Czy wszystkie drzwi w mieszkaniu muszą być takie same?

Oceń artykuł:

75%
25%
Drzwi w mieszkaniu powinny stanowić spójną całość. To pierwsza i najważniejsza zasada w dobieraniu drzwi wewnętrznych. Drzwi powinny być tej samej wysokości, modelu i w jednakowym wykończeniu (materiał, klamki). Przyjęta jest również zasada, by drzwi różniły się od siebie tylko ewentualnie szerokością i stopniem przeszklenia. Są jednak sytuacje, gdy chcesz wybrać drzwi w innej okleinie niż reszta. Co możesz zrobić, by dobrze się ze sobą komponowały?
Czy wszystkie drzwi w mieszkaniu muszą być takie same? Porta BALANCE

Gdy wymieniasz tylko część drzwi w mieszkaniu, a chcesz np. rozjaśnić przedpokój, to pomyśl nad drzwiami całkowicie przeszklonymi z ościeżnicą w takim samym kolorze, jak inne skrzydła. Dzięki takiemu rozwiązaniu drzwi wciąż będą stanowiły komplet, ale wnętrze stanie się zdecydowanie jaśniejsze.

Masz w całym domu białe drzwi w gładkiej okleinie? Wybierz jedną parę w odważnym kolorze! To rozwiązanie sprawdzi się w pokoju dziecka. Drzwi z kolekcji Porta VECTOR Premium można pomalować na dowolny kolor z palety RAL. Twoja pociecha kocha energetyzującą czerwień? Dobierz drzwi w kolorze burgundu, koralu czy rubinu!  

Twój domowy budżet nie pozwala Ci na wymianę wszystkich drzwi w mieszkaniu? Dwukolorowe drzwi to nie tylko oszczędność, ale również kreatywny pomysł na ciekawą aranżację wnętrza. Jeżeli wymieniasz tylko część drzwi i zdecydujesz się na okleinę w innym kolorze, to zwróć uwagę na ich usłojenie i wykończenie. Na pewno pomoże Ci szukanie rozwiązania z imitacją takiego samego gatunku drewna (np. Dąb Klasyczny oraz Dąb Skandynawski mają taką samą strukturę i usłojenie, ale różnią się od siebie wybarwieniem). Upewnij się jednak zawsze u sprzedawcy, że kolory oklein do siebie pasują.  

Oceń artykuł:

75%
25%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym