logo_main

Małe mieszkanie i wielkie pomysły

Aranżacja tego mieszkania stanowiło nie lada wyzwanie. Tylko 25 metrów kwadratowych i potrzeba stworzenia funkcjonalnego miejsca dla dwóch osób. Czy młodym architektom udało się osiągnąć zamierzony efekt? Zobaczcie!
1/8

Para architektów

- Jesteśmy parą młodych architektów z nieposkromionym zamiłowaniem do tworzenia miejsc nieoczywistych. Na co dzień zajmujemy się projektowaniem przestrzeni muzealnych oraz salonów beauty. Uwielbiamy podróże! Kilka lat przebywaliśmy za granicą, pracując w biurach architektonicznych oraz zwiedzając zakamarki świata i kolekcjonując wspomnienia. Teraz, będąc w Polsce, staramy się wykorzystać zdobytą wiedzę we własnych projektach, zaczynając od siebie - tak o sobie piszą kolejni uczestnicy konkursu O!Twórz Mieszkanie. 

KLIKNIJ I ZOBACZ 1. MIEJSCE

25 metrów, czyli mini mieszkanie

Tak niewielka przestrzeń wymagała kilku funkcjonalnych pomysłów. We wnęce wykonano zabudowę w trawiastym odcieniu, pełniącą funkcję łóżka, miejsca do pracy oraz magazynu rzeczy niepotrzebnych. Oddzielają ją przymocowane do sufitu sznurki, stanowiąc estetyczną i lekką barierę. Środkowa część wydzielona za pomocą podniszczonej, modernistycznej szafy oraz kontrastowych mebli, to doskonałe miejsce na śniadania przy okrągłym stole.

KLIKNIJ I ZOBACZ 2. MIEJSCE

Kuchnia, początkowo wykonana z taniej meblowej płyty zyskała czarną kolorystykę, a dolne drzwi zastąpiono ciemną kurtyną. Całość dopełniają detale, pamiątki z wakacji, grafiki i zieleń. W mini łazience główną rolę gra kolor nadając jej klimatu. Mieszkanie nieco eklektyczne, z barwnymi akcentami, nutą elegancji i pełne nas.

KLIKNIJ I ZOBACZ 3. MIEJSCE

Zwycięskie mieszkania wybrało jury w składzie: Anna Poprawska - Brand & Product Marketing Director Homebook.pl, Beata Kwiatkowska i Joanna Real-Studzińska - projektantki wnętrz i autorki bloga Make Home Easier oraz Iwona Ławecka-Marczewska, redaktor naczelna miesięcznika „Dobre Wnętrze”.

 

×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym