Domy w stylu skandynawskim. Czym się wyróżniają?

Oceń artykuł:

0%
0%

Proste kształty, spójna kolorystyka i inspiracja naturą to najważniejsze wyróżniki domów w stylu skandynawskim. Co sprawia, że zachwycamy się stylem skandynawskim? Jak urządzić dom w ten sposób?

Domy w stylu skandynawskim. Czym się wyróżniają?

Jak wygląda dom w stylu skandynawskim?

Domy w stylu skandynawskim są wykonane z drewna. Ich konstrukcja jest solidna i estetyczna, oparta na modelu szkieletowym. Zazwyczaj budynki tego typu mają zadaszone tarasy i dachy dwuspadowe. Wyróżnia je precyzja wykonania oraz elegancki minimalizm. Drewniana elewacja domów w stylu skandynawskim jest często pomalowana na wyrazisty kolor – niebieski, czerwony, zielony lub żółty. Daje to ciekawy i oryginalny efekt w połączeniu z białym obramowaniem okien.

dom w stylu skandynawski z niebieską elewacja i kolumnami na ganku

Jakie drzwi zewnętrzne pasują do domu w stylu skandynawskim?

Prostota i minimalizm, które charakteryzują styl skandynawski, obejmują również wybór drzwi zewnętrznych do domu. W kolekcji PORTA THERMO znajdziesz między innymi serię CLASSIC, którą wyróżnia uniwersalna, dyskretna elegancja, znajdująca zastosowanie w wielu stylach aranżacyjnych. Do domu w stylu skandynawskim najbardziej pasują drzwi zewnętrzne w chłodnych odcieniach i z drewnianą fakturą. Dlatego spośród 7 wariantów kolorystycznych dostępnych w PORTA warto zwrócić szczególną uwagę na wariant WOODEC DĄB TURNER.

drzwi zewnętrzne PORTA THERMO CLASSIC_model C2_kolor Czarny

PORTA THERMO CLASSIC

Domy w stylu skandynawskim - bądź bliżej natury

Nie da się mówić o domach w stylu skandynawskim bez nawiązania do natury. Chodzi nie tylko o drewnianą elewację i konstrukcję szkieletową, ale też o duże przeszklenia i obecność roślin. Dzięki temu styl skandynawski przybliża domowników do przyrody.

Zamiłowanie do bliskości z naturą widać również w zastosowaniu ekologicznych, nowoczesnych technologii i rozwiązań. Domy skandynawskie są często ocieplane wełną mineralną lub specjalną folią, dzięki czemu stają się energooszczędne. Możesz też spotkać w nich systemy smart home, które usprawniają codzienne życie.

Drzwi wewnętrzne w domu w stylu skandynawskim

W ofercie PORTA znajdziesz kilka kolekcji drzwi wewnętrznych inspirowanych naturą. Ich minimalistyczny design świetnie współgra z wnętrzem domu w stylu skandynawskim.

  • Kolekcja NATURA OSLO łączy proste, klasyczne drewno z intrygującymi pionowymi frezami. Postaw na to rozwiązanie, jeśli szukasz niepowtarzalnego skrzydła, które urozmaici Twoje mieszkanie.
  • Do wnętrza domu w stylu skandynawskim doskonale pasują też drzwi NATURA CLASSIC wykończone okleiną z naturalnego drewna.
  • Wyraźną strukturę prawdziwego dębu wprowadzisz do swojego wystroju dzięki kolekcji drzwi wewnętrznych NATURA VECTOR, ozdobionych subtelnymi frezami.

  NaturaOSLO_2_okleinaNaturalnaDabStandardPASIAK

NATURA OSLO

W ofercie PORTA znajdziesz też inne produkty, które dopasujesz do wybranej przez siebie aranżacji dzięki naturalnej okleinie. Tradycyjne, inspirowane naturą wnętrza w stylu skandynawskim możesz uzupełnić nie tylko elementami o drewnianym wykończeniu. W urządzonych w ten sposób pomieszczeniach świetnie sprawdzą się też białe drzwi wewnętrzne. Stawiaj na proste modele z delikatnymi zdobieniami.

Dom w stylu skandynawskim musi być przytulny

Wnętrze domu w stylu skandynawskim powinno wpisywać się w filozofię hygge, czyli być wygodne i przytulne, bez nadmiaru zbędnych bodźców i akcentów kolorystycznych. Warto wiedzieć, że hygge to nie tylko wystrój, ale również sposób na życie. Słowo wywodzi się z języka duńskiego i określa stan wewnętrznej równowagi, spokoju i szczęścia. Te wartości można przełożyć na wystrój domów w stylu skandynawskim – aranżacyjny minimalizm, wykorzystanie neutralnej palety kolorystycznej, użycie naturalnych materiałów jak kamień i drewno, a także zastosowanie przyjemnych w dotyku materiałów i tekstur: lnu, bawełny, miękkich poduszek i puszystych koców sprawiają, że w tak urządzonych wnętrzach jest przytulnie i komfortowo. 

NaturaVECTOR_J_okleinaNaturalnaDabStandard

NATURA VECTOR

 W domu w stylu skandynawskim wszystko jest na swoim miejscu

Ze względu na oszczędny minimalizm w designie, a także nastawienie na funkcjonalność, architektura domów w stylu skandynawskim sprawia wrażenie uporządkowanej. Wrażenie czystości i schludności potęgują jasne elementy, takie jak meble lub duże okna. Styl skandynawski to przeciwieństwo przepychu i zbędnych dodatków, choć nie są one całkowicie wykluczone.

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym