Kolekcja Ościeżnica PORTA RENOVA

od 628,00 | 772,44

cena skrzydła netto | brutto PLN

Masz pytania? Napisz

Dostępne kolory oklein

Klasa podstawowa. PORTA zapewnia możliwość długotrwałego użytkowania w gospodarstwach domowych.


Okleina Portadecor
Ten rodzaj wykończenia stanowi doskonałe połączenie ceny, parametrów użytkowych oraz szerokości dostępnej oferty. Powierzchnia okleiny jest wykończona lakierem. Charakteryzuje go gładka powierzchnia z nadrukiem.

Biały

Kolorystyka na stronie internetowej może różnić się od kolorów w rzeczywistości, w zależności od ustawień monitora.

Kolekcja Ościeżnica PORTA RENOVA

PORTA RENOVA to ościeżnica nakładkowa, która pozwala na wymianę drzwi bez demontażu starej ościeżnicy. PORTA RENOVA obejmuje zamontowaną wcześniej ościeżnicę metalową, dzięki temu można zaaranżować wnętrze od „nowa” i nadać mu niepowtarzalny charakter bez przeprowadzania skomplikowanych prac budowlanych. Ościeżnicę nakładkową należy montować w pomieszczeniach z ostatecznie wykończonymi ścianami (np. z tapetą), jak i zamontowaną podłogą. Z uwagi na skomplikowany proces montażowy lepiej, gdy montaż zlecisz Autoryzowanej Grupie Montażowej. Po montażu ościeżnicy światło przejścia zmniejszy się o 38 mm. Ościeżnicę PORTA RENOVA możesz dopasować do każdego rodzaju skrzydeł z naszej oferty.

Ościeżnica nakładkowa to rodzaj regulowanej obudowy, którą umieszcza się na starej futrynie. Co najważniejsze, nie trzeba przy tym demontować poprzedniej ościeżnicy. Ościeżnice nakładkowe są uniwersalne, bez problemu można je dopasować do różnego rodzaju drzwi. Występują w wielu kolorach, dlatego dobranie odpowiedniego odcienia, który będzie idealnie współgrał z kolorem skrzydeł, nie będzie stanowiło problemu. Montaż ościeżnic nakładkowych na futryny metalowe nie wymaga wykonywania żadnych, brudzących prac remontowych. Tym samym, po wykonaniu pracy nie pozostanie bałagan.

Ościeżnice nakładkowe to dobre rozwiązanie szczególnie do starszych budynków. Instalacja ościeżnicy w nowym budownictwie zwykle nie powinna nastręczać problemów, natomiast w starym budownictwie jest inaczej. Ościeżnice nakładkowe sprawdzają się na futrynach metalowych, które bardzo często były stosowane w starszych budynkach. W takim przypadku, wymiana drzwi wiąże się z mozolnym procesem wykuwania obecnych futryn, przed wstawieniem nowych. Ościeżnicę nakładkową można łatwo nałożyć na starą futrynę i w ten sposób szybko ja zabudować, bez konieczności wcześniejszego demontażu.

Jakie są najważniejsze zalety ościeżnicy nakładkowej PORTA RENOVA? Przede wszystkim:

 • prosty montaż, bez konieczności brudzenia podłogi i ścian,
 • brak konieczności demontażu starych ościeżnic,
 • łatwy sposób na zyskanie nowej aranżacji drzwi,
 • uniwersalny charakter – ościeżnice pasują do wielu typów drzwi,
 • różnorodność kolorów – ościeżnice są dostępne w wielu kolorach,
 • idealne rozwiązanie do drzwi wewnętrznych,
 • dobre rozwiązanie do domów i mieszkań w starym budownictwie.

Montaż ościeżnicy nakładkowej nie jest skomplikowany i polega na nałożeniu ościeżnicy nakładkowej na starą futrynę, bez konieczności jej wcześniejszego demontażu. Stare futryny są całkowicie zabudowywane, bez ryzyka zniszczenia ścian czy podłogi. Tym sposobem, nową aranżację drzwi można uzyskać bez mozolnego i często pełnego kurzu remontu. Mimo, że sama instalacja wydaje się prosta, w przypadku montażu ościeżnicy nakładkowej najlepiej skorzystać z pomocy fachowców z Autoryzowanej Grupy Montażowej. Profesjonalni pracownicy szybko i sprawnie wykonają montaż i poradzą sobie z ewentualnymi trudnościami, na jakie mogą natrafić.

 

Zobacz jak zamontować ościeżnicę nakładkową PORTA RENOVA.

 

Ościeżnica składa się z:

 • belek głównych: poziomej oraz dwóch pionowych wykonanych z materiałów drewnopochodnych,
  listew opaskowych.
 • Ościeżnica PORTA RENOVA jest produkowana i dostarczana do Klienta w postaci kompletu elementów przeznaczonych do składania na miejscu montażu.

Dwa lub trzy zawiasy czopowe standard

Dla zakresów szerokości muru („5” + A-J) „60”, „70”, „80”, „90”, „100”, „110”.

 • Ościeżnica RENOVA dostępna jest z Dokumentacją Dopuszczenia Jednostkowego.
 • Montaż ościeżnicy należy wykonać w pomieszczeniach z ostatecznie wykończonymi ścianami (np. tapety) i podłogą (np. parkiet).
 • Ościeżnicę można również zamawiać w wersji „tunel” (tj. wykonaną bez wrębu oraz uszczelki, zawiasów i zaczepu zamka).
 • Przy szerokości „100” i „110” wymagany jest 3 zawias.
 • Do ościeżnicy można zamówić rozszerzenie w postaci dodatkowych belek.
 • Do tej ościeżnicy można używać standardowych skrzydeł, w przypadku montażu klamki z rozetą lub szyldem powyżej 44 mm szerokości, należy zamówić skrzydło dedykowane z zamkiem 60 mm.
 • Podczas pomiaru otworu pod ościeżnicę konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie nierówności krzywizny zarówno w starej ościeżnicy, jak i na ścianie.
 • Z uwagi na skomplikowany montaż zalecane jest skorzystanie z usług Autoryzowanej Grupy Montażowej.