W 5 lat może zmienić się wszystko, ale nie gwarancja na drzwi Porta!

Oceń artykuł:

0%
0%

Cechami, które w przypadku drzwi cenimy sobie najbardziej, są bez wątpienia trwałość i wytrzymałość. Skrzydła drzwiowe to ta część wykończenia domu, która ma służyć przez lata – nigdy nie planujemy jej wymieniać z dużą częstotliwością. Zdarza się jednak, że z jakichś powodów drzwi szwankują i wymagają interwencji specjalisty. Wybierając skrzydła od PORTA DRZWI, nie musisz się obawiać, że będziesz miał problem z naprawą swoich drzwi. PORTA DRZWI oferuje swoim Klientom aż do 5 lat gwarancji na skrzydła i ościeżnice. Jak je uzyskać?

W 5 lat może zmienić się wszystko, ale nie gwarancja na drzwi Porta!

Gwarancja standardowa – 36 miesięcy

Jak już sobie powiedzieliśmy, kupno drzwi to decyzja na lata. Dlatego też każdy kupujący z dbałością określa szczegóły swojego wymarzonego modelu: decyduje, jakie ma być wypełnienie, rodzaj okleiny i przeszklenia, kolor.

Starannie dobiera także uzupełniające cały efekt, funkcjonalne akcesoria: ościeżnice, klamki i zawiasy. Szczególnie te ostatnie przy częstym używaniu narażone są na uszkodzenia różnego rodzaju.

Standardowy, podstawowy okres gwarancji w PORTA DRZWI to 36 miesięcy (3 lata). A co, jeśli coś złego przydarzy się skrzydłom kilka miesięcy później? Czy można się przed tym zabezpieczyć? Jak najbardziej! W Porta możesz mieć aż 5 lat gwarancji na niemal wszystkie modele skrzydeł. Jakie warunki trzeba spełnić, by uzyskać taki przedłużony okres gwarancyjny na zakupione drzwi?

Autoryzowane Grupy Montażowe – dodatkowe 24 miesiące gwarancji

Standardowe 36 miesięcy podstawowego okresu gwarancji możesz w łatwy sposób przedłużyć o kolejne 24 miesiące (2 lata) ochrony. Wystarczy skorzystać z usług Autoryzowanych Grup Montażowych. To montażyści rekomendowani przez PORTA DRZWI i specjalnie wyszkoleni, by sprawnie i bez usterek montować drzwi naszej produkcji.

Decydując się na współpracę z jedną z Autoryzowanych Grup Montażowych, zyskujesz pewność, że Twoje drzwi zostaną zamontowane poprawnie i profesjonalnie przez ekspertów, którzy znają się na rzeczy i tego typu zadaniami zajmują się na co dzień. Dzięki temu uda się uniknąć częstych usterek związanych z nieprawidłowym montażem, jak np. wypaczenie czy opadanie drzwi.

Jak znaleźć Autoryzowaną Grupę Montażową działającą w Twojej okolicy? To bardzo proste: na stronie www.dobrymontazysta.pl możesz sprawdzić, gdzie w pobliżu pracują fachowcy polecani przez PORTA DRZWI.

zdjecie4309

Jakie modele obejmuje gwarancja?

Między tymi dwoma przywołanymi możliwościami gwarancyjnymi występują pewne różnice, jeśli chodzi o zakres. Pięcioletni okres gwarancji przy skorzystaniu z usług Autoryzowanej Grupy Montażowej obejmuje wszystkie ościeżnice oraz skrzydła PORTA DRZWI w okleinie syntetycznej i w okleinie naturalnej.

To jednak oczywiście nie wszystko. Taki sam okres ochrony gwarancyjnej przysługuje Ci, jeśli zdecydujesz się na modele drzwi VILLADORA RETRO i VILLADORA MODERN, na drzwi łamane ALFA i BETA oraz na jeden z systemów przesuwnych PORTA, ALU, KOMPAKT I METAL.

PORTA DRZWI zdaje też sobie sprawę z potrzeby przedłużonej gwarancji w przypadku drzwi technicznych – do zadań specjalnych. Dlatego też dostajesz 5 lat gwarancji na drzwi techniczne: Akustyczne 27 dB, 32 dB lub 42 dB oraz na drzwi przeciwpożarowe EI30 i EI60, a także na skrzydła AQUA. Nie musisz się więc martwić dodatkowymi kosztami, jeśli w ciągu pierwszych pięciu lat ich użytkowania pojawi się jakikolwiek problem.

Warto wiedzieć, że w przypadku niektórych modeli podstawowy okres ochrony gwarancyjnej ze strony PORTA DRZWI wynosi 24 miesiące. Dzieje się tak w przypadku drzwi zewnętrznych wejściowych, drzwi pasywnych oraz drzwi energooszczędnych.

W tym wypadku, jeśli zdecydujesz się na usługi Autoryzowanych Grup Montażowych, gwarancja zostanie przedłużona do 36 miesięcy – a więc do 3 lat. Dodajmy, że w przypadku drzwi o tak zaawansowanych parametrach pomoc specjalistów wydaje się szczególnie istotna. Jeśli nie zostaną zamontowane poprawnie i profesjonalnie, nie będą służyć zgodnie z przeznaczeniem.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat warunków i okresów gwarancyjnych dotyczących poszczególnych modeli skrzydeł i ościeżnic od PORTA DRZWI? Zachęcamy do zapoznania się z zasadami programu 5 LAT GWARANCJI. Jego szczegółowy regulamin dostępny jest pod adresem: https://www.porta.com.pl/dm/warranty.pdf

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym