Ciekawe aranżacje łazienki w nowoczesnym wydaniu. Które gadżety są naprawdę przydatne?

Oceń artykuł:

100%
0%

Być może łazienka nie kojarzy się z miejscem dla gadżeciarzy, ale coraz częściej może to być nowoczesne pomieszczenie. Co najważniejsze, nowe sprzęty sprawiają, że korzystanie z łazienki jest przyjemniejsze i znacznie bardziej wygodne.

Ciekawe aranżacje łazienki w nowoczesnym wydaniu. Które gadżety są naprawdę przydatne?

Głośnik bluetooth

Jeszcze kilka lat temu radio wbudowane w kabinę prysznicową uznałbym za fanaberię. Wystarczyło jednak skorzystać z takiego rozwiązania, by w toalecie, w której nie gra muzyka, czuć się potem dziwnie. W cichej jest nudno i pusto, dziś nie wyobrażam sobie kąpieli bez włączenia radia. Naprawdę przyjemnie jest słuchać muzyki pod prysznicem, w trakcie golenia czy innych czynności, które wykonuje się w łazience. Nie musicie jednak szukać nowej kabiny. Wystarczy kupić bezprzewodowy głośnik bluetooth, dzięki któremu muzykę można puszczać np. z telefonu. Ulubiona stacja radiowa czy nastrojowy album przesłuchiwany w trakcie kąpieli to dodatkowa przyjemność. Wiem, że uznacie to za zbyteczny gadżet, ale uwierzcie mi – gdy raz posłuchacie muzyki w łazience, nie będziecie chcieli wrócić do ciszy.

file.bluetooth Źródło: aliexpress.com

Na co zwrócić uwagę przy wyborze głośnika? Przede wszystkim na to, na jaką głębokość można go zanurzyć i ile czasu wytrzyma pod wodą. Podczas kąpieli chcemy się zrelaksować, a nie przejmować się tym, czy urządzeniu nie grozi awaria. Ważny jest też kształt, by sprzęt bez problemu dało się zawiesić lub postawić na półce.

Aranżacje luster łazienkowych – interaktywne lustro

Nie wiesz, jak urządzić łazienkę w nowoczesnym i funkcjonalnym stylu? Sięgnij po interaktywne gadżety! Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się lustra wyposażone w elektroniczne podzespoły  sterowane niczym tablet. Tak nietypowe aranżacje luster łazienkowych przypadną do gustu wszystkim miłośnikom nowoczesnych technologii. Największą przeszkodą jest jednak ich cena – na przykład polskie rozwiązanie od firmy Abyss Glass to wydatek rzędu 10 tys. zł za wersję 60-calową. Nic dziwnego, że na razie technologią zainteresowane są głównie sklepy z ubraniami, stacje benzynowe czy branża kosmetyczna.

file.interaktywne-lustro Źródło: Blogs.windows.com

Ale po co nam takie interaktywne lustro? Na przykład po to, by podczas mycia zębów, golenia się czy robienia makijażu przejrzeć informacje ze świata, przeczytać maile lub po prostu obejrzeć odcinek serialu.

Aż 43 proc. ankietowanych w badaniu firmy Adobe przyznało, że odbiera maile w łazience. Telefony zabieramy do toalety, a odczytywanie informacji na lustrze jest znacznie wygodniejsze niż trzymanie smartfona w jednej ręce, podczas gdy w drugiej mamy szczoteczkę lub narzędzie do makijażu.

Automatyczna deska sedesowa

Stereotypowy mężczyzna nie opuszcza deski sedesowej – znamy to z żartów, a pewnie wiele kobiet po prostu z własnego doświadczenia. Jak na to poradzić? Tam, gdzie nie pomagają prośby, warto sięgnąć po… technologię.

Czujniki wykrywają ruch – jeśli zauważą, że ktoś w pobliżu się porusza, podnoszą klapę. Jeżeli po 15 minutach nikt się nie rusza, opuszczają ją. Model pasujący do każdego sedesu kupimy już za około 400 zł!

“Luksusowa” toaleta

Lubisz nowoczesne urządzenia w domu i dysponujesz  nieco większą ilością gotówki? Zastanów się nad kupnem luksusowej toalety. Tak zaawansowany system pozwala obmyć newralgiczne partie ciała, wykonać delikatną lewatywę czy zapewnić masaż.

Oprócz tego deska jest podgrzewana, posiada filtr pochłaniający przykre zapachy oraz umożliwia wysuszenie ciała, co wraz z funkcją mycia eliminuje konieczność używania papieru toaletowego. Niestety – luksus kosztuje. Na taką toaletę trzeba wydać prawie 3 tys. zł.

file.deska-sedesowa Źródło: Geberit

Pralka z dostępem do internetu – ile kosztuje urządzenie łazienki przyszłości?

Pralka w wielu polskich domach ląduje w łazience, więc to gadżet, który jak najbardziej pasuje do naszego zestawienia. Ale… jak to "gadżet"?! Przecież urządzenia mechaniczne w domu to standard – pralka od lat ma jedną i tę samą funkcję. Owszem, ale dziś pralka może być podłączona do Internetu. Dzięki temu da się nią sterować za pomocą aplikacji mobilnej na odległość.

file.pralka-automatyczna Źródło: Samsung

Mając dostęp do Internetu, zdalnie włączymy urządzenie, wybierzemy odpowiedni program i funkcję lub też wyłączymy pranie. Dostaniemy też informacje o czasie, jaki pozostał do zakończenia programu i… kończących się detergentach! Te wszystkie inteligentne funkcje nowoczesnej pralki wpływają jednak na jej cenę – opisywany model w sklepie kosztuje ponad 11 tys. zł!

Waga z pomiarem tłuszczu

Wagi łazienkowe, jak sama nazwa wskazuje, trzymamy w łazience. Zamiast tradycyjnej, która tylko waży, warto wybrać nowoczesną. Na przykład taką, która oferuje jeszcze pomiar tłuszczu, wskaźnik masy ciała, dzienne zapotrzebowanie kalorii czy ilość wody w organizmie. Wszystkie dane analizować możemy za pomocą dodatkowej aplikacji. Współczesna waga nie tylko pokazuje, ile kilogramów zrzuciliśmy (o pesymistycznej wersji nie wspominam celowo), ale też lepiej pozwala zadbać o swoje zdrowie. Wbrew pozorom to nie jest duży wydatek - wagę z wyżej opisanymi funkcjami kupimy już za około 90 zł!

Nietypowa bateria

Nowoczesna łazienka to nie tylko gadżety, ale też ciekawy, unikalny design. Dlatego warto zwrócić uwagę na baterię z otwartą wylewką, która została prawie w całości pozbawiona górnej części obudowy.

file.bateria Źródło: TEKA

Dzięki temu można obserwować, jak strumień wody przepływa przez wylewkę, zanim wpadnie do umywalki. To oryginalny widok i wcale nie tak duży wydatek - model TEKA Formentera 623310200 kosztuje 350 zł.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym