Otwieramy się przed Wami: wyniki badań otwartości Polaków

Oceń artykuł:

50%
50%
Nareszcie! Jest już dostępny obszerny raport dotyczący przeprowadzonego przez firmę NEUROHM badania otwartości Polaków, którego jesteśmy mecenasem. 22 marca nareszcie – ku naszej ogromnej radości – ujrzał światło dzienne. Jego premierę i jej wyjątkowe dla nas znaczenie postanowiliśmy podkreślić, organizując konferencję prasową w klubokawiarni artystycznej MiTo w Warszawie. 

„Konferencję uważam za otwartą...”

 

Od dłuższego czasu z niecierpliwością czekaliśmy na ten dzień, pragnąc zaprezentować szerokiej rzeszy odbiorców efekty ostatnich kilku miesięcy pracy specjalistów NEUROHM. Miejsce, które wybraliśmy na premierową konferencję prasową, jest nieprzypadkowe. MiTo to bodaj najbardziej otwarty na nowe doznania, nowe formy wyrazu i nowe wydarzenia lokal na kulturalnej mapie Warszawy. Wiedzieliśmy więc, że nie ma lepszej lokalizacji, by rozmawiać o otwartości Polaków.

Wśród gości naszej konferencji znalazły się osoby zaangażowane w cały projekt #OtwórzSięNa. PORTA DRZWI z dumą reprezentował Artur Pęksyk, Dyrektor Marketingu. Z ramienia NEUROHM POLSKA, a więc podmiotu odpowiedzialnego za przeprowadzenie badania otwartości Polaków, pojawiła się Dyrektor Działu Analiz, Natalia Suska. Wagę tego wydarzenia dla polskiej nauki podkreśliła obecność prof. Ireneusza Krzemińskiego, prof. UW. Wymiar psychologiczny wyników badania skomentowała zaś dla nas psycholożka Małgorzata Ohme. Na konferencji pojawili się także ściśle współpracujący z nami Youtuberzy – Rob$on i Magic of Y, którzy wzięli udział w projekcie, by o otwartości porozmawiać w swoich filmach i tym samym skłonić do refleksji na ten temat swoich widzów i fanów.

Czy jesteśmy otwarci?

Co znalazło się w samym raporcie? Refleksja po jego lekturze nasuwa się sama – jako naród Polacy stają się coraz bardziej otwarci. Coraz bardziej otwieramy się na poznawanie sąsiadów – deklaruje to ponad 60 % badanych, co jest wynikiem bardzo budującym. Bo i czemu mielibyśmy wzajemnie zamykać sobie drzwi przed nosem? Okazuje się też, że ciekawi nas odmienność, na którą otwieramy się powoli, ale sukcesywnie – wiele osób otwarcie deklaruje np. akceptację związków homoseksualnych. Niezwykle pokrzepiający wydaje się fakt, że Polacy w świetle przeprowadzonych badań jawią się jako społeczeństwo bardzo otwarte na pomaganie i wszelkie akcje charytatywne. Warto też podkreślić, że chętnie otwieramy się na nowinki techniczne i zmiany w stylu życia.

Zaintrygowały Cię te dane? Zachęcamy do lektury całego raportu, który znajduje się tutaj. Więcej ciekawych informacji, analiz, komentarzy i inspirujących artykułów dotyczących otwartości znajdziesz na stronie www.porta.com.pl/otworzsiena. Serdecznie zapraszamy!

Oceń artykuł:

50%
50%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym