4 pomysły na domową biblioteczkę

Oceń artykuł:

67%
33%

Domowa biblioteka to bardzo często element dekoracyjny w mieszkaniu, dzięki któremu wnętrze nabiera wyjątkowego klimatu. Biblioteczka w pokoju bądź ciekawie ułożone książki w salonie mogą być wspaniałą ozdobą danego pomieszczenia.

4 pomysły na domową biblioteczkę

Ich atrakcyjność w dużej mierze zależy od Twojej pomysłowości. Szukasz inspiracji? Marzy Ci się niebanalna domowa biblioteka? Godne uwagi aranżacje pomogą Ci odpowiednio urządzić salon. Zapoznaj się z najciekawszymi pomysłami i przekonaj się, że biblioteczka to świetna ozdoba, niezależnie od stylu panującego w Twoim mieszkaniu!

Klasycznie, czyli książki na regałach

Jeśli aranżacja salonu w Twoim mieszkaniu jest odzwierciedleniem klasyki i ponadczasowości, to najlepszym rozwiązaniem okaże się wystrój biblioteki utrzymany w równie uniwersalnym stylu. Książki umieszczone na regałach to świetny wybór dla tych, którzy posiadają sporo pozycji we własnych zbiorach. Ustawienie książek na regałach umożliwia bowiem stworzenie dowolnych i ciekawych kompozycji. 

Poszczególne egzemplarze możesz również ułożyć według danej kolorystyki – wzbogaci to wystrój salonu. Aranżacje wnętrz z książkami na regałach będą cieplejsze i utrzymane w przytulnym klimacie. Pamiętaj, że możesz eksperymentować nie tylko z ułożeniem książek, ale i wysokościami bądź kolorami regałów. Dopasuj je do pozostałych mebli tak, by tworzyły spójną całość.

Nowoczesna biblioteczka, czyli książki wyeksponowane jak obrazy

Wolisz nowoczesne rozwiązania? Twoja domowa biblioteka również ma odzwierciedlać innowacyjny styl? Wykorzystaj aranżacje, w których książki eksponowane są jak obrazy. Potrzebne będą do tego wąskie półki, na których wyłożysz poszczególne egzemplarze. W planach masz urządzanie salonu w nowoczesnym stylu? Ten sposób eksponowania książek sprawdzi się doskonale.

Co więcej, książkowe egzemplarze w roli obrazów świetnie sprawdzą się w aranżacji pokoju pociechy. Twoje dziecko, widząc kolorowe i ciekawe okładki książek, z pewnością chętniej sięgnie po wybrany tytuł. Tego typu aranżacja jest lekka - świetnie komponuje się z nowoczesnym stylem, w którym brakuje miejsca na zbędne rzeczy.

Sprytna skrytka pod łóżkiem czy schodami

Marzy Ci się niebanalny wystrój wnętrz? Pokój gościnny to według Ciebie niekoniecznie dobre miejsce na domową biblioteczkę? Urządź ją w oryginalny sposób, wykorzystując sprytne schowki obecne niemalże w każdym domu. Ciekawą aranżacją będą z pewnością książki wyeksponowane pod łóżkiem. Świetnie urozmaicą one ramę łóżka, tworząc niebanalną kompozycję w sypialni.

Takie rozwiązanie sprawdzi się również w małych mieszkaniach, gdzie część sypialniana połączona jest z częścią wypoczynkową i gościnną. Kolejnym ciekawym pomysłem na rozmieszczenie książek jest wykorzystanie przestrzeni pod schodami. Jeśli posiadasz w domu wolną ścianę będącą jednocześnie bokiem schodów, to wiedz, że jest to idealne miejsce na Twoją kolekcję książek! 

Minimalistyczna biblioteczka, czyli książki w skrzyni bądź koszu

Jeśli wolisz minimalistyczne rozwiązania, a Twoim marzeniem jest skromna domowa biblioteka, to postaw na mało wymagający projekt. W nowoczesnych wnętrzach coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się umieszczenie książek w skrzyniach bądź metalowych koszach. Dzięki temu książki stają się świetną dekoracją wnętrza, jednocześnie go nie przytłaczając.

Takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w salonie, domowym biurze bądź pokoju Twojego dziecka. Książki wyeksponowane w skrzyni bądź koszu to dość intrygująca propozycja dla estetów. Ten sposób jest również odpowiednim rozwiązaniem, dla osób, które dopiero gromadzą egzemplarze do domowej biblioteczki. Przyjrzyj się podanym aranżacjom, wybierz tę, która przypadła Ci do gustu najbardziej i przekonaj się, że rozmieszczenie książek w danym pomieszczeniu może być doskonałą ozdobą i urozmaiceniem wnętrza!

 

Oceń artykuł:

67%
33%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym