Kolekcja

WIEDEŃ

Drzwi wewnętrzne

Jeżeli szukasz skrzydeł drzwiowych pasujących do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym lub rustykalnym, kolekcja WIEDEŃ sprawdzi się idealnie. Pokryte białym lakierem skrzydła posiadają widoczne usłojenie drewna, które nadaje im stylu i uroku. Dzięki temu jeszcze lepiej wpasują się sielski klimat wnętrz rustykalnych oraz wystroju wnętrza w stylu prowansalskim. Wybieraj spośród wariantów jedno- i dwuskrzydłowych, pełnych i z przeszkleniami. Dopasuj modele do własnych potrzeb i charakteru mieszkania. Dopracowany w każdym calu projekt drzwi wewnętrznych PORTA z kolekcji WIEDEŃ zachwyca klasycznym, nieprzemijającym wzornictwem oraz najwyższej klasy wykończeniem.

 

Drzwi są dostępne w rozmiarach 60, 70, 80 i 90cm szerokości w wersji tradycyjnej oraz jako drzwi dwuskrzydłowe w rozmiarach 120-180cm.  

Cena od

608.85 zł

(ZAWIERA 23% VAT)

Stwórz swoją
konfigurację

Przejdź do procesu tworzenia drzwi na podstawie wybranej kolekcji. Wybierz kolor okleiny, klamkę i ościeżnicę.

WIEDEŃ model C

WIEDEŃ model B

WIEDEŃ model O

WIEDEŃ model P

DRZWI PEŁNE WIEDEŃ MODEL P

Drzwi wewnętrzne PORTA z kolekcji WIEDEŃ model P w wariancie bez przeszkleń to naturalny wybór do wszystkich tych pomieszczeń, w których chce się zachować pełną prywatność. Dlatego sprawdzają się idealnie jako drzwi do sypialni, pokoju nastolatka czy drzwi łazienkowe.

 

WIEDEN B_szpros_biały_Porta SYSTEM_arn otwarte

 

W tym ostatnim przypadku na etapie składania zamówienia należy pamiętać o wyposażeniu skrzydeł w podcięcie lub tuleje wentylacyjne. Ponadto, jako drzwi do garderoby czy spiżarni, skrywając zawartość, którą niekoniecznie chce się eksponować z perspektywy korytarza, są doskonałym wyborem. Model WIEDEŃ P, urozmaicony konsekwentnie rozplanowanymi frezami, tworzącymi trzy odrębne prostokąty, będzie się świetnie prezentował w każdej wersji – skrzydeł pojedynczych, podwójnych, a także w wersji przesuwnej.

DRZWI PRZESZKLONE W KOLEKCJI WIEDEŃ

W bogatej kolekcji drzwi pokojowych WIEDEŃ znajdują się również warianty ze szprosami i przeszkleniami. Jednym z nich jest model WIEDEŃ C, który przyciąga spojrzenia swoją dekoracyjnością i szybą o wzorze „chinchilla”. Symetrycznie poprowadzone szprosy w kolorze skrzydła tworzą harmonijny i regularny, a przez to miły dla oka układ.

Model WIEDEŃ O z kolei wyróżnia niewielkie przeszklenie w górnej części skrzydła, w postaci kwadratowego okienka. Jest to model o wszechstronnym zastosowaniu – sprawdzi się zarówno jako drzwi do pokoju dziecka, drzwi łazienkowe czy skrzydła do sypialni. Dyskretnie wpadające światło dzienne rozjaśni wnętrze i wprowadzi do niego nieco przytulności, jednocześnie nie ujmując intymnego charakteru przestrzeni. 

 

WIEDEN B_szpros_biały_Porta SYSTEM_arn otwarte

 

Rozmaitość modeli czyni z nich rozwiązania kompleksowe dla domów zamieszkiwanych przez użytkowników o różnych potrzebach. W przypadku drzwi z tej kolekcji sprawdzą się minimalistyczne klamki o prostym kształcie, które dodatkowo podkreślą klasyczny styl skrzydeł drzwiowych.

 

Białe drzwi wewnętrzne PORTA z kolekcji WIEDEŃ są dostępne w różnych szerokościach, dzięki czemu można je dopasować zarówno do przestronnych pomieszczeń, jak i wąskich oraz ciasnych przestrzeni. W wersji jednoskrzydłowej możesz zamówić je w rozmiarze 60, 70, 80 lub 90cm. Natomiast w wariancie dwuskrzydłowym dostępne szerokości to od 120 do 180 cm.

 

Zobacz również modele drzwi z kolekcji LONDYN, z ozdobnym frezowaniem i stylowym wykończeniem w formie łuku w górnej części skrzydła. 

KONSTRUKCJA SKRZYDŁA

Konstrukcję drzwi stanowi tłoczona płyta HDF z wypełnieniem stabilizującym. Poszycie skrzydła jest wykończone dwukrotnie farbą wodną akrylową lub pokryte okleiną drewnopodobną PCV. Ramka i szpros z PCV utrzymane są w kolorystyce skrzydła.

AKCESORIA W CENIE SKRZYDŁA

dwa zawiasy czopowe
zamek: na klucz zwykły, z blokadą łazienkową lub dostosowany pod wkładkę patentową
szyba o wzorze „chinchilla”
pochwyt okrągły (do drzwi przesuwnych)

OŚCIEŻNICE

Rekomendowane ościeżnice przylgowe:

PORTA SYSTEM w okleinie PORTAdecor
MINIMAX w okleinie PORTAdecor
STALOWE

UWAGI

Norma PN EN 14351-2:2018-12
możliwość dowolnego zestawienia wymiarów skrzydeł w drzwiach podwójnych
proponujemy klamkę i szyld Royal
skrzydło podwójne niedostępne z zamkiem magnetycznym
przy opcji „wzmocnienie pod samozamykacz” wymagany jest trzeci zawias
w związku z użyciem różnych materiałów, może wystąpić niewielka różnica kolorystyczna między skrzydłem a ramką
zawiasy PRIME – pakowane z ościeżnicą.

DOPŁATY

przygotowanie do skrótu (maks. 60 mm)
skrzydła przesuwne – pochwyt podłużny
skrzydła przesuwne – zamek hakowy z pochwytami bocznymi
tuleje wentylacyjne lub podcięcie wentylacyjne
wzmocnienie pod samozamykacz (wymagany trzeci zawias)
zamek magnetyczny z czołem ze stali nierdzewnej
zamek PRIME z czołem połysk (srebrny lub złoty)
zamek czarny i zawiasy czopowe czarne
zawiasy PRIME (dotyczy dedykowanych ościeżnic)
nakładki na zawiasy standard
klamka z szyldem

Dostępne
kolory oklein