Kolekcja

PORTA BALANCE

Drzwi wewnętrzne

Drzwi PORTA BALANCE dzięki swojej niezwykle wytrzymałej ramiakowej konstrukcji to niezawodny i bezpieczny wybór na lata. W zależności od konkretnego modelu (pełny lub przeszklony), pomiędzy poziomymi ramiakami stanowiącymi postawę budowy skrzydła znajdują się efektownie wykończone płyciny lub przeszklenia ze szkła hartowanego. Uniwersalność jest najważniejszą zaletą klasycznych skrzydeł drzwiowych, a do takich właśnie można zaliczyć kolekcję PORTA BALANCE. Eleganckie drzwi wewnętrzne z tej kolekcji to pewnego rodzaju ukłon w stronę tradycji - prosta konstrukcja, minimalistyczny wygląd skrzydeł bez dodatkowych zdobień, wykończenie w postaci trwałej okleiny doskonale oddającej charakter naturalnego drewna. Do wyboru mamy kilka modeli drzwi jedno- i dwuskrzydłowych, które można zamówić w aż czterech wariantach pokryć i ponad dwudziestu odcieniach. Bez względu na to, które drzwi z tej kolekcji zamówisz, będą one ponadczasowym wyborem do Twojego domu. 

Cena od

987.69 zł

(ZAWIERA 23% VAT)

Stwórz swoją
konfigurację

Przejdź do procesu tworzenia drzwi na podstawie wybranej kolekcji. Wybierz kolor okleiny, klamkę i ościeżnicę.

PORTA BALANCE model D.3

PORTA BALANCE model D.2

PORTA BALANCE model D.1

PORTA BALANCE model D.0

PORTA BALANCE model B.1

PORTA BALANCE model B.0

PORTA BALANCE model A.0

PORTA BALANCE - KLASYCZNE PIĘKNO NA LATA

Drzwi wewnętrzne PORTA BALANCE bez wątpienia znakomicie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. To doskonała propozycja do salonu, sypialni, gabinetu czy pokoju dziecka – ich klasyczny design świetnie wkomponuje się w każdą aranżację. 

 

PortaBALANCE_D0_D3_Portasynchro3dWengeWhite_klamkaElegantSrebrny_podciecieWentylacyjne_arn_Porta_RN

 

Do wyboru ponad 20 kolorów oklein, dzięki czemu bez trudu dopasujesz odcień, który będzie najlepiej prezentował się w danym pomieszczeniu. Dla fanów jasnych, rozświetlających wnętrze barw PORTA przygotowała kolory: Biały, Wenge White, Sosna Norweska, Sosna Andersen (nowość!), a także Dąb Skandynawski. Miłośnicy ciepłych, słomkowo-miodowych odcieni mogą wybrać m.in.: Dąb Catania, Akacja Miodowa, Dąb Kalifornia, Dąb Craft Złoty (nowość!) czy Buk Skandynawski. Nie zabrakło również wariantów dla fanów ciemniejszych odcieni. I tak w kolekcji PORTA BALANCE, do wyboru są m.in.: Dąb Szkarłatny, Dąb Południowy i Dąb Hawana.

POPULARNE MODELE DRZWI PORTA BALANCE

Oprócz koloru, możesz również wybrać drzwi PORTA BALANCE spośród 7 dostępnych wzorów różniących się m.in. wielkością i liczbą szyb matowych, które świetnie doświetlą zwłaszcza ciemne pomieszczenia:

  • modele A.0, B.0. oraz D.0. to klasyczne, minimalistyczne drzwi bez przeszkleń, w których zamiast szyb znajdziemy płyciny umieszczone pomiędzy pionowymi i poziomowymi ramiakami. Wszystkie trzy warianty szczególnie dobrze sprawdzą się jako drzwi do toalety, sypialni, pokoju nastolatka czy wejście do domowego gabinetu. Stabilna konstrukcja i brak przeszkleń zapewnią większy poziom izolacji od hałasu oraz poczucie intymności w pomieszczeniach, w których jest to szczególnie istotny aspekt. 
  • model B.1. to szczególnie ciekawa propozycja do pomieszczeń, które wymagają dodatkowego doświetlenia, a zatem małych i wąskich pokoi czy salonu. Duża tafla szkła umieszczona między ramiakami zajmuje niemal cały obszar skrzydła. Dzięki temu drzwi nie tylko pozwalają wpuścić do środka więcej światła i optycznie powiększyć przestrzeń, ale dodają wnętrzu przytulności.
  • modele D.1., D.2. i D.3. są przykładem drzwi częściowo przeszklonych z kolekcji PORTA BALANCE. Skrzydła posiadają od jednej do trzech symetrycznie ułożonych szyb. 

 

Drzwi z kolekcji PORTA BALANCE są dostępne w klasycznej wersji (jednoskrzydłowej) w rozmiarach 60, 70, 80, 90 oraz 100cm (w przypadku skrzydła "100" konieczne jest zamówienie skrzydła wyposażonego w trzeci zawias. Można je również zakupić w wariancie dwuskrzydłowym. Dostępne rozmiary to od 120 do 200cm szerokości. Świetnie będą komponowały się z tradycyjnymi ościeżnicami, jak i wariantami stalowymi, na które warto się zdecydować szczególnie wtedy, gdy drzwi PORTA BALANCE będą wykorzystane jako skrzydła prowadzące do łazienki lub kuchni. 

KONSTRUKCJA SKRZYDŁA

Skrzydła w zależności od wzoru składają się z ramiaków poziomych pomiędzy którymi znajdują się płyciny lub szyby matowe. Szyby ze szkła hartowanego o grubości 4 mm.

AKCESORIA W CENIE SKRZYDŁA

Zamek dostępny w trzech wariantach: na klucz zwykły, z blokadą łazienkową lub dostosowany pod wkładkę patentową
Drzwi przylgowe: trzy zawiasy czopowe standard lub PRIME (opcja za dopłatą); bezprzylgowe: dwa zawiasy 3D
Szyba hartowana matowa
Pochwyt okrągły (do drzwi przesuwnych)
Przygotowanie do skrótu, maksymalnie 30 mm

OŚCIEŻNICE

Rekomendowane ościeżnice przylgowe:

PORTA SYSTEM 
MINIMAX 
STALOWE 

Rekomendowane ościeżnice bezprzylgowe:

PORTA SYSTEM ELEGANCE
LEVEL 

UWAGI

Norma PN EN 14351-2:2018-12.
Możliwość dowolnego zestawienia wymiarów skrzydeł w drzwiach podwójnych.
Przy drzwiach podwójnych bezprzylgowych należy zamawiać skrzydło czynne i bierne.
Skrzydło podwójne niedostępne z zamkiem magnetycznym.
Przy szerokości „100” wymagany jest 3 zawias.
Zawiasy PRIME lub zawiasy 3D – pakowane z ościeżnicą.

DOPŁATY

rozmiar „100”
skrzydła przesuwne – pochwyt podłużny
skrzydła przesuwne – zamek hakowy z pochwytami bocznymi
trzeci zawias 3D kolor srebrny, biały, czarny (dopłata do ceny ośc.)
trzeci zawias 3D kolor złoty (dopłata do ceny ośc.)
tuleje lub podcięcie wentylacyjne
zamek czarny i zawiasy czopowe czarne
zamek magnetyczny: biały, czarny w drzwiach bezprzylg.
zamek magnetyczny z czołem ze stali nierdzewnej
zamek PRIME z czołem połysk (srebrny lub złoty)
zawiasy 3D kolor złoty (dopłata do ceny ośc.)
zawiasy PRIME (dotyczy dedykowanych ościeżnic)
nakładki na zawiasy standard
klamka z szyldem

Dostępne
kolory oklein