logo_main

Eklektyzm i odważne barwy w Łodzi

Ola i Adrian postawili na kolor i styl vintage. Ich mieszkanie to prawdziwa mieszanka intensywnych barw, niebanalnych mebli i niespotykanych dodatków. My jesteśmy zachwyceni, a Wy? Zobaczcie.
1/9

Artystyczne dusze

Ola i Adrian to kolejni uczestnicy konkursy O!Twórz Mieszkanie. Młode małżeństwo na co dzień mieszka w Łodzi wraz z dwoma kotami - Frankiem i Brunią.

Ola jest ilustratorką specjalizującą się w technice kolażu. Szczęśliwie uczyniła ze swojej pasji pracę i tworzy ilustracje dla polskiej prasy. Oprócz zamiłowania do tworzenia kolaży, interesuje się projektowaniem wnętrz, fotografią oraz pielęgnacją roślin doniczkowych.

Adrian jest wykształcenia psychologiem. Porzucił ścieżkę naukową i założył z przyjacielem firmę, która produkuje zwariowane skarpety nie do pary.

- Pomimo pracy przez cały tydzień, staramy się znaleźć czas dla siebie, eksplorujemy łódzkie parki i pochłaniamy wieczorami nowe seriale i filmy. Oboje lubimy wzorzyste ubrania i nie potrafimy sobie odmówić pysznych lodów - podsumował Adrian. 

KLIKNIJ I ZOBACZ 2. MIEJSCE

Styl eklektyczny i intensywne kolory

Mieszkanie ma 105 metrów i znajduje się w modernistycznej kamienicy w centrum Łodzi.

- Mieszkanie urządzaliśmy samodzielnie. Zależało nam na tym, by oddawało nasze gusta i charaktery. Uwielbiamy styl eklektyczny z wyraźnymi elementami vintage, stąd znajdziecie tu dużo mebli i dodatków głównie z lat 60. Porzucony na śmietniku regał, czy wyszperana na aukcji komoda komponują się z nowymi meblami - napisał w swoim zgłoszeniu Adrian. 

Tłem pozostaje biel, która pozwala wybrzmieć ulubionym kolorom właścicieli - ciemnej, głębokiej zieleni, ciepłemu burgundowi czy granatowi. Mimo sporego metrażu w mieszkaniu są tylko dwa pokoje, dlatego też  zastosowano przeszklenia. Tak powstała pracownia Oli.

- W tych wszystkich zmianach nie chcieliśmy zatracić ducha mieszkania, dlatego pozostawiliśmy w salonie fragment starej ściany. Zdarte warstwy farb nakładanych przez lata jedna na drugą, zostały odkryte i wyeksponowane - podsumował. 

KLIKNIJ I ZOBACZ 3. MIEJSCE 

 

 

×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym