Europejskie Centrum Bajki - Obiekty użyteczności publicznej -...

Pacanów

Europejskie Centrum Bajki

Oddane w tym roku do użytku Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, to obiekt unikatowy nie tylko w skali kraju. Architekturę zespołu ukształtowano w oparciu o cztery charakterystyczne bryły zainspirowane babkami, jakie dzieci formują z piasku.

Te niecodzienne elewacje pokryto łupkiem skalnym, a spinający je przeszklony pawilon – drewnianymi żaluzjami. Doskonała kompozycja architektoniczna i trafny dobór materiałów sprawiają, że odwiedzający z jeszcze większą przyjemnością wchodzą do bajkowego świata.

Wnętrze kompleksu jest pełne intrygujących perspektyw i zaskakujących, bajkowych motywów, które pełnią również funkcje użytkowe. Odwiedzający, przechodząc przez kolejne części obiektu, podziwiają elementy wystroju i wyposażenia wnętrz. W wyszukany i przemyślany design harmonijnie wkomponowano produkty Porta. Bogata oferta firmy w zakresie wzorów i kolorów umożliwia uzyskanie satysfakcjonującego efektu, nawet jeśli elementy pochodzą ze standardowej oferty katalogowej. Warto podkreślić, że jakość tej stolarki zawsze jest bardzo wysoka, bez względu na cenę. Pozwala to projektantowi zmieścić się w często ograniczonym budżecie, bez konieczności rezygnacji z estetyki i elegancji.

W Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie zastosowano drzwi okleinowane CPL HQ (Continouns Pressure Laminate High Quality), z ramką MDF-u oklejoną w kolorze skrzydła – Popielaty Euroinvest. Barwa ta jest uniwersalna, w związku z tym dobrze sprawdza się zarówno w ogólnodostępnych częściach obiektu, jak i biurach. Należy zwrócić uwagę, że oba boki oraz górna krawędź każdego skrzydła są pokryte taśmą brzegową ABS o grubości 1 mm, co pozytywnie wpływa na właściwości produktu. W strefie administracyjnej, w zależności od funkcji pomieszczeń, zastosowano drzwi wypełnione lub z przeszkleniem, natomiast pomieszczenia higieniczno-sanitarne wyposażono w produkt pełny z kratkami wentylacyjnymi i odpowiednimi okuciami. W ofercie drzwi okleinowanych HPL znajdują się również produkty jednoskrzydłowe (o szerokościach w zakresie 60–110 cm) i dwuskrzydłowe (120–200 cm), a także istnieje opcja zamówienia skrzydeł przesuwnych, co jest doskonałym rozwiązaniem w pomieszczeniach o ograniczonej powierzchni. Możliwość zamontowania ościeżnic: MINIMAX, regulowanej PortaSYSTEM lub metalowej pozwala na zastosowanie produktu niemal w każdym obiekcie.