Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna - Obiekty użyteczności publicznej...

Kraków

Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna

Nowy obiekt hotelowy należący do Ośrodka Sportu i Rekreacji Kolna położony jest tuż przy torze kajakowym oraz w bliskim sąsiedztwie portu lotniczego w Balicach. W budynku znajdują się 52 pokoje oraz sala konferencyjna na 150 osób.

W trzykondygnacyjnej realizacji, z jednym piętrem ukrytym w spadzistym dachu, dominują okładziny kamienne oraz liczne obróbki blacharskie. Utrzymane w szarościach elewacje oraz zielony dach bardzo umiejętnie wkomponowano w krajobraz. We wnętrzach wykorzystano przygotowane na indywidualne zamówienie drzwi kontraktowe firmy Porta KMI Poland. Produkty spełniają wysokie wymagania dotyczące ochrony przeciwpożarowej i charakteryzują się doskonałymi parametrami akustycznymi (Rw=32 i 42 dB), bardzo pożądanymi w tego typu realizacjach. Ramy skrzydeł wykonano z tarcicy drewna egzotycznego. W rozwiązaniu o wyższym współczynniku izolacyjności akustycznej dodatkowo zastosowano uszczelki pęczniejące pod wpływem wysokiej temperatury (drzwi o odporności ogniowej EI 30).

Projektanci zdecydowali się na dość nietypowe rozwiązanie w postaci dwukolorowych skrzydeł drzwiowych. Od strony ciągów komunikacyjnych zastosowano okleinę naturalną select, z pionowym ułożeniem słojów, w kolorze Palisander, natomiast w pokojach hotelowych – okleinę CPL o barwie klonu. Jednym z dominujących elementów wystroju wnętrz są liczne okładziny ścienne. Ich kolorystyka idealnie komponuje się z barwą skrzydeł drzwiowych i ościeżnic. Takie rozwiązanie jest nie tylko stylowe, ale ze względu na niezwykłą trwałość, doskonale sprawdza się w obiektach o funkcji hotelowej.