OD.NOWA otwórz się na swoje potrzeby z PORTA DRZWI

Oceń artykuł:

50%
50%
Już po raz siódmy partnerowaliśmy fantastycznemu wydarzeniu, jakim jest Łódź Design Festival. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 3-8 października 2017 r. pod hasłem OD.NOWA. Nasza interaktywna instalacja "Otwórz się na swoje potrzeby" zachęcała do przeżycia na nowo wartości: trwałość, bezpieczeństwo, cisza i design.

Nasze wartości

Łódź Design Festival to międzynarodowy festiwal designu, stanowiący najważniejsze wydarzenie tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Uczestniczyliśmy w nim już po raz siódmy.

- Naszą intencją było zaprezentowanie produktów Porta w sposób działający na wyobraźnię, dlatego postanowiliśmy zwizualizować wartości definiujące markę – trwałość, bezpieczeństwo, ciszę i design. To też są potrzeby, które dotyczą większości z nas. Chcieliśmy zachęcić gości festiwalu do zatrzymania się, doświadczenia ich, a w efekcie także do  otworzenia się na nie – mówiła Magdalena Jakóbiak, kierownik ds. Promocji Produktu w Porta KMI Poland.

Każdy z nas ma swoje potrzeby, pragnienia i tęsknoty. Nasza festiwalowa instalacja pokazała, że warto się na nie otworzyć. Chcemy, byście z naszymi drzwiami stworzyli dom – bezpieczną i komfortową przestrzeń pełną wielu pozytywnych emocji.

Jakie atrakcje czekały na odwiedzających? Na powierzchni 50 m² zorganizowaliśmy cztery interaktywne strefy.

Chwila relaksu

W strefie ciszy można było usiąść w wygodnym fotelu, otulić się miękkim kocem, założyć słuchawki i posłuchać relaksacyjnej muzyki. Dobrze, choć na chwilę, odciąć się w ciągu dnia od codziennego zgiełku. Wybór drzwi z kolekcji Porta RESIST nie był przypadkowy – pełne drzwi z odpowiednim wypełnieniem dobrze izolują dźwięki, a naturalny kolor i rysunek drewna przywołuje na myśl naturę, co ułatwia relaks. 

Zabawa w projektanta

Do strefy designu prowadziły designerskie drzwi Porta VECTOR Premium, które można spersonalizować, zamawiając z zaprojektowanym przez siebie wzorem. Czekała tu na gości świetna zabawa ze ścianką z tysiącem drewnianych kołeczków. Można było pozostawić na niej dowolny kształt – przedmiotu, a nawet całej sylwetki. Duzi i mali chętnie uczestniczyli w tworzeniu oryginalnych wzorów, a więc nieodłącznej części designu. 

Siła bezpieczeństwa

Potrzebę bezpieczeństwa symbolizowała strefa za charakterystycznymi drzwiami w pokryciu imitującym strukturę betonu. Solidne drzwi pełniły funkcję sejfu, który chronił to, co dla nas ważne. Każdy ze zwiedzających mógł podzielić się refleksją na ten temat, zapisując myśli na jednej stronie płyty umieszczonej w boksie. Na drugiej natomiast można było pozostawić „w sejfie” własną myśl, łącząc ze sobą dostępne wyrazy za pomocą kolorowych wstążeczek. 

Utrwalanie wspomnień

Mocny akcent kolorystyczny stanowiły na naszej ekspozycji żółte drzwi Metal SOLID. Nasza kolekcja właśnie w tym kolorze wykorzystana została w społecznym projekcie „IKEA Po Sąsiedzku”. Co kryło się za nimi? Duża dawka pozytywnej energii i emocji uczestników festiwalu, co zostało utrwalone na zdjęciach podczas zabawy z fotomatem. 

Dziękujemy wszystkim za to wspólną zabawę. Widzimy się już za rok! :)

Zachęcamy do oznaczania się na zdjęciach na naszym facebookowym profilu. Zdjęcia z fotomatu podzielone według dni: 3.10, 4.10, 5.10, 6.10, 7.10, 8.10

Oceń artykuł:

50%
50%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym