Najpopularniejsze rodzaje drzwi wewnętrznych

Oceń artykuł:

67%
33%

Chociaż duże, otwarte przestrzenie wciąż są na topie, nawet w niewielkim mieszkaniu potrzeba kilku par drzwi: do łazienki, sypialni, gabinetu lub pomieszczenia dla dziecka. Nowoczesne drzwi pokojowe to dziś przede wszystkim prostota i geometria, co koresponduje ze stylem minimalistycznym i skandynawskim, dominującym w modnych wnętrzach.

Najpopularniejsze rodzaje drzwi wewnętrznych Porta GRANDE

Podstawowe zasady wyboru drzwi wewnętrznych

Zanim zaczniemy wybierać najmodniejsze drzwi wewnętrzne, warto pamiętać o kilku zasadach, pozwalających uniknąć popularnych błędów. Po pierwsze, wszystkie drzwi wewnątrz mieszkania powinny stanowić spójną kompozycję i pochodzić z tej samej kolekcji, nawet jeśli naszą intencją jest ich zróżnicowanie pod względem przeszklenia czy kształtu płycin.

W każdej kolekcji możemy znaleźć rozmaite warianty drzwi, które z pewnością spełnią oczekiwania. Ważna jest także konsekwencja w wyborze koloru zamków i klamek, a także barwy samych drzwi. Innymi słowy – należy podjąć decyzję, co do modelu podstawowego, a następnie na jego podstawie dobierać inne warianty.

Po drugie warto zwrócić uwagę na dwa kryteria doboru drzwi pokojowych. Najważniejsze to zadbać o spójność wnętrza. Zatem jeśli pomieszczenie lub większa część mieszkania utrzymana jest w stylu geometrycznym, opartym na białych i szarych tonach, drzwi wewnętrzne także powinny z tym korespondować, nawet jeśli prowadzą do pokoju urządzonego w nieco innym klimacie.

Trzecim kryterium pomagającym wybrać odpowiednie nowoczesne drzwi wewnętrzne jest dopasowanie ich faktury i koloru np. do stolarki okiennej albo skontrastowanie z kolorem podłogi (lub nawet dobranie odcienia drzwi dokładnie w kolorze podłogi i ścian w celu uzyskania maksymalnie minimalistycznego wnętrza). 

Modne drzwi wewnętrzne

Przez wiele lat największą popularnością cieszyły się – nawiązujące do stylu angielskiego – drzwi frezowane, posiadające liczne płyciny i gzymsy. Współcześnie w nieco uproszczonej wersji także cieszą się dużym zainteresowaniem, stanowiąc idealną równowagę między klasyką, nowoczesnością a rustykalnością. 

Drzwi wewnętrzne w stylu angielskim, koniecznie białe, świetnie wpiszą się w skandynawskie wnętrze, które nie dąży do skrajnego minimalizmu. Przykład takich drzwi to model 4.A z kolekcji Porta FOCUS Premium, pokryty białym lakierem premium.

Dziś jednak nowoczesne drzwi do domu to przede wszystkim gładka powierzchnia i jasny koloryt, czego doskonałym przykładem jest model T z kolekcji Porta VECTOR Premium. W cenie są także geometryczne podziały między drewnianym wypełnieniem a mlecznym szkłem, obecne np. w przypadku modelu D.7 w kolekcji Porta VERTE HOME.

PortaFOCUSPremium_4A_v2 Porta FOCUS Premium

Białe drzwi wciąż cieszą się zainteresowaniem z powodu swojej minimalistycznej, uniwersalnej elegancji. Pozornie może wydawać się, że trudniej utrzymać je w czystości, lecz w rzeczywistości jest odwrotnie. Dzięki płaskiej, niefrezowanej powierzchni i połyskliwej strukturze, zapewnionej przez lakierowane pokrycie, mycie takich drzwi jest bardzo proste, a regularne ich przecieranie pozwala utrzymać trwałą czystość.

Focus premium 4a

Porta FOCUS 4.A                                    Porta VECTOR Premium T                                     Porta VERTE D.7

Popularność drzwi utrzymanych w bieli nie oznacza jednak, że pozostałe kolory zupełnie wyszły z mody. Doskonałym dopełnieniem jasnego wnętrza mogą być drzwi w kolorze popielatym (np. model 1.1 z kolekcji Porta CPL). W przestronnym korytarzu zda egzamin także ciemny brąz, choć w tym przypadku przeszklenie jest wskazane. Mleczna, półprzezroczysta tafla nie tylko zapewnia pełną prywatność, lecz także gwarantuje dodatkowy przepływ światła. Wielorakość wzorów przeszkolonych drzwi pozwala natomiast przełamać monotonię jednej dużej płyty. Przykład takich drzwi to model A.4 z kolekcji Porta VERTE PREMIUM, z okleiną w kolorze dębu szkarłatnego.

CPL 1.1 popiel

Porta CPL 1.1 Popiel                 Porta VERTE A.4 Dąb Szkarłatny        Porta KONCEPT A.9 Dąb Naturalny

Dużym powodzeniem cieszą się także nieco bardziej designerskie drzwi, łączące w sobie minimalizm i prostotę z autorskim sznytem i nutą ekstrawagancji. Niektóre modele korzystają z linii falistych, geometrycznych wzorów, a także deseni przypominających wyszukane tapety. Jeszcze inne kontrastują ze sobą kolor jasnego drewna lub biel z mlecznymi elementami.

Nowoczesne drzwi wewnętrzne tego typu, chociażby te z kolekcji Porta DECOR, to przede wszystkim świetne rozwiązanie dla minimalistycznych wnętrz, potrzebujących wyrazistego elementu przełamującego monochromatyczność wystroju.

Tradycyjna, wysokiej jakości okleina w kolorze naturalnego drewna, również nie poszła zupełnie w odstawkę. Odpowiednia aranżacja wnętrza, np. w stylu rustykalnym, może sprawić, że drzwi z okleiną w kolorze naturalnego dębu, np. model A.9 z kolekcji Porta KONCEPT, dodadzą przestrzeni klasy i nostalgicznego uroku.

Bezpieczny montaż drzwi

Wybierając drzwi do mieszkania, warto zdecydować się na opcję zakupu wraz z montażem. Dlaczego? Wybór takiego rozwiązania to oszczędność czasu i pieniędzy. Kupując drzwi razem z usługą montażu, można skorzystać z preferencyjnej stawki podatku VAT, która w tym przypadku wynosi 8%, (bez montażu będzie to już 23%). Co ważne, wydłuża się również gwarancja, która standardowo wynosi 3 lata, ale z opcją montażu, jest przedłużona o kolejne 2 lata, czyli łącznie wynosi aż 5 lat.

Porta zadbała o to, aby montaż drzwi odbywał się w sposób bezpieczny. Jakie wprowadziła zalecenia?

1.    Przed umówieniem terminu montażu, przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z klientem. Jeśli okaże się, że któryś z domowników przebywa w kwarantannie, termin montażu jest przesuwany na inny.

2.    Domownicy i fachowcy powinni zachować między sobą co najmniej 2 metry dystansu.

3.    Pracownicy ekipy montażowej zawsze pracują w maseczkach, rękawiczkach i korzystają z płynu dezynfekującego. Zalecane jest, aby z tego rodzaju środków korzystali również domownicy.

4.    Dla klientów została uruchomiona specjalna infolinia techniczna, gdzie można rozwiać wszelkie wątpliwości związane z bezpiecznym montażem drzwi. Wystarczy zadzwonić pod numer: 58 333 12 13.

Program Ochrony Kupujących

Porta dba zarówno o bezpieczeństwo swoich klientów, jak i ich interesy. W tym celu, marka uruchomiła Program Ochrony Kupujących. To nic innego, jak pomoc dla klientów, którzy złożyli zamówienie na drzwi w punkcie sprzedaży, ale nie zostało ono zrealizowane, mimo wpłaty części lub całości należności. Ta sytuacja dotyczy punktów, które ogłosiły upadłość, zawiesiły działalność lub nie sposób się z nimi skontaktować. Porta oferuje pomoc, indywidualnie dostosowaną do konkretnej sytuacji. Dzięki temu, klienci mają gwarancję, że otrzymają zamówiony produkt.

Oceń artykuł:

67%
33%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym