Białe drzwi wewnętrzne. Wybór i utrzymanie w czystości

Oceń artykuł:

85%
15%

Niektórzy uważają, że biel to kolor uniwersalny. Trudno się nie zgodzić, jednak na tym stwierdzeniu nie kończą się zalety bieli. Jest dekoracyjna i zawsze wytworna. Biały kolor w mieszkaniu to coś, na co warto postawić – wprowadza nieco świeżości, lekkości i dyskretnej elegancji.

Białe drzwi wewnętrzne. Wybór i utrzymanie w czystości Porta VECTOR Premium

Urok bieli

Mieszkania, w których pojawia się sporo bieli, to idealne rozwiązanie dla wszystkich lubiących jasne i przestronne wnętrza. Biały kolor szczególnie dobrze wygląda w pomieszczeniach o małej powierzchni, ponieważ optycznie je powiększa. Białe ściany, a na ich tle niemal niewidoczne białe drzwi wewnętrzne to idealne rozwiązanie dla wszystkich lubiących częste zmiany.

Wystarczy zmodyfikować kolor zasłon, poduszek na kanapie oraz kilku drobiazgów, aby stworzyć zupełnie nową aranżację. Nawet przy nieco większej ingerencji w wystrój wnętrza, związanej chociażby ze zmianą koloru ścian, białe drzwi nadal będą wyglądały świetnie, stanowiąc element dekoracyjny. Ciemniejszy kolor ścian dodatkowo podkreśli ich biel.

Wybieramy drzwi wewnętrzne białe

Białe drzwi w mieszkaniu sprawdzą się właściwie zawsze. W jasnych wnętrzach będą dyskretnie pełniły swoją rolę, w ciemnych pomieszczeniach zaznaczą swoją obecność, rozjaśniając nieco całość. W wnętrzu powinny znaleźć się też inne elementy w kolorze białym, tak aby białe drzwi do pokoju nie były osamotnione.

Może to być oprawa okien, listwy przypodłogowe i oczywiście meble. Bardzo ważne jest to, aby białe drzwi pokojowe były spójne ze stylem panującym w danym wnętrzu. Jak dobierać białe drzwi w mieszkaniu zgodnie z tą zasadą?

Styl klasyczny

Idealne wówczas są drzwi płycinowe, o ciekawym zdobieniu poszczególnych płycin, tak jak drzwi z kolekcji Porta SKANDIA Premium. W małych pomieszczeniach warto zastosować białe drzwi z przeszkleniami (np. LONDYN) – dzięki temu wnętrze zyska na lekkości i będzie znacznie lepiej doświetlone. 

PortaSCANDIA_A_uchylone_lakierPremium_PS80_klamkaAccent_arn_Porta_RN (003) Porta SKANDIA

Styl nowoczesny

Tu istnieje wiele możliwości, spośród których musimy wybrać tę najodpowiedniejszą dla siebie. Nowoczesne drzwi wewnętrzne białe – jak na przykład skrzydła z serii Porta FIT lub Porta STYL – powinny być proste, ale mogą posiadać ciekawe przeszklenia, a nawet być w przeważającej części wykonane z mlecznego szkła.

Styl skandynawski

To jasne wnętrza, a malowanie drzwi drewnianych na biało jest w tym przypadku niezbędne. Warto zdecydować się na stylowy model ze żłobieniami (np. WIEDEŃ), a także pomyśleć o drzwiach podwójnych. Jeśli drzwi będą choć trochę udawać starsze niż w rzeczywistości są, to będą też pasować do wnętrz urządzonych w stylu angielskim lub rustykalnym.

Styl minimalistyczny

To wszechobecna prostota, czyli drzwi wewnętrzne białe nowoczesne o gładkiej powierzchni i zupełnie pozbawione ozdób (np. Porta DESIRE). W tych wnętrzach dobrze będą też wyglądały szklane drzwi. 

Styl industrialny

Czyli surowy styl starych fabryk. Te wnętrza są wprost idealne dla drzwi przesuwnych, metalowych, wykonanych w kolorze białym.

Jak długo białe drzwi będą białe?

Białe drzwi wewnętrzne są chętnie wybierane przez wiele osób. Jednak większość z nich zastanawia się, czy poradzi sobie z zachowaniem białych drzwi w odpowiednim stanie. Otóż współczesne okleiny i farby można czyścić bez najmniejszych problemów.

Białe drzwi świetnie zachowują swój pierwotny kolor i nie stwarzają kłopotów w czasie standardowych czynności związanych z utrzymaniem czystości. Warto też pamiętać o tym, że drzwi czarne, szare, zielone czy białe brudzą się w tym samym tempie, tylko na niektórych kolorach szybciej jest to widoczne

Oceń artykuł:

85%
15%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym