logo_main

Modernistyczny dom Ani

Ten dom to prawdziwe cudo. Modernistyczny budynek z okresu międzywojennego, obok którego nie da się przejść obojętnie. Jaki klimat panuje we wnętrzach? Zobaczcie!
1/6

Rodzina pełna pasji 

Dom zamieszkuje trzyosobowa rodzina i dwa cudowne psiaki. Jak napisała w zgłoszeniu mama Ania, to, co ich najbardziej kręci to wspólne spędzanie czasu. - Nasze życie toczy się na parterze. Mąż uwielbia gotować, więc mamy otwartą kuchnię. Bardzo lubimy przesiadywać przy stole, jeść, rozmawiać, grać w planszówki i układać puzzle. Latem nasze życie przenosi się na taras. 

Ania jest plastykiem i prowadzi w miejscowej świetlicy zajęcia plastyczne dla dzieci i dorosłych. Jej największą pasją jest robienie kolaży i asamblaży.

Mąż Ani szkoli psy do pracy w charakterze ratowników wodnych. Jak wspomina w formularzu, w szkoleniach bierze udział także syn. - Nasze nieustraszone dziecko jest pozorantem i udaje topiącą się osobę, którą psiak musi wyratować. Jest świetnym pływakiem, bo na basen chodzi od niemowlęctwa i w wodzie czuje się doskonale

Modernistyczny budynek

Dom Ani mierzy 150 metrów. To odremontowany poniemiecki budynek. Ma trzy kondygnacje: parter, na którym toczy się życie całej rodziny, piętro, na którym znajdują się sypialnie oraz piwnicę, gdzie mieszczą się wszystkie niezbędne pomieszczenia gospodarcze.

Dom jest przykładem modernizmu międzywojennego, dlatego też podlega jest objęty nadzorem konserwatora. Wewnątrz panuje eklektyzm. Ania aranżowała go samodzielnie. - Chciałam, żeby czuło się w nim luz i artystyczną atmosferę. Mam sentyment do mebli z lat sześćdziesiątych więc polowałam na szafki z tego okresu. Trochę mebli odziedziczyłam po babciach, trochę dokupiłam - napisała w formularzu zgłoszeniowym Ania. 

 

×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym