Minimalizm we wnętrzach - o czym musisz pamiętać?

Oceń artykuł:

93%
7%

Jesteś na etapie urządzania mieszkania? A może marzy Ci się minimalistyczny dom? Czy jesteś osobą, praktykującą minimalizm życiowy? Twoim strzałem w dziesiątkę jest projekt mieszkania, którego cechą charakterystyczną będzie styl minimalistyczny? Koniecznie zobacz, o czym musisz pamiętać, urządzając wnętrza minimalistyczne!

Minimalizm we wnętrzach - o czym musisz pamiętać? Porta INSPIRE

Skup się na najważniejszych elementach i przekonaj się, że mniej naprawdę znaczy więcej! Porzuć chaotyczną aranżację salonu czy wystrój wnętrz, w którym dzieje się zbyt dużo. Stwórz mieszkanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb, w którym harmonia oraz ład będą na pierwszym miejscu.  

Przede wszystkim przestrzeń i jasne kolory

Czy wiesz, że minimalizm w mieszkaniu, bez względu na jego metraż, równa się przestrzeń i brak zagracenia? Do tego oczywiście dochodzi zamiłowanie do jasnych kolorów, które wręcz uwielbiają meble minimalistyczne czy dekoracje wnętrz. Wszystkie te elementy sprawiają, że wnętrza utrzymane w klasycznym tonie wydają się przestrzenne, pełne ładu oraz nowoczesności.

Jakie kolory możesz swobodnie wybierać i łączyć? Mile widziane będą wszelkie odcienie bieli, szarości i beżów. Popielate sofy rozkładane czy białe regały na książki to świetne elementy minimalistycznej kompozycji. Dobrze sprawdzą się również akcenty przezroczyste, m.in. w postaci przezroczystych krzeseł, które wprowadzą do wnętrza pożądaną lekkość.

Zwróć uwagę również na oświetlenie sufitowe i inne źródła światła. To Twoi sprzymierzeńcy, jeśli chodzi o optyczne powiększanie przestrzeni!

Pamiętaj, aby nie zagracać wnętrza. Niech panuje w nim ład, przestrzeń i porządek. Zbędne dekoracje, ciężkie tekstylia okienne czy mnogość wzorów i kolorów nie będą najlepszym zwolennikiem zasady - mniej znaczy więcej.

Porta VECTOR Premium, model E_2 Porta VECTOR Premium

Drewno, metal i szkło – połączenie idealne

Nowoczesna aranżacja salonu czy łazienki w minimalistycznym stylu to również niebanalne połączenia materiałów, które tworzą świetne kompozycje. W minimalistycznych wnętrzach nie może zabraknąć bowiem klasycznego drewna, metalu i szkła, które odpowiedzialne są za stworzenie lekkości danej kompozycji. 

Jeśli stawiasz na praktyczne aranżacje, to doskonałym wyborem będą drzwi, podłogi bądź stoły drewniane. W nowoczesnych, ale zarazem minimalistycznych wnętrzach sprawdzą się skrzydła wewnętrzne z kolekcji Porta VECTOR Premium - w kolorze białym, bądź Porta INSPIRE - w kolorze dębu skandynawskiego.

W minimalistycznych pomieszczeniach, z drewnianymi elementami doskonale komponują się metalowe i szklane akcenty. Mowa tu np. o drewnianych schodach z metalowymi barierkami bądź jeszcze bardziej modnymi przeszkleniami.

Obecność luster, szklanych elementów czy dużych okien wprowadza do pomieszczenia więcej światła, które w minimalistycznych aranżacjach jest mile widziane. Wykorzystaj więc te materiały w poszczególnych kompozycjach i doceń prostotę! 

john-mark-arnold-223717-unsplash

Minimalistyczne dodatki – mniej znaczy więcej

Projektowanie wnętrz w stylu minimalistycznym to nie tylko nowoczesne i funkcjonalne meble, ale i klasyczne dodatki. Jak je dobierać, aby nie zagracić wnętrza i nie stracić ducha prostoty? Warto skupić się na dodatkach wykonanych z naturalnych materiałów. Niezastąpionym kompanem, po raz kolejny, okaże się ponadczasowe drewno.

Z powodzeniem sprawdzą się również minimalistyczne grafiki, utrzymane w czarno – białej kolorystyce bądź pastelowe akcenty w formie nowoczesnych obrazów. Możesz postawić również na nieśmiertelne zegary bądź srebrne elementy dekoracyjne.

Pamiętaj, aby nie przesadzić z akcesoriami - dobieraj je tak, by całość odzwierciedlała uniwersalne podejście do aranżacji wnętrz. Zgodnie z hasłem minimalizmu, mniej znaczy więcej – zasada ta odnosi się również do dekorowania pomieszczeń. Nie wprowadzaj wielu kolorów, wzorów i tekstur! Minimalistyczne kompozycje krążą wokół bieli, szarości, beżów i ewentualnie pastelowych akcentów. 

Oceń artykuł:

93%
7%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym