Dodaj wnętrzom skrzydeł, czyli czym zaskakują drzwi wewnętrzne?

Oceń artykuł:

100%
0%
Mogą łączyć, mogą dzielić, a możliwości aranżacyjnych z ich zastosowaniem jest multum. Nasze mieszkania przebojem zdobywają ostatnio drzwi z ukrytą ościeżnicą, a także łamane i przesuwne. Praktycznym rozwiązaniem są też uchylne drzwi wewnętrzne pełniące dodatkową funkcję. Ten element wykończenia potrafi również zadziwiać niebanalnym wykończeniem.
1/7
Drzwi pełne niespodzianek Porta GRANDE
Drzwi pełne niespodzianek

Przed ostatecznym wyborem drzwi wewnętrznych trzeba określić, jaki efekt aranżacyjny chce się uzyskać. Czy drzwi mają być wyeksponowane, czy niewidoczne? Czy mają pasować do stolarki okiennej, czy też tworzyć autonomiczny element wystroju? Czy lepsze będą przesuwne, czy może uchylne? Po odpowiedzi na te pytania rozwiązania nasuwają się same.

Skrzydło z przesłaniem Porta VERTE HOME
Skrzydło z przesłaniem

Codzienne informacje typu: "Kup mleko”, "Podlej paprotkę”, "Nakarm kota” albo swawolne rysunki małolata mogą stać się ozdobą drzwi, pod warunkiem że są one pokryte tablicą, po której można pisać kredą. Tego typu modele idealnie nadają się do kuchni, domowego biura czy dziecięcego pokoju. Napis czy grafikę można też zamocować do skrzydła drzwi wewnętrznych za pomocą magnesów. Alternatywą dla drzwi magnetycznych są modele z tablicą korkową, a także skrzydła, które za sprawą aplikacji można pokryć na stałe dowolnie zaprojektowanym napisem czy rysunkami.

Zabawa w chowanego Porta KONCEPT
Zabawa w chowanego

Drzwi przesuwne chowają się czasem w kasecie. Bywa ona pojedyncza lub podwójna (obustronna dla drzwi dwuskrzydłowych). Drzwi wewnętrzne po całkowitym otwarciu stają się dzięki niej niewidoczne, nie utrudniają komunikacji i nie zakłócają aranżacji. Z kolei dzięki przesuwnym drzwiom podwieszanym z górnym torem jazdy między dzielonymi pomieszczeniami nie ma graficznych podziałów na podłodze, co wizualnie powiększa i otwiera przestrzeń.

Dwufunkcyjne wejście Porta SMART
Dwufunkcyjne wejście

W garderobie, sypialni czy pokoju nastolatka sprawdzą się także drzwi wewnętrzne z lustrem i z systemem organizowania. Bez konieczności wstawiania dodatkowych mebli zyskuje się w ten sposób wygodne miejsce do przechowywania podręcznych rzeczy (drzwi uniosą obciążenie do 5 kg). Pozwala to także dostosować drzwi do własnych potrzeb, np. zawiesić klucze czy zostawić wiadomość dla domowników. Ciekawym rozwiązaniem jest też zamontowanie szyn na drzwiach, dzięki czemu łatwo bez użycia narzędzi zawiesisz na nich koszyki i haczyki do przechowywania drobiazgów. Sprawdzi się to szczególnie w spiżarni i pomieszczeniu gospodarczym. W łazience praktyczna opcją są drzwi z wieszakiem.

Dwufunkcyjne wejście Porta BETA
Dwufunkcyjne wejście

Oszczędność miejsca gwarantują też drzwi łamane - w porównaniu z uchylnymi są nie do przecenienia chociażby w ciasnym przedpokoju. Takie modele mogą być dzielone symetrycznie lub asymetrycznie.

Otwarcie na efekt Porta HARMONY
Otwarcie na efekt

Jeśli nie chcesz ukrywać drzwi, możesz je wyeksponować, wybierając takie o intrygującym wykończeniu, przypominającym np. taflę skorodowanej blachy. Są jednak i inne propozycje. Dekorację wnętrza będą stanowić drzwi skórzane, betonowe czy ze spieku kwarcowego. Producenci proponują je też w trójwymiarowych okleinach. Realistyczny drewniany wygląd mają również drzwi pokryte okleiną Portaperfect 3D oraz pokryciem Gladstone, które nawet w dotyku trudno odróżnić od naturalnego drewna. Nowością godną uwagi i pozwalającą nieszablonowo wyeksponować drzwi jest szeroki wybór ościeżnic zlicowanych z powierzchnią skrzydła. Takie ościeżnice można stworzyć na wymiar. Boki mogą być szerokie lub wąskie, a górną część ościeżnic można zamówić z panelem górnym, który sięgać może nawet do sufitu.

Niewidoczne Porta VERTE HOME
Niewidoczne

Modnym trendem są drzwi wewnętrzne całkowicie wtopione w ścianę. Można je wykończyć farbą, tapetą, a nawet tynkiem z efektem strukturalnym. Zaskakujące jest też zastosowane w drzwiach szkła LCD, dzięki czemu w jednej chwili zmieniają się z przeziernych w nieprzezroczyste – i to za sprawą jednego przycisku.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym