Kraków Arena - Obiekty użyteczności publicznej - Realizacje - PORTA...

Kraków

Kraków Arena

Kraków Arena to najnowocześniejsza i najpojemniejsza hala widowiskowo-sportowa w Polsce. Obiekt składa się z dwóch hal sportowych: dużej i małej, ale w środku nie brakuje wielu funkcji uzupełniających, takich jak szatnie, przestronne hole, kawiarnie, restauracje, pomieszczenia klubowe, sale konferencyjne i loże VIP.

Budowla ma charakterystyczną elewację wykonaną z listew aluminiowych. W pionowe elementy aluminiowe zostały wbudowane diody, które pełnią funkcję ogromnego ekranu LED. Można na nim wyświetlać obraz na żywo lub tworzyć różne efekty wizualne.

W krakowskiej hali zamontowano drzwi Porta KMI Poland. Wybrano m.in. drzwi wewnętrzne wyższe od wersji standardowej o 8.5 cm, które pokryto laminatem HPL. Pokrycie to posiada najwyższe parametry wytrzymałościowe. Skrzydła drzwiowe w czterech wyrazistych kolorach: szarym, pomarańczowym, fioletowym i czarnym, zamontowano na ościeżnicach stalowych. Efekt końcowy mocno podkreśla sportowy charakter zaprojektowanych wnętrz.

Jak w każdym budynku użyteczności publicznej, w hali widowiskowo-sportowej nie mogło również zabraknąć drzwi technicznych dymoszczelnych i ognioodpornych. Certyfikowane drzwi Porta El60 przez 60 minut stanowią skuteczną barierę dla ognia, zabezpieczając przed rozprzestrzenianiem się Pożaru I Zaczadzeniem.