać po widocznych, czarnych uchwytach, które są elementem prowadnicy. Wspomniane uchwyty nadają drzwiom jeszcze bardziej wyrazistego charakteru. Typ LUNA to przeciwieństwo typu REA. W tym przypadku, uchwyty zostały ukryte we wnętrzu skrzydła, przez co drzwi prezentują się jeszcze bardziej minimalistycznie.

 

Zobacz również drzwi przesuwne z systemem EFEKT oraz drzwi z kolekcji SLIDE

KONSTRUKCJA SKRZYDŁA

Wypełnienie stanowi „plaster miodu” lub płyta wiórowa otworowa (opcja za dopłatą). Całość obłożona jest płytą HDF.

AKCESORIA W CENIE ZESTAWU

Prowadnica 2000 mm

UWAGI

Norma PN EN 14351-2:2018-12.
Zestaw jest uniwersalny co do kierunku i wysunięcia skrzydła.
System przeznaczony do montażu w otworze mniejszym o rozmiar względem typowego. Szczegóły patrz Tabela 7, str. 245.
Brak możliwości wykonania z zamkiem hakowym.
W przypadku systemu dwuskrzydłowego należy zamówić dwa systemy, dwa skrzydła i klamrę łączącą.
Przy zastosowaniu tulejek dystansowych możliwość odsunięcia skrzydła od ściany o 10 mm. Możliwość współpracy systemu BLACK ze skrzydłami suwanymi z pozostałych kolekcji PORTA:
– System BLACK typ LUNA do zamówienia z każdym skrzydłem suwanym.
– System BLACK typ REA do zastosowania wyłącznie ze skrzydłami ramiakowymi i płytowymi z wypełnieniem płyta wiórowa otworowa.

DOPŁATY

klamra łącząca do rozwiązań dwuskrzydłowych
komplet dwóch domykaczy
komplet pięciu tulejek dystansowych
pochwyt Black 1 jednostronny
pochwyt podłużny do drzwi przesuwnych
wypełnienie płytą wiórową otworową

Dostępne
kolory oklein