Drzwi łamane - gdzie sprawdzą się najlepiej?

Oceń artykuł:

56%
44%

Masz niewielkie pokoje? A może szukasz ciekawych rozwiązań na wydzielenie garderoby czy spiżarni z pomieszczenia? W takim przypadku drzwi łamane to dobre rozwiązanie dla Ciebie! Poznaj zalety drzwi składanych i wybierz model, który idealnie dopełni Twoje wnętrza.

Drzwi łamane - gdzie sprawdzą się najlepiej?

Drzwi łamane – co to takiego?

Drzwi składane łamią się w określonym miejscu – zazwyczaj w połowie, a skrzydła drzwiowe są połączone estetycznie ukrytymi zawiasami. Kiedy otwieramy drzwi składane, wydaje nam się, że skrzydło ulega złamaniu dokładnie w tych miejscach, gdzie zastosowano łączenia. Drzwi łamane potrzebują zdecydowanie mniej miejsca do otwierania niż standardowe drzwi. Montuje się je podobnie jak tradycyjne modele, czyli na ościeżnicy. Drzwi składane mają jednak inną budową, ponieważ posiadają specjalny system prowadzący, który zapewnia stabilność.

Drzwi łamane najczęściej składają się z dwóch skrzydeł o tych samych wymiarach (drzwi symetryczne). Możesz postawić na modele z płyty MDF, które są funkcjonalne i trwałe. Dobierz kolor okleiny, który dopełni Twoje wnętrze – od ciepłych odcieni drewna, przez biały lakier, po ciemne drewno. Inne rozwiązanie to drzwi łamane szklane, które stanowią efektowną ozdobę pomieszczenia.

Drzwi łamane Alfa_Beta_kolor_biały

 Drzwi łamane ALFA BETA

Drzwi łamane – kiedy je wybrać? W jakich wnętrzach sprawdzą się drzwi składane?

Drzwi składane łamane to dobre rozwiązanie dla niewielkich metraży, ale także dla przestronnych domów, jeśli chcesz zastosować ciekawe rozwiązania aranżacyjne. Dzięki drzwiom składanym możesz oddzielić garderobę od sypialni, spiżarnię od kuchni czy gabinet od salonu. Inna opcja to postawienie ścianek działowych – powstałe wnęki możesz zakryć drzwiami składanymi i stworzyć garderobę, schowek na sprzęty AGD czy spiżarnię niedaleko kuchni. Poznaj sposoby na aranżację drzwi łamanych.

Drzwi łamane do spiżarni

Masz przy kuchni niewielkie pomieszczenie czy wnękę? Możesz wykorzystać ją na bardzo przydatne pomieszczenie do przechowywania produktów sypkich, przetworów, garnków, robotów kuchennych i innych sprzętów, które zajmują sporo miejsca. Drzwi łamane do spiżarni do bardzo wygodne rozwiązanie – masz wszystkie potrzebne rzeczy pod ręką, uporządkowane na półkach we wnęce. Inna opcja to drzwi łamane do schowka – możesz wygodnie przechowywać sprzęty AGD, takie jak odkurzacz, deska do prasowania czy chemię potrzebną do sprzątania domu. Całość wygląda schludnie, ponieważ schowek jest odgrodzony drzwiami składanymi i domowe sprzęty nie są widoczne.

Drzwi składane do garderoby

Jeśli jesteś na etapie budowy domu lub masz trochę miejsca w mieszkaniu i planujesz remont, rozważ wygospodarowanie przestrzeni na garderobę. Możesz wydzielić niewielki pokój lub wnękę odchodzącą od sypialni, która posłuży Ci jako garderoba. Wszystkie Twoje ubrania, okrycia wierzchnie i buty możesz uporządkować i mieć do nich łatwy dostęp. Wydzielenie wnęki i zabudowanie jej drzwiami łamanymi to bardziej estetyczne rozwiązanie, niż zakup dużej, przesuwnej szafy. Meble o takich rozmiarach zajmują wiele miejsca, a z niewielką wnęką zyskasz miejsce do przechowywania ubrań i przestronne pomieszczenie.  

Drzwi łamane w przedpokoju

Czasem przedpokój, zwłaszcza w mieszkaniach usytuowanych w blokach, jest na tyle mały, że rezygnujemy z montowania drzwi. Klasyczne modele zachodziłyby przecież na siebie już po otwarciu i uniemożliwiały chodzenie, natomiast prowadnice do drzwi przesuwanych nie zmieściłyby się na zbyt krótkich ścianach. Założenie drzwi łamanych to komfortowe rozwiązanie – nie zabiorą zbyt dużej ilości miejsca, tak potrzebnej do swobodnego poruszania się po domu.

Drzwi łamane jako ozdoba dużych wnętrz

Drzwi wewnętrzne łamane możesz wykorzystać nie tylko na niewielkim metrażu. Jeśli masz przestronny dom lub mieszkanie, ten model skrzydła drzwiowego może posłużyć Ci jako niebanalny element aranżacyjny. Z estetycznymi, przykuwającymi uwagę drzwiami składanymi, możesz przykładowo oddzielić strefę wypoczynkową salonu od miejsca do pracy. To szczególnie pomocne, jeśli pracujesz zdalnie i regularnie odbywasz wideokonferencje. Do standardowego gabinetu warto jednak wybrać drzwi dźwiękoszczelne, które zapewnią profesjonalne wyciszenie. To przykładowo Porta RESIST, Porta LINE czy Porta FOCUS

Ciekawym pomysłem są też drzwi łamane szklane, będące elegancką ozdobą mieszkania. Dzięki nim nawet najmniejsze pomieszczenie nabiera charakteru, a jednocześnie nie traci na przestronności. To nowoczesny i minimalistyczny element, który pozwoli wprowadzić więcej światła do wnętrza.

Drzwi składane – zalety

Poznaj najważniejsze zalety drzwi składanych. Dlaczego warto je mieć w swoim domu?

  • Więcej przestrzeni – otwieranie drzwi składanych zabiera mniej miejsca, niż w przypadku standardowych modeli.
  • Estetyczne przechowywanie rzeczy – drzwi łamane w połączeniu z wnęką pozwolą Ci wygodnie przechowywać żywność, sprzęty AGD czy ubrania. Wnęka zabudowana składanymi drzwiami pozwoli Ci zaoszczędzić nieco miejsca – nie musisz kupować dużej, przesuwnej szafy, która pomieści wszystkie Twoje rzeczy.
  • Ciekawy sposób na podział przestrzeni. Jeśli chcesz wydzielić dodatkowe miejsce – na schowek, spiżarnię, garderobę czy miejsce do pracy, z drzwiami składanymi i ściankami działowymi na pewno uzyskasz ciekawy efekt.

Drzwi składane łamane Porta – wybierz model dla siebie

W naszej ofercie znajdziesz drzwi łamane ALFA oraz drzwi łamane BETA, które różnią się sposobem otwierania. ALFA to drzwi dwuelementowe, które są podzielone asymetrycznie i mają klasyczny zamek w skrzydle oraz zaczep w profilu ościeżnicy. BETA to drzwi dwuelementowe, które są podzielone symetrycznie, bez zamka.

Możesz wybierać spośród szerokiego przekroju oklein – z pewnością dobierzesz odcień idealnie korespondujący ze stylem Twojego mieszkania. Możesz postawić na ciepłe odcienie drewna, takie jak Orzech, Dąb Catania, Akacja Miodowa, Dąb Kalifornia czy Orzech Modena. Wygaszone, chłodne odcienie to natomiast Orzech Verona, Akacja Srebrna, Dąb Szkarłatny czy Dąb Syberyjski. Wybierz swój ulubiony model drzwi składanych i ciesz się przestronnym wnętrzem.

Oceń artykuł:

56%
44%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym