Drzwi wewnętrzne: aranżacje, które cię zaskoczą

Oceń artykuł:

83%
17%

Mogą łączyć, mogą dzielić, zaś możliwości aranżacyjnych z ich zastosowaniem jest multum. Nasze mieszkania przebojem zdobywają ostatnio nowe warianty drzwi: z ukrytą ościeżnicą, łamane, przesuwne. Praktycznym rozwiązaniem są też uchylne drzwi wewnętrzne pełniące dodatkową funkcję. Ten element wykończenia zadziwi wszystkich gości niebanalnym wykończeniem. Podpowiadamy, jakie drzwi wewnętrzne sprawdzą się najlepiej do mieszkania w bloku.

1/7
Aranżacje drzwi wewnętrznych Porta GRANDE
Aranżacje drzwi wewnętrznych

Przed ostatecznym wyborem drzwi wewnętrznych trzeba określić, jaki efekt aranżacyjny chce się uzyskać. Czy drzwi mają być wyeksponowane, czy niewidoczne? Czy mają pasować do stolarki okiennej, czy też tworzyć autonomiczny element wystroju? Czy lepsze będą przesuwne, czy może uchylne? Po odpowiedzeniu na te pytania rozwiązanie nasunie się nam same.

Nowoczesne drzwi wewnętrzne jak tablica ogłoszeniowa Porta VERTE HOME
Nowoczesne drzwi wewnętrzne jak tablica ogłoszeniowa

Codzienne informacje typu: "Kup mleko", "Podlej paprotkę", "Nakarm kota" albo swawolne rysunki małolata mogą stać się ozdobą drzwi, pod warunkiem, że są one pokryte tablicą, po której można pisać kredą. Tego typu modele idealnie nadają się do kuchni, domowego biura czy dziecięcego pokoju. Napis czy grafikę można też zamocować do skrzydła drzwi wewnętrznych za pomocą magnesów. Alternatywą dla modeli magnetycznych są drzwi z tablicą korkową, a także skrzydła, które za sprawą aplikacji można pokryć na stałe dowolnie zaprojektowanym napisem czy rysunkami.

Modny montaż drzwi przesuwnych Porta KONCEPT
Modny montaż drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne umożliwiają kilka wariantów aranżacji. Chowają się czasem w kasecie. Bywa ona pojedyncza lub podwójna (obustronna dla drzwi dwuskrzydłowych). Drzwi wewnętrzne po całkowitym otwarciu stają się dzięki niej niewidoczne, nie utrudniają komunikacji oraz nie zakłócają aranżacji. Z kolei dzięki przesuwnym drzwiom podwieszanym z górnym torem jazdy między dzielonymi pomieszczeniami nie ma graficznych podziałów na podłodze, co wizualnie powiększa i otwiera przestrzeń.

Funkcjonalne drzwi wewnętrzne Porta SMART
Funkcjonalne drzwi wewnętrzne

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać do mieszkania w bloku? Funkcjonalne! Takie, które można wykorzystać także w innym celu! W garderobie, sypialni czy pokoju nastolatka sprawdzą się drzwi wewnętrzne z lustrem oraz systemem organizowania. Zyskuje się w ten sposób wygodne miejsce do przechowywania podręcznych rzeczy (drzwi uniosą obciążenie do 5 kg), bez konieczności wstawiania dodatkowych mebli. Pozwala to także dostosować drzwi do własnych potrzeb, np. zawiesić klucze czy zostawić wiadomość dla domowników. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie szyn na drzwiach, dzięki czemu łatwo, bez użycia narzędzi, zawiesisz na nich koszyki czy haczyki do przechowywania drobiazgów. Sprawdzi się to szczególnie w spiżarni i pomieszczeniu gospodarczym. W łazience praktyczną opcją są drzwi z wieszakiem.

Oszczędność miejsca gwarantują też drzwi łamane – w porównaniu z uchylnymi są nie do przecenienia, chociażby w ciasnym przedpokoju. Takie modele mogą być dzielone symetrycznie lub asymetrycznie.

Dwufunkcyjne wejście Porta BETA
Dwufunkcyjne wejście

Oszczędność miejsca gwarantują też drzwi łamane - w porównaniu z uchylnymi są nie do przecenienia chociażby w ciasnym przedpokoju. Takie modele mogą być dzielone symetrycznie lub asymetrycznie.

Jaki kolor drzwi wewnętrznych? Porta HARMONY
Jaki kolor drzwi wewnętrznych?

Jeśli nie chcesz ukrywać drzwi, możesz je wyeksponować, wybierając takie o intrygującym wykończeniu, przypominającym np. taflę skorodowanej blachy. Są jednak i inne propozycje. Istną dekorację wnętrza będą stanowić drzwi skórzane, betonowe czy ze spieku kwarcowego. Producenci proponują je też w trójwymiarowych okleinach. Nowoczesne drzwi wewnętrzne nie muszą być nudne. Masz naprawdę szeroki wybór bardziej awangardowych rozwiązań. Realistyczny drewniany wygląd mają drzwi pokryte okleiną Portaperfect 3D oraz pokryciem Gladstone, które nawet w dotyku trudno odróżnić od naturalnego drewna. Godną uwagi, pozwalającą nieszablonowo wyeksponować drzwi nowością jest szeroki wybór ościeżnic zlicowanych z powierzchnią skrzydła. Takie ościeżnice można stworzyć na wymiar. Boki mogą być szerokie lub wąskie, a górną część ościeżnic można zamówić z panelem górnym, który sięgać może nawet do sufitu.

Nowoczesne drzwi wewnętrzne Porta VERTE HOME
Nowoczesne drzwi wewnętrzne

Najmodniejsze obecnie są drzwi wewnętrzne całkowicie wtopione w ścianę. Można je wykończyć farbą, tapetą, a nawet tynkiem z efektem strukturalnym. Zaskakują zastosowane w drzwiach szkła LCD, dzięki czemu w jednej chwili zmieniają się z przezroczystych w nieprzezroczyste – i to za sprawą jednego przycisku.

Oceń artykuł:

83%
17%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym