logo_main

Surowy minimalizm u Piotra

Mieszkanie u Piotra jest niezwykłe. Właściciel postawił na totalny minimalizm. Co sądzicie o takiej aranżacji?
1/9

Sztuka na Pradze

- Zajmuję się sztuką. Skończyłem Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku fotografia. Jestem singlem i mieszkam sam w swoim mieszkaniu na warszawskiej Pradze. Przez lata prowadziłem autorski projekt HOLE mag. Teraz zajmuję się budowaniem kolekcji i sam jestem kolekcjonerem LINE 88. Moje mieszkanie na Warszawskiej Pradze stało się tłem do mojej kolekcji LINE 88, która w bezpośredni sposób odnosi się do mojej osoby - tak o sobie napisał Piotr, który zdecydował się wziąć udział w naszym konkursie. 

 

Minimalizm w zabytkowej kamienicy

Mieszkanie Piotra znajduje się w zabytkowej kamienicy z 1920r. na warszawskiej Pradze. Składa się z jednego pomieszczenia w kształcie kwadratu, którego wysokość wynosi 3 metry. Jest urządzone bardzo surowo, dzięki temu udało się wyeksponować zmiany, jakie zachodziły w kamienicy przez długie lata. Dwie ceglane ściany pomalowane zostały na biało, z kolei sufit i podłoga to nowa konstrukcja betonowa.  Pozostałe dwie ściany powstały z betonowych bloczków, które pozwoliły wydzielić nowy układ pomieszczeń w budynku.

- Zależało mi na pokazaniu zmian zachodzących w kamienicy i uszanowaniu historii. Tutaj nie ma zbędnych elementów. Wypełniłem swoje mieszkanie wyłącznie takimi przedmiotami, z których korzystam na co dzień - podsumował Piotr. 

×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym