Kolekcja

System przesuwny KOMPAKT

Drzwi przesuwne

System przesuwny wewnątrzścienny umożliwiający montaż drzwi przesuwnych chowanych w ścianie. Konstrukcja jest przeznaczona do zabudowy pod kartongips. System ten sprawdzi się w każdym miejscu, gdzie zastosowanie tradycyjnych drzwi uchylnych jest niemożliwe ze względów technicznych bądź estetycznych. Do systemu można dobrać skrzydło z jednej z tradycyjnych kolekcji PORTA (za wyjątkiem tych, które nie mogą zostać wykonane w wersji przesuwnej). System PORTA KOMPAKT to rodzaj wewnątrzlokalowych drzwi przesuwnych chowanych w kasecie ościeżnicowej. Oznacza to, że główne elementy konstrukcyjne są niewidoczne, znajdują się bowiem w ścianie. Nie jest to nowe rozwiązanie na rynku aranżacji wnętrz, niemniej w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularne. Kompletny system przesuwny składa się z: tunelu przeznaczonego do muru o grubości 100 mm, 125 mm lub 150 mm, kasety konstrukcyjnej wykonanej ze stali ocynkowanej oraz samych drzwi. Wymaga on obudowania z użyciem ścianek kartonowo-gipsowych, w których umieszcza się kasety. Istnieje możliwość zamówienia dodatkowych poszerzeń symetrycznych i niesymetrycznych tuneli.

Cena od

836.4 zł

(ZAWIERA 23% VAT)

Stwórz swoją
konfigurację

Przejdź do procesu tworzenia drzwi na podstawie wybranej kolekcji. Wybierz kolor okleiny, klamkę i ościeżnicę.

KIEDY WARTO ZAMONTOWAĆ STSTEM PRZESUWNY KOMPAKT OD PORTA?

Wśród drzwi przesuwnych można wyróżnić modele naścienne i wewnątrzścienne. Pierwsze z wymienionych przesuwają się po szynach jezdnych umieszczonych na ścianie, po otwarciu są one widoczne. Drugie rozwiązanie to omawiane drzwi kasetowe. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych skrzydeł drzwiowych, która sprawdzi się zarówno w małych pomieszczeniach, w których każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota, jak i w przestronnych lokalach, których aranżacja to nie lada wyzwanie.

 

A9 PortaKoncept_A9_perfect3dDabSkandynawski_oscPSsystemSuwanyKompakt_det_Porta_RN

 

System KOMPAKT to stylowe i jednocześnie funkcjonalne rozwiązanie. Drzwi chowane w kasecie są wygodne w użytkowaniu oraz bezpieczne (nie trzaskają, nie ma ryzyka przytrzaśnięcia dłoni), dlatego też można je z powodzeniem montować w domach, w których mieszkają małe dzieci. Drzwi przesuwne wewnątrzściennie z serii KOMPAKT pozwalają zaoszczędzić miejsce i w naturalny sposób łączą ze sobą różne przestrzenie w mieszkaniu. Ścianę, w którą są wmontowane, można wykończyć w dowolny sposób.

 

B5 Verte_B5_Portasynchro3dAkacjaSrebrna_systemKompaktVerte_arn_Porta_RN

 

Decyzję o zastosowaniu drzwi przesuwnych w kasecie najlepiej podjąć na etapie projektowania wnętrza lub planowania remontu. Ich montaż wiąże się bowiem z koniecznością odpowiedniego przygotowania ściany. W innym wypadku konieczne będą pracochłonne przeróbki.

SYSTEM PRZESUWNY KOMPAKT - DO JAKICH WNĘTRZ BĘDZIE IDEALNY?

System drzwiowy KOMPAKT jest niemal niewidoczny po otwarciu, dlatego też daje duże pole do różnorodnych aranżacji przestrzeni. Dzięki dyskretnemu montażowi sprawdzi się m.in. we wnętrzach minimalistycznych, w których nadrzędną panującą zasadą jest „im mniej, tym lepiej”. Będzie to również doskonałe rozwiązanie do mieszkań urządzonych w stylu loftowym, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na szarą bądź czarną okleinę, a także do wnętrz klasycznych.

 

A9 PortaKoncept_A9_perfect3dDabSkandynawski_systemSuwanyKompakt_arn_Porta_RN

 

System przesuwny KOMPAKT jest wyjątkowo cichy w trakcie użytkowania, można go więc z powodzeniem zamontować w sypialni czy salonie. Drzwi w kasecie często wykorzystuje się także w garderobach bądź spiżarniach, ponieważ można w ten sposób zaoszczędzić sporo miejsca. W przypadku dużych przestrzeni skrzydło ukryte w ścianie może zastąpić ściankę działową, sprawiając, że pomieszczenia będą się płynnie ze sobą przenikać. Już teraz poznaj kolekcję drzwi przesuwnych PORTA z systemem wewnątrzściennym KOMPAKT!

KONSTRUKCJA SYSTEMU

System do muru 125 mm składa się z kasety stalowej ze stali ocynkownej wraz z kompletnym systemem jezdnym, stanowiącej konstrukcję wewnątrz ściany oraz tunelu wykonanego z płyty wiórowej i MDF-u.

 

A9 PortaKoncept_A9_perfect3dDabSkandynawski_oscPSsystemSuwanyKompakt_det_Porta_RN

AKCESORIA W CENIE ZESTAWU

Kaseta konstrukcyjna dedykowana do muru o grubości 125 mm
Szyna z wózkami jezdnymi i elementem prowadzącym skrzydło montowanym do podłogi
Zaczep zamka hakowego (opcja za dopłatą do skrzydła)
Uszczelka szczotkowa przeciwkurzowa wciskana (tunele dedykowane do muru o grubości 125 oraz 150 mm)
Tunel dedykowany do muru o grubości 125 mm

OŚCIEŻNICE

Ościeżnice wykonane w wersji „tunel” dostępne w wersjach dedykowanych do murów o gr. 100, 125 oraz 150 mm.
Ościeżnica wykonana w wersji „tunel” dedykowana do muru o grubości 125 mm jest kompatybilna z kasetą konstrukcyjną PORTA.
Wszystkie powyższe tunele są kompatybilne z kasetami konstrukcyjnymi czołowych producentów europejskich (należy sprawdzić wymiary S0/H0).

UWAGI

System przygotowany do ścianek kartonowo-gipsowych o grubości 125 mm.
Istnieje możliwość zamówienia dodatkowych poszerzeń symetrycznych i niesymetrycznych tuneli (zamówienie kontraktowe).
Tunel 100 mm dostępny ze skrzydłami bez ramek.

DOPŁATY

okl. CPL 0,2 mm – GRUPA II
system synchronizacji zamykania – drzwi podwójne

Dostępne
kolory oklein