logo_main

Piękna willa Aleksandry

Dom Aleksandry to prawdziwe cudo! Przedwojenna willa odremontowana przez właścicieli, którzy za wszelką cenę chcieli zachować jej charakter. My jesteśmy zachwyceni!
1/15

Piękny dom w Milanówku

- W naszym domu mieszkamy we czworo. Ja jestem historyczką, projektantką wnętrz, wolnym strzelcem. Aktualnie w trakcie tworzenia swojej pracowni ceramicznej. Mój mąż pracuje w szklanym świecie korporacji w centrum Warszawy. W domu odpoczywa od pędu stolicy. Mamy dwie córki: 5 letnią Polę i 2-letnią Maję - tak o swojej rodzinie napisała Aleksandra, kolejna uczestniczka naszego konkursu. 

KLIKNIJ I ZOBACZ 1. MIEJSCE

- Kiedy akurat nie biegamy z wałkiem i farbą, pijemy hektolitry kawy, zabieramy córki na rower, do lasu albo wyjeżdżamy do rodziny. Pochodzimy z różnych części kraju, a przez lata związani byliśmy z Krakowem. Od północy po południe mamy w Polsce swoje szlaki oraz tajemne "pchle targi", na których wyszukujemy perełki wzornictwa. Oboje jesteśmy całkowicie zafiksowani na punkcie estetyki, designu i historii - dodała. 

KLIKNIJ I ZOBACZ 2. MIEJSCE

Ukochane miejsce

- Choć nasz dom pamięta jeszcze czasy zanim Polska odzyskała niepodległość, to nasza historia w nim ma dopiero pół roku. I nie, to nie był planowany zakup. Remont rozpoczęliśmy latem 2018r. Nasi wykonawcy wymienili potrzebne instalacje, wyburzyli ściany. Równolegle my z mężem chwyciliśmy za wałki, pędzle i zaczęliśmy poznawać przedwojenne techniki wykończeniowe. Szlifowaliśmy, ługowaliśmy podłogi. Chcemy przywrócić temu domowi jego pierwotny charakter. Pozwolić znowu przestrzeni oddychać - wspomniała Aleksandra.

- Jesteśmy z mężem zwolennikami jak najbardziej autentycznego projektowania, dlatego gdy spod warstw lakieru wyłoniły się klasyczne dla przedwojennego Milanówka schody nie mieliśmy wątpliwości co z nimi zrobić. Podobnie było ze 100-letnią podłogą w salonie i pozostawionymi na ścianach tradycyjnymi tynkami. Styl naszego domu to przedwojenna klasyka przyprawiona perełkami w stylu Mid Century - podsumowała. 

KLIKNIJ I ZOBACZ 3. MIEJSCE

Zwycięskie mieszkania wybrało jury w składzie: Anna Poprawska - Brand & Product Marketing Director Homebook.pl, Beata Kwiatkowska i Joanna Real-Studzińska - projektantki wnętrz i autorki bloga Make Home Easier oraz Iwona Ławecka-Marczewska, redaktor naczelna miesięcznika „Dobre Wnętrze”. 

 

 

 

×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym