Kolekcja

DRZWI UKRYTE PORTA HIDE

Drzwi wewnętrzne

dostępne od ręki

Promocja - PORTA HIDE

Uff, PROMOCJA!

 

- Drzwi dostępne od ręki! (zapytaj w punkcie sprzedaży!)

 

- Klamka za 1gr! 

 

- Niższa cena PORTA HIDE  

Skrzydło ❗ od 484,62 zł ❗ było 646,98 zł (brutto)

Ościeżnica ❗ od 982,77 zł ❗ było 1198,02 zł (brutto)

Klamka EUFORIA z rozetą ❗ 1 grosz ❗ było 86,10 zł (brutto)

  klamka za 1 gr

Promocja obowiązuje do 31 grudnia 2023.

Regulamin promocji dostępny na stronie: www.porta.com.pl/pliki-do-pobrania

Do tej kolekcji polecamy klamkę: Maxima - Chrom szczotkowany

Cena od

1467.39 zł

(ZAWIERA 23% VAT)

Stwórz swoją
konfigurację

Przejdź do procesu tworzenia drzwi na podstawie wybranej kolekcji. Wybierz kolor okleiny, klamkę i ościeżnicę.

PORTA HIDE model 1.1 z odwrotną przylgą (otwierane do wewnątrz)

PORTA HIDE model 1.1 bezprzylgowe (otwierane na zewnątrz)

CZYM SĄ DRZWI Z UKRYTĄ OŚCIEŻNICĄ?

W drzwiach z ukrytą ościeżnicą widoczne jest tylko skrzydło drzwi. Ościeżnica, jak sama nazwa wskazuje, schowana jest natomiast w ścianie. W ten sposób drzwi i ściana tworzą jednolitą powierzchnię. Przy takim samym wykończeniu obu elementów, wejścia nie byłoby widać, gdyby nie klamka i bardzo cienka szczelina okalająca skrzydło. Właśnie dlatego, rozwiązanie takie nazywa się także drzwiami ukrytymi lub dyskretnymi. 

 

PortaHIDE_sztukateria_zielony_klamka-arn_Porta_RN_pion

 

Gładkie skrzydło daje Ci duże możliwości aranżacyjne, lecz jeśli postawisz na biel, także masz wybór. Oprócz podstawowego modelu PORTA HIDE znajdziesz też 9 wariantów lakierowanych na biało wariantów z frezowaniami różnego typu, znanymi z kolekcji PORTA VECTOR PREMIUM.

 

PortaHIDE_tapeta+malowane_klamkaAzaliaCzarny+Srebrny_arn_Porta_RN kopia

 

Sama konstrukcja skrzydła o grubości 40 mm, to ta sama która występuje w innych popularnych drzwiach PORTA. Składa się na nią rama z drewna iglastego i wypełnienie, obłożone płytą HDF. Zamiast wypełnienia typu „plaster miodu” możesz za dopłatą wybrać płytę wiórową otworową, która gwarantuje znacznie lepszą akustykę.

 

PortaHIDE_malowane_klamkaAzaliaSrebrny_arn_Porta_RN_pion kopia

 

Skrzydło w drzwiach ukrytych łączy się z ościeżnicą za pomocą dwóch niewidocznych zawiasów 3D, z kolei przy płycie otworowej są to trzy zawiasy. Ościeżnica w obu przypadkach jest w całości wykonana z aluminium. W każdym wariancie w cenie drzwi jest też zamek magnetyczny. Za dodatkową opłatą zamówisz też drzwi ukryte z podcięciem wentylacyjnym (idealne do łazienki) lub progiem opadającym.

 

PortaHIDE_tapeta_klamkaAzaliaCzarny_arn_Porta_RN_pion kopia

DRZWI UKRYTE W ŚCIANIE - BEZPRZYLGOWE LUB Z ODWROTNĄ PRZYLGĄ

Wypełnienie skrzydła w drzwiach ukrytych z kolekcji PORTA HIDE stanowi tak zwany plaster miodu lub płyta wiórowa otworowa wzmocniona wewnętrznym ramiakiem. Przy drugim rodzaju wypełnienia, skrzydła zyskują lepszą izolację akustyczną oraz są nieco cięższe. Dzięki temu lepiej sprawdzą się na przykład jako drzwi prowadzące do domowego biura. Całość pokryta została płytą HDF.

 

PortaHIDE_sztukateria_biały_klamka-arn_Porta_RN_pion

 

W ramach kolekcji możesz wybrać pomiędzy dwoma rodzajami wykończenia - skrzydło zagruntowane i przygotowane do malowania albo tapetowania lub skrzydło w wykończeniu Lakier Premium w kolorze białym.

 

PortaHIDE_tapetaArsoli_klamkaMaximaCzarny_arn_Porta_RN

 

PORTA HIDE to drzwi bezprzylgowe otwierane na zewnątrz (drzwi prawe) lub w wariancie z odwrotną przylgą otwierane do środka (drzwi lewe).

 

PortaHIDE_bialy_klamkaSimple_arn_Porta_RN_closed

 

W obu przypadkach możesz wybrać jeden z trzech standardowych rozmiarów szerokości skrzydła: 70, 80 i 90cm. Dzięki takiemu rozwiązaniu drzwi możesz wykorzystać również do bardzo małych mieszkań, w których otwieranie skrzydła na korytarz jest utrudnione lub niemożliwe, z uwagi na zastosowane w mieszkaniu ciągi komunikacyjne. Jednocześnie wtapiając się w ścianę, drzwi tworzą jednorodną powierzchnię i przez to optycznie powiększają przestrzeń, co stanowi dodatkowy atut w przypadku wnętrz o niewielkim metrażu.

 

PORTA HIDE sztukateria

 

Postaw na drzwi ukryte, zwane również dyskretnymi, z kolekcji PORTA HIDE i zaufaj ponad 30-letniemu doświadczeniu polskiego producenta drzwi.

DRZWI PRZESUWNE UKRYTE W ŚCIANIE

Z wykorzystaniem systemu przesuwnego bezościeżnicowego drzwi ukryte możesz również zamontować w wersji przesuwnej. W takim wariancie drzwi chowają się w ścianie i pozostają niemal niewidoczne. System przesuwny bezościeżnicowy nie wymaga zastosowania zarówno ościeżnicy, jak i opasek maskujących. Możesz zamówić je jako skrzydła do samodzielnej aranżacji - wówczas będą pokryte białą Farbą Podkładową. Następnie możesz pomalować ich powierzchnię na dowolny kolor lub wytapetować, dzięki czemu idealnie wtopią się w aranżację ściany. Wybierając drzwi ukryte z systemem przesuwnym bezościeżnicowym w wariancie z białym lakierem skrzydła będą gotowe do montażu i pozostaną w kolorze bieli. 

Drzwi ukryte w ścianie z systemem przesuwnym bezościeżnicowym

 

Tego rodzaju drzwi ukryte chowane w ścianie sprawdzą się w przypadku murów o grubości 100 mm i są przeznaczone do montażu w ścianach kartonowo-gipsowych, a także w ścianach murowanych z pełnej cegły. Kupując drzwi z systemem przesuwnym bezościeżnicowym otrzymujesz komplet akcesoriów i funkcji, które umożliwiają instalację i późniejszą regulację skrzydeł. 

MONTAŻ DRZWI UKRYTYCH

Drzwi z ukrytą ościeżnicą PORTA HIDE możesz zamontować w ścianie murowanej lub wykonanej z karton-gipsu, o grubości minimum 52 mm. Montaż drzwi dyskretnych różni się jednak nieco od montażu drzwi z tradycyjną ościeżnicą. Ościeżnica musi zostać ukryta w ścianie, więc przygotowany otwór drzwiowy powinien to uwzględniać. Jego wymiary w milimetrach znajdziesz w poniższej tabeli.

  PORTA HIDE

 

Rodzaj ościeżnicy Rozmiar skrzydła Szerokość otworu Wysokość otworu
PORTA HIDE bezprzylgowe

70

80

90

800

900

1000

2070
PORTA HIDE z przeciw przylgą

70

80

90

800

900

1000

2080

* mierzona od poziomu wykończonej podłogi.

 

W przypadku ścian z płyt gipsowo-kartonowych ościeżnicę przytwierdza się do stalowych profili nośnych ścianki, później przykręca się płyty gipsowo-kartonowe, a dopiero na końcu całość tynkuje i obrabia. Ościeżnicę można też przytwierdzić do ściany murowanej, lecz i w tym przypadku murarskie i tynkarskie prace wykończeniowe następują później.

 

PortaHIDE_biały_odwrotnaPrzylga_klamkaSimpleCzarny_arn_Porta_RN

 

Z tego powodu najłatwiej zamontować drzwi z ukrytą ościeżnicą gdy zaplanuje się je już na etapie stawiania ścianek działowych. Jednak również przy remontach pomieszczeń z gotowymi otworami drzwiowymi, przygotowanie ich do montażu ościeżnicy nie jest wcale aż takie trudne. Jeśli planujesz takie rozwiązanie, skontaktuj się z ekspertami z Akademii Dobrego Montażu PORTA,  a dostaniesz wszelkie niezbędne wytyczne.

  PortaSTYLIZACJE_klasyczna_Hide_gałka_listwyScienne_det_Porta_RN

 

GDZIE SPRAWDZĄ SIĘ DRZWI UKRYTE?

Drzwi z ukrytą ościeżnicą to innowacyjne rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się w połączeniu z nowoczesnym designem. Charakter wnętrza może być jednak bardzo różny, bo PORTA HIDE dostępne są w dwóch wariantach wykończenia. Możesz wybrać skrzydło pokryte białym lakierem Premium lub skrzydło zagruntowane, gotowe do samodzielnego malowania lub tapetowania. W tym drugim przypadku ogranicza Cię jedynie własna wyobraźnia. Drzwi pomalujesz na dowolny kolor, który wybierzesz do pomieszczenia. 

  PORTA HIDE_color of the year 2023

 

Gdzie jeszcze sprawdzą się drzwi ukryte?

 

Dyskretne drzwi sprawdzają się świetnie we wnętrzach o różnej wielkości, a wręcz idealnie nadają się do małych mieszkań. Dlaczego? Bo wtapiając się w ścianę, tworzą jednorodną powierzchnię i przez to optycznie powiększają przestrzeń. Unikasz w ten sposób także licznych uskoków w ścianach, co da szczególnie dobry efekt na przykład w przedpokoju, z którego wchodzi się do kilku innych pomieszczeń. Przy większym metrażu drzwi pomogą Ci z kolei ukryć przejście do dodatkowego pomieszczenia. Na przykład wejście z salonu do gabinetu, z sypialni do łazienki lub garderoby, czy z kuchni do spiżarni.

PORTA HIDE

Drzwi ukryte, które idealnie stapiają się ze ścianą, to nowoczesne rozwiązanie i ciekawy sposób na kreowanie przestrzeni na własnych zasadach. Wybierając gładkie skrzydło drzwiowe do samodzielnego pomalowania, wytapetowania lub wykończenia innego rodzaju pokryciem, zyskujesz jedyne w swoim rodzaju drzwi, które doskonale wpasują się w charakter wnętrza.

 

W drzwiach z ukrytą ościeżnicą PORTA HIDE widoczne jest tylko skrzydło – ościeżnica i zawiasy są całkowicie schowane w ścianie, dzięki czemu tworzą z nią jednolitą powierzchnię. Pokrywając oba elementy takim samym kolorem farby czy też tapetą, a nawet panelami ściennymi lub mikrocementem sprawisz, że wejście będzie niemal niewidoczne. Jedynymi elementami, które pozostaną dostrzegalne, są klamka i bardzo cienka szczelina okalająca skrzydło.

 

Drzwi ukryte w ścianie to idealne uzupełnienie wnętrza urządzonego w duchu minimalizmu i oszczędnego w formie wystroju pomieszczenia. W nowoczesnych mieszkaniach i domach drzwi ukryte zlicowane ze ścianą cieszą się dużym zainteresowaniem. Z powodzeniem wykorzystasz je również w innych stylach, otwierając zupełnie nowe perspektywy w aranżacji wnętrz.

KONSTRUKCJA SKRZYDŁA

Skrzydło bezprzylgowe (otwierane na zewnątrz) lub z odwrotną przylgą (otwierane do wewnątrz). Wypełnienie „plaster miodu” lub płyta wiórowa otworowa wzmocniona wewnętrznym ramiakiem (opcja za dopłatą). Całość obłożona jest płytą HDF. 

Skrzydło dostępne jest w dwóch wariantach wykończenia:

Skrzydło zagruntowane i przygotowane do malowania lub tapetowania. Krawędzie skrzydła oklejone obrzeżem umożliwiającym jego pomalowanie.
Skrzydła w wykończeniu Lakier Premium Biały.

OŚCIEŻNICE

Ościeżnica ukryta aluminiowa surowa przygotowana do malowania farbą ścienną.
Przeznaczona do skrzydeł drewnianych o grubości 40 mm.
Zastosowanie do ściany murowanej lub G-K.

AKCESORIA W CENIE SKRZYDŁA

Skrzydło
Dwa zawiasy 3D
Trzy zawiasy 3D dla wypełnienia płytą wiórowo otworową
Zamek magnetyczny na klucz zwykły, z blokadą łazienkową lub dostosowany pod wkładkę patentową
Ościeżnicę ukrytą aluminiową
Przygotowanie do skrótu dla wypełnienia z płytą wiórową otworową, maksymalnie 60 mm.

UWAGI

Norma PN EN 14351-2:2018-12 - skrzydło
Aprobata Techniczna - ITB-KOT-2019/1076 wydanie 1 - ościeżnica
Zawias 3D - dedykowany do kolekcji PORTA HIDE
Uszczelka opadająca w skrzydle z wypełnieniem płyta wiórowa otworowa.

DOPŁATY

podcięcie wentylacyjne lub podcięcie rekuperacyjne
uszczelka opadająca
wypełnienie płytą wiórową otworową
klamka z szyldem

Dostępne
kolory oklein