Kolekcja

PORTA ROYAL PREMIUM

Drzwi wewnętrzne

Drzwi pokojowe z kolekcji PORTA ROYAL PREMIUM to propozycja dwóch modeli białych drzwi pokrytych Lakierem Premium, odpornym na zabrudzenia, zarysowania oraz przebarwienia i żółknięcie, które często z czasem mogą pojawiać się na skrzydłach drzwiowych w kolorze bieli. Ta kolekcja to klasyka i elegancja doceniana przez wielbicieli wnętrz stylizowanych na retro, urządzonych w tradycyjnym stylu, ale również tych, w nieco bardziej nowoczesnej odsłonie. Skrzydła drzwiowe są dostępne w wersji przylgowej i bezprzylgowej, jednak warto podkreślić, że z ościeżnicą przylgową prezentują się wyjątkowo stylowo i okazale. Jako drzwi dwuskrzydłowe, szczególnie polecane do przestronnych wnętrz, klimatycznych kamienic i apartamentów, są prawdziwą ozdobą pomieszczenia. W mieszkaniach, w których dominuje biel i jasne barwy, drzwi dodają charakteru i stanowią wyróżniający się element aranżacji. W towarzystwie antyków lub bogato zdobionych mebli stylizowanych na zabytkowe dodają prawdziwie królewskiego akcentu.

Do tej kolekcji polecamy klamkę: Accent - Srebrny matowy

Cena od

958.17 zł

(ZAWIERA 23% VAT)

Stwórz swoją
konfigurację

Przejdź do procesu tworzenia drzwi na podstawie wybranej kolekcji. Wybierz kolor okleiny, klamkę i ościeżnicę.

PORTA ROYAL PREMIUM model P

PORTA ROYAL PREMIUM model A

DRZWI Z KOLEKCJI PORTA ROYAL PREMIUM - DOSTĘPNE MODELE

Model A to wariant zdobiony żłobieniami dzielącymi powierzchnię skrzydła na dwie części, większy prostokąt w górnej części oraz kwadrat na dole drzwi.

 

PortaROYAL_A_bialy_PS_klamkaOffice_arn_Porta_RN

 

Model P jest bardziej bogatą wersją, którą wyróżniają wyraźnie zarysowane żłobienia, dzielące skrzydło na cztery prostokąty. Dwa większe ułożone wzdłuż krawędzi skrzydła, oraz dwa mniejsze na jego szerokości, umiejscowione na górze oraz na dole drzwi. Wybierając drzwi wewnętrzne z kolekcji PORTA ROYAL PREMIUM warto rozważyć delikatną klamkę z szyldem o owalnym kształcie, która podkreśli bogaty styl drzwi, ale jednocześnie nie będzie zaburzać proporcji.

 

PORTA ROYAL PREMIUM model P _FarbaAkrylowa_Bialy

 

 

Jeśli chcesz, aby drzwi służyły Ci przez wiele lat w doskonałym stanie wizualnym i technicznym, a przy tym mieć pewność, że będą zawsze na topie i w zgodzie z ponadczasowymi trendami, ta kolekcja to strzał w dziesiątkę! Bez względu na wybrany model i kolor (drzwi można zamówić w dowolnym odcieniu z palety RAL) skrzydła z tej kolekcji prezentują się niezwykle stylowo w każdym pomieszczeniu.

DRZWI PORTA ROYAL PREMIUM – GWARANCJA WYSOKIEJ JAKOŚCI

Drzwi z kolekcji PORTA ROYAL PREMIUM posiadają wypełnienie stabilizujące lub płytę wiórową (opcja dostępna za dopłatą) dwustronnie obłożone tłoczoną płytą HDF (ang. high density fibreboard). Dzięki swojej konstrukcji oraz specyficznemu procesowi produkcji ta płyta z włókien drzewnych charakteryzuje się dużą gęstością (wyższą od litego drewna, bo wynoszącą powyżej 850 kg/m3) i niską elastycznością, a tym samym wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

 

PortaROYAL_A_bialy_PS_klamkaOffice_det_Porta_RN

 

Drzwi wykonane z płyty HDF mają doskonałe właściwości akustyczne, dlatego też sprawdzą się w pomieszczeniach, w których szczególnie pożądane jest dobre tłumienie dźwięków dochodzących z otoczenia, np. w sypialni czy w pokoju dziecięcym, ale także w przestrzeniach biurowych czy hotelach oraz pensjonatach. Skrzydła drzwiowe z kolekcji PORTA ROYAL PREMIUM odznaczają się również dobrą izolacyjnością termiczną, mogą być więc zamontowane w przedpokoju czy na poddaszu.

W JAKICH WNĘTRZACH SPRAWDZĄ SIĘ DRZWI PORTA ROYAL PREMIUM?

Drzwi wewnętrzne PORTA ROYAL PREMIUM wyróżnia idealnie gładka powierzchnia skrzydeł połączona z elementami dekoracyjnymi w postaci frezów (żłobień) o klasycznych kształtach. Będą prezentowały się najlepiej we wnętrzach minimalistycznych, zachwycających prostotą i bezpretensjonalnością oraz klasycznych, charakteryzujących się równowagą, harmonijnym ustawieniem mebli oraz wysoką jakością materiałów, z jakich są wykonane wszelkie dodatki.

 

PortaROYAL_otwarte

 

Design skrzydeł drzwiowych PORTA ROYAL PREMIUM jest uniwersalny i ponadczasowy, dlatego też nawet w przypadku zmiany koloru ścian czy elementów dekoracyjnych w mieszkaniu, skrzydła będą się dobrze komponowały z resztą wystroju. Można zamówić je w dowolnym odcieniu z palety RAL, która w wersji podstawowej obejmuje 215 kolorów. Warto wspomnieć, że z drzwiami PORTA ROYAL PREMIUM będą współgrały zarówno klamki o długich szyldach, jak i nieco bardziej nowoczesne uchwyty o prostokątnym kształcie.

 

Drzwi wewnętrzne PORTA ROYAL PREMIUM są dostępne w kilku wymiarach: 60, 70, 80, 90 (drzwi jednoskrzydłowe) oraz 120-180 (drzwi dwuskrzydłowe). Sprawdzą się we wnętrzach klasycznych, wówczas polecana jest wersja przylgowa ościeżnicy (posiadająca charakterystyczne wcięcie, uskok), jak i nowoczesnych, minimalistycznych – w takim przypadku warto zastosować ościeżnicę bezprzylgową (skrzydło oraz ościeżnica są wówczas zlicowane i tworzą jedną płaszczyznę, co wygląda bardzo stylowo i elegancko).

 

KONSTRUKCJA SKRZYDŁA

Wypełnienie stabilizujące lub płyta wiórowa (opcja za dopłatą) dwustronnie obłożone tłoczoną płytą HDF.

AKCESORIA W CENIE SKRZYDŁA

Drzwi przylgowe: dwa lub trzy zawiasy czopowe standard lub PRIME; bezprzylgowe: dwa zawiasy 3D
Zamek: na klucz zwykły, z blokadą łazienkową lub dostosowany pod wkładkę patentową
Pochwyt okrągły (do drzwi przesuwnych)

OŚCIEŻNICE

Rekomendowane ościeżnice przylgowe:

PORTA SYSTEM w okleinie Premium 
MINIMAX w okleinie Premium 
STALOWE 
 

Rekomendowane ościeżnice bezprzylgowe:

PORTA SYSTEM ELEGANCE w okleinie Premium 
PORTA SYSTEM ELEGANCE 90 stopni w okleinie Premium 
LEVEL w okleinie Premium 

UWAGI

Norma PN EN 14351-2:2018-12.
Możliwość dowolnego zestawienia wymiarów skrzydeł w drzwiach podwójnych.
Proponujemy klamkę i szyld Royal, patrz str. 225.
Skrzydło podwójne niedostępne z zamkiem magnetycznym.
Przy opcji „wzmocnienie pod samozamykacz” wymagany jest 3 zawias.
Zawiasy PRIME lub zawiasy 3D – pakowane z ościeżnicą.

DOPŁATY

PROMOCJA – pakiet PRIME bez dopłaty
przygotowanie do skrótu (maks. 60 mm)
skrzydła przesuwne – pochwyt podłużny
skrzydła przesuwne – zamek hakowy z pochwytami bocznymi
trzeci zawias 3D kolor srebrny, biały, czarny (dopłata do ceny ośc.)
trzeci zawias 3D kolor złoty (dopłata do ceny ośc.)
tuleje wentylacyjne lub podcięcie wentylacyjne
uszczelka opadająca
wypełnienie płytą wiórową otworową - Skandia
wypełnienie płytą wiórową pełną - Royal
wzmoc. pod samozamykacz (wymagany 3 zawias)
zamek czarny i zawiasy czopowe czarne
zamek magnetyczny: biały, czarny w skrzydłach bezprzylg.
zamek magnetyczny z czołem ze stali nierdzewnej
zawiasy 3D kolor złoty (dopłata do ceny ośc.)
nakładki na zawiasy standard
klamka z szyldem

Dostępne
kolory oklein