Drzwi przylgowe a bezprzylgowe - czym się różnią i które wybrać?

Oceń artykuł:

52%
48%

AKTUALIZACJA 20.07.2023

 

Wybierając skrzydła do nowego mieszkania, przyjdzie Ci zdecydować na jakie drzwi się zdecydować - przylgowe czy bezprzylgowe. Te pierwsze, jak może ktoś Ci podpowiedział, są bardziej klasyczne, co nie zmienia faktu, że i drzwi bezprzylgowe na dobre zagościły już w wielu domach. Skrzydła o takim profilu krawędzi cieszą się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem pomiędzy drzwiami przylgowymi a bezprzylgowymi i chciałbyś wreszcie zrozumieć, na czym polega różnica między nimi, ten artykuł został stworzony właśnie z myślą o Tobie.

Drzwi przylgowe a bezprzylgowe - czym się różnią i które wybrać? Porta ROYAL PREMIUM

Drzwi przylgowe a bezprzylgowe - różnice

Tak naprawdę sprawa jest bardzo prosta i daje się zauważyć gołym okiem, gdy wie się, na co zwrócić uwagę. drzwiach bezprzylgowych zawiasy są chowane, nie widać ich po zamknięciu, dzięki czemu ich krawędź jest zupełnie gładka. Takie rozwiązanie pozwala na idealne połączenie się drzwi z ościeżnicą i sprawia, że skrzydło wygląda, jakby miało znacznie masywniejszą krawędź.

 

W przeciwieństwie do drzwi bezprzylgowych te z przylgą wyróżniają się charakterystycznym wykończeniem krawędzi skrzydła z wcięciem, które zachodzi na ościeżnicę. To bardzo popularny, klasyczny model właśnie ze względu na przylgę, która ukrywa zamek. Do niedawna zresztą zdecydowaną większość dostępnych na rynku drzwi można było zaliczyć do przylgowych. Zarówno w przypadku drzwi z przylgą jak i bez w PORTA DRZWI istnieje możliwość regulacji zawiasów. 

Drzwi przylgowe czy bezprzylgowe - które wybrać?

Kiedy urządzasz swoje cztery kąty, zależy Ci na tym, aby wszystko było ze sobą dobrze skomponowane, a detale tylko podkreślały całość. Wybierając drzwi do różnych pomieszczeń, zwracasz więc uwagę nie tylko na ich estetykę, ale i na funkcjonalność. Zastosowanie skrzydeł bezprzylgowych sprawia, że konstrukcja spaja się we wspólną płaszczyznę skrzydła i ościeżnicy. Efektem jest „chowanie się” drzwi w futrynę od strony pokoju, na który się otwierają.

Ten rodzaj drzwi wymaga specjalnej ościeżnicy, jaką jest PORTA SYSTEM ELEGANCE. Jest regulowana i zaopatrzona w zawiasy 3D. Dzięki wzmocnionym kieszeniom na zawiasy takie skrzydła są też bardzo trwałe. Jeśli lubisz proste formy, gładkie powierzchnie, wnętrza utrzymane w stylu minimalistycznym - taki model z pewnością przypadnie Ci do gustu. Nowoczesnego, eleganckiego sznytu dodadzą takim drzwiom szerokie listwy futryny.

Z drugiej strony drzwi przylgowe wciąż cieszą się dużą popularnością. Głównym zaletami takiego modelu okazują się z pewnością prosta konstrukcja, mniej wymagająca technika montażu drzwi czy bardzo łatwy sposób regulacji zawiasów. Drzwi z przylgą posiadają charakterystyczne załamania i kanty, które tylko podkreślają ich piękne wykończenie.

Za doskonały przykład może tu posłużyć kolekcja PORTA ROYAL PREMIUM – znajdziesz w niej drzwi pełne, obłożone tłoczoną płytą HDF. To wzór bardzo tradycyjny i elegancki. Drzwi przylgowe najbardziej pasują do takich właśnie pomieszczeń – klasycznych czy stylizowanych na retro.

zdjecie4314

Drzwi przylgowe i bezprzylgowe - do jakich wnętrz będą pasować? 

Na etapie podejmowania decyzji jakie drzwi wybrać: przylgowe czy bezprzylgowe warto podkreślić, że układ jednopłaszczyznowy w drzwiach bezprzylgowych powiększa optycznie wolną przestrzeń podłogi. Do jakich wnętrz najbardziej pasują drzwi bezprzylgowe? Sprawdzają się przede wszystkim w aranżacjach nowoczesnych, minimalistycznych czy industrialnych – dlatego ich popularność ciągle rośnie. Takie stylizacje są dziś bowiem na topie i nic nie wskazuje na to, by miało się to w najbliższym czasie zmienić.

Skrzydła przylgowe prezentują doskonale w domach urządzonych w klasycznym, tradycyjnym stylu. Ze względu na swoje wyraźnie zaznaczone krawędzie drzwi sprawiają wrażenie lżejszych.

W PORTA DRZWI dajemy Ci wybór bez zmiany ceny. Drzwi bezprzylgowe są dostępne już w znacznej większości skrzydeł – tak, abyś mógł w łatwy sposób dopasować najlepsze rozwiązanie do swoich wnętrz.

Obejrzyj nasz poradnik video dot. montażu drzwi na ościeżnicy bezprzylgowej PORTA SYSTEM ELEGANCE

Zarówno drzwi przylgowe, jak i bezprzylgowe od PORTA DRZWI odznaczają się najwyższą jakością i wzornictwem na światowym poziomie. Tobie pozostaje zdecydować, który model najbardziej odpowiada Twoim gustom i aranżacji, jaką zaplanowałeś na potrzeby swojego mieszkania. Powodzenia!

 

Oceń artykuł:

52%
48%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym