System

System przesuwny EFEKT

Drzwi przesuwne

Kolekcja EFEKT to dyskretny, niewidoczny system drzwi przesuwnych, który może znaleźć zastosowanie w wielu aranżacjach. Rozwiązanie to pozwala na ukrycie toru ślizgowego w taki sposób, aby był on niedostrzegalny zarówno przy zamkniętych, jak i przy otwartych drzwiach. System posiada tzw. domykacze (spowalniacze) zapewniające wysoki komfort użytkowania. Drzwi przesuwne z systemem naściennym EFEKT nie blokują przejścia podczas otwierania, dzięki czemu można efektywniej wykorzystać przestrzeń w domu. Świetnie sprawdzą się zarówno w małych pomieszczeniach oszczędzając cenne miejsce, jak i w przestronnych eleganckich wnętrzach jako stylowe wykończenie i nowoczesny akcent. 

 

Cena od

2431.71 zł

(ZAWIERA 23% VAT)

Stwórz swoją
konfigurację

Przejdź do procesu tworzenia drzwi na podstawie wybranej kolekcji. Wybierz kolor okleiny, klamkę i ościeżnicę.

System przesuwny EFEKT

SYSTEM PRZESUWNY EFEKT SKŁADA SIĘ Z NASTĘPUJĄCYCH ELEMENTÓW:

  • dwóch prowadnic ukrytych w skrzydle,
  • łożyskowanego wózka górnego z intuicyjnym systemem montażu i regulacji umożliwiającym adaptację do nierówności ściany,
  • łożyskowanych wózków dolnych zapewniających cichą i bezproblemową eksploatację nawet na podłogach z fugami.
    Prawidłowo dobrany rozmiar skrzydła pozwala na płynną regulację stopnia otwarcia skrzydła: od częściowo otwartych drzwi do otwarcia z zachowaniem pełnego światła otworu w murze.

 

PortaEFEKT_plytaGladstoneDabPiaskowy_arn_Porta_RN

SYSTEM PRZESUWNY EFEKT – W JAKICH WNĘTRZACH SIĘ SPRAWDZI?

Wewnętrzne drzwi przesuwne to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, świetnie sprawdzające się zarówno w niewielkich, jak i tych przestronniejszych mieszkaniach. Takie systemy są wytrzymałe, estetyczne i ciche, z powodzeniem można je zastosować w różnych rodzajach pomieszczeń – salonie, sypialni czy kuchni. Można je także montować w biurach oraz innych miejscach użyteczności publicznej.

 

Drzwi można zamówić w klasycznym białym kolorze - w takim przypadku skrzydło pokryte jest Lakierem Premium oraz w odcieniach naturalnego drewna. W zależności od rodzaju wybranej okleiny (PORTAperfect 3D i Gladstone/Halifax) do wyboru są odcienie dębu utrzymane w chłodnej (np. Dąb Skandynawski) lub ciepłej tonacji (Dąb Kalifornia, Dąb Hawana), a także w neutralnym wybarwieniu, jak Halifax Naturalny. 

 

Wypełnienie stanowi płyta wiórowa otworowa, całość jest obłożona płytą HDF (jest to płyta wykonana z włókien drzewnych, charakteryzująca się dużą twardością i podwyższoną gęstością). Nośność systemu to maksymalnie 80 kg. Szczelina pomiędzy skrzydłem a ścianą wynosi 10 mm – zwiększenie tego wymiaru jest możliwe na etapie montażu, poprzez zastosowania podkładki dystansującej.

SYSTEM PRZESUWNY EFEKT – MINIMALIZM I KLASA

Dzięki temu, że system przesuwny EFEKT jest całkowicie niewidoczny, ponieważ jest ukryty w konstrukcji skrzydła, idealnie sprawdzi się we wnętrzach minimalistycznych. Ten styl wnętrzarski charakteryzuje się prostotą form, łagodnością barw i bezpretensjonalnością dodatków. Dominują w nim naturalne materiały, takie jak drewno i szkło oraz jasne kolory, w oczy rzuca się też brak zbędnych dekoracji. Jeśli cenimy sobie minimalizm, oprócz doboru właściwych mebli czy kolorystyki, musimy także dopasować odpowiednie, pasujące do reszty wystroju drzwi wewnętrzne.

 

Drzwi przesuwne z systemem EFEKT wyróżniają się niebanalną konstrukcją, prostym wykończeniem oraz solidnością. Idealnie pasują do wnętrz urządzonych w stylach minimalistycznym czy skandynawskim, zwłaszcza skrzydła w białym kolorze. Będą jednak również świetnym rozwiązaniem do pomieszczeń klasycznych, nadadzą wnętrzu elegancji i niepowtarzalnego stylu.

 

Oferta drzwi przesuwnych naściennych marki PORTA DRZWI to również kolekcja SLIDE oraz BLACK. Skrzydła z systemem przesuwnym SLIDE są dostępne w tych samych kolorach oklein imitujących naturalne drewno i jego usłojenie. Dzięki wykończeniu powierzchni skrzydeł tym samym rodzajem okleiny oraz paletą dostępnych kolorów uzyskamy spójny efekt we wnętrzach. W odróżnieniu od systemu EFEKT, kolekcja SLIDE posiada widoczną, dyskretnie umieszczoną na ścianie górną prowadnicę. Jest ona widoczna zarówno w momencie gdy drzwi pozostają otwarte, jak i zamknięte.  

KONSTRUKCJA SKRZYDŁA

Wypełnienie stanowi płyta wiórowa otworowa. Całość obłożona jest płytą HDF.

AKCESORIA W CENIE

Prowadnice

UWAGI

Norma PN EN 14351-2:2018-12.
Brak możliwości wykonania z zamkiem hakowym.
Nośność systemu: 80 kg.
Szczelina pomiędzy skrzydłem a ścianą: 10 mm. Zwiększenie tego wymiaru jest możliwe na etapie montażu, poprzez zastosowania podkładki dystansującej pod górny wózek (podkładka nie jest elementem zestawu) lub poprzez zamówienie skrzydła dopasowanego pod żądaną wielkość szczeliny (realizacja Dział Kontraktów).
System przeznaczony do montażu w otworze mniejszym o trzy rozmiary względem typowego, np. dla otworu „60” –> do kompletu skrzydło „90”.

DOPŁATY

drzwi przesuwne – pochwyt podłużny
rozmiar „100” i „110”

Dostępne
kolory oklein