Centrum Dydaktyki Nowych Mediów - Obiekty użyteczności publicznej -...

Łódź

Centrum Dydaktyki Nowych Mediów

Kampus Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi powiększył się ostatnio o nowoczesny gmach Centrum Dydaktyki Nowych Mediów. Architektura obiektu nawiązuje do łódzkiej zabudowy industrialnej.

Prostopadłościenna, czterokondygnacyjna i bardzo współczesna bryła budynku, z jedną kondygnacją ukrytą pod ziemią, idealnie wpisuje się w kontekst miejsca. Elewację kompleksu wykonano w całości z cegły klinkierowej i „poprzecinano” licznymi przeszkleniami doświetlającymi wnętrza. Zestawienie tych dwóch materiałów pobudza wyobraźnię oraz stanowi doskonałe tło dla funkcjonowania wydziału, kształcącego w zakresie nowych technologii wykorzystywanych w produkcjach filmowych i telewizyjnych.

We wnętrzach zespołu dominuje spokojna, monochromatyczna kolorystyka. W aranżację tę idealnie wpisuje się indywidualnie dobrana stolarka marki PORTA KMI Poland, bazująca na szarej okleinie firmy Egger. Architekci musieli tak dobrać drzwi, aby kierunek otwierania skrzydeł, ich osadzenie w ścianie oraz odległość otworu od elementów wyposażenia nie utrudniały korzystania z obiektu.

Ze względu na chęć zapewnienia komfortu dźwiękowego sale wykładowe oraz pomieszczenia biurowe zostały wyposażone w drzwi wewnętrzne o izolacyjności dźwiękowej R w =42 dB. Rozwiązania tej serii montowane są wraz z metalową ościeżnicą i zapewniają odporność ogniową w klasie EI 30 oraz dymoszczelność. Drzwi doskonale sprawdzają się w budynkach użyteczności publicznej, w których niezmiernie istotne są wymogi określone w warunkach technicznych, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów przeciwpożarowych i bezpiecznej ewakuacji z obiektu. W ofercie dostępne są skrzydła w okleinie: drewnopodobnej PVC (płaskie i frezowane), CPL HQ (płaskie), naturalnej standard (płaskie i z ramkami), satin oraz select (płaskie z pionowym ułożeniem słojów). Łącznie 47 opcji kolorystycznych, a w tym 6 tegorocznych nowości.

W sanitariatach zastosowano natomiast kolekcję okleinowaną CPL, w której zarówno skrzydło, jak i ościeżnica pokryte są okleiną CPL HQ. To rozwiązanie wraz z wykończeniem taśmą brzegową ABS zapewnia optymalną ochronę skrzydeł przed uszkodzeniami mechanicznymi, co sprawia, że stolarka jest chętnie stosowana w strefach intensywnie użytkowanych.