Kilka przesłanek do wymiany drzwi - kiedy warto to zrobić?

Oceń artykuł:

0%
0%

Jeszcze nie tak dawno jedna meblościanka służyła w domu przez kilkadziesiąt lat, a remont przeprowadzany był tylko w razie najwyższej konieczności. Dziś coraz częściej stawiamy na funkcjonalną, ładną i zadbaną przestrzeń. Dlatego z większą częstotliwością odświeżamy kolor ścian, zmieniamy dodatki i… wymieniamy drzwi!

Kilka przesłanek do wymiany drzwi - kiedy warto to zrobić?

Oczywiście wciąż najważniejszym powodem wymiany drzwi jest ich wysłużenie. Stare drzwi po pewnym czasie mogą stać się po prostu niefunkcjonalne i nieestetyczne. Jednak czasami warto zastanowić się nad ich zmianą przy okazji nowych pomysłów dotyczących aranżacji naszej prywatnej przestrzeni.

Drzwi to jeden z najważniejszych elementów wnętrza, ale wciąż często zapomina się o nich w trakcie urządzania mieszkania. Nowe drzwi mogą świetnie podkreślić jego charakter, uwydatnić istotne akcenty, stworzyć niepowtarzalny nastrój. Z kolei nieprzemyślana wymiana drzwi może skutecznie zepsuć całkowity efekt! Dlatego, podczas przeprowadzania nawet małego remontu, warto dokładnie przemyśleć, czy nie przyszedł właśnie czas na nowe drzwi do mieszkania

Mała zmiana, duży efekt

Drzwi nie są wyborem na całe życie. Bodźcem, który wpłynie na to, że pożegnamy się z naszymi starymi towarzyszami, może być całkowita chęć przearanżowania mieszkania. Na jakie drzwi wewnętrzne warto się wówczas zdecydować?

Wiele zależy od tego, jaką przestrzenią dysponujemy i jaki efekt chcemy osiągnąć. Drzwi Porta to szerokie spektrum możliwości – z powodzeniem sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Jeśli zależy nam na stworzeniu przestronnego, jasnego i eleganckiego wnętrza, warto rozważyć jedną z poniższych propozycji. Kolekcja WIEDEŃ sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym. Dostępnych jest kilka wariantów – od całkowicie zabudowanych modeli, które doskonale sprawdzą się jako drzwi do pokoju, zapewniając prywatność i tłumiąc dźwięki, do przeszklonych, mogących stanowić ozdobę salonu lub kuchni. Zupełnie inny efekt aranżacyjny uzyskamy, wybierając Kolekcję Porta FORM Premium. Mimo że nadal pozostaniemy wierni bieli jako uniwersalnej barwie, nowoczesna forma oraz chromowane dodatki pozwolą nam na stworzenie modernistycznego wnętrza, które urzeka niestandardowymi rozwiązaniami.

Dom od kuchni

Drzwi do kuchni to temat na oddzielny artykuł, postaramy się jednak poświęcić im chwilę, by pokazać, jak nasze decyzje mogą wpłynąć na kreowanie prywatnej przestrzeni. Wszystko zależy od kilku istotnych czynników: typu kuchni (czy jest połączona z salonem, czy też stanowi osobne pomieszczenie), jej wielkości oraz tego, czy w ogóle zależy nam na odseparowaniu jej od reszty domu.

Jeśli dysponujemy niewielką ilością miejsca, a chcemy oddzielić kuchnię od innych pomieszczeń, powinniśmy zastanowić się nad zastosowaniem drzwi łamanych. Pozwoli to nam na zaoszczędzenie cennej przestrzeni. Drzwi łamane nie są tak popularne jak te klasyczne, ale zapewniają nie tylko komfort użytkowania, lecz także zwracają na siebie uwagę – jako niecodzienne rozwiązanie. Jest to dobre wyjście również dla osób, które posiadają salon z aneksem kuchennym – przesuwne oraz łamane drzwi zajmują niewiele miejsca, pozwalając przy tym odseparować przybyłych gości od bałaganu i intensywnych zapachów towarzyszących kulinarnym przygotowaniom.

Kilka wskazówek dla początkujących remontowiczów

Pamiętaj, że drzwi powinny być montowane po zakończeniu prac mokrych, czyli po tynkach wewnętrznych i wylewkach. Koniecznie zadbaj o to, by budynek przed zamontowaniem drzwi był dobrze osuszony i intensywnie wywietrzony. To bardzo ważne, ponieważ w przypadku zbyt wczesnego montażu woda może przeniknąć do wnętrza konstrukcji ościeżnicy i skrzydła, powodując ich trwałe uszkodzenia. Dlatego właśnie zamontowanie drzwi powinno być jedną z ostatnich czynności wykonanych na budowie (również po przyklejeniu płytek czy położeniu paneli podłogowych).

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym