Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” - Obiekty użyteczności...

Nowy Sącz

Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”

Nowy gmach Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu to galeria sztuki współczesnej z salą audytoryjną na 246 osób. Obiekt stanowi element rozbudowy dziewiętnastowiecznego budynku, będącego siedzibą Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”.

Cechą charakterystyczną realizacji są tarasy znajdujące się na dachu i drugim piętrze. Rozciąga się z nich widok na Stare Miasto. Wnętrza galerii wyróżnia precyzyjny dobór materiałów wykończeniowych oraz bardzo dobre doświetlenie światłem dziennym, które przenika przez liczne przeszklenia. Projektanci zadbali również o dobór bardzo estetycznego i funkcjonalnego oświetlenia. Zastosowane oprawy oświetleniowe umożliwiają sterowanie natężeniem źródeł światła, w zależności od rodzaju prowadzonych wystaw. Taka dbałość o szczegóły dostrzegalna jest również w doborze drzwi, które wkomponowano harmonijnie w design całości.

W nowosądeckiej realizacji architekci postawili na drzwi okleinowane CPL HQ (Continouns Pressure Laminate High Quality) Porta KMI Poland, z ramką MDF w kolorze klonu, takim samym, jakie wykorzystano w skrzydle. Zastosowana kolorystyka jest uniwersalna, w związku z tym dobrze sprawdza się zarówno w ogólnodostępnych częściach obiektu, jak i biurach. Kolekcja HQ dedykowana jest szczególnie obiektom użyteczności publicznej, narażonym na intensywne użytkowanie, jest potwierdzeniem, że drzwi mogą nie tylko być wyjątkowo funkcjonalne i trwałe, ale także eleganckie.