Jakie drzwi zewnętrzne wybierzesz do swojego domu?

Oceń artykuł:

0%
100%

Drzwi zewnętrzne stanowią prawdziwą wizytówkę domu. Nie tylko współtworzą styl budynku, ale także zapewniają ochronę przed hałasem, zimnem i wilgocią. Skrzydła zewnętrzne PORTA DRZWI posiadają wyjątkowe właściwości termoizolacyjne, co w połączeniu z zastosowaniem skutecznych rozwiązań antywłamaniowych gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i komfortu wszystkim domownikom.

Jakie drzwi zewnętrzne wybierzesz do swojego domu?

Decyzja o wyborze drzwi zewnętrznych nigdy nie jest łatwa – w końcu takie skrzydła powinny dobrze służyć przez długie lata i opierać się działaniu czasu. Na samym początku ważne jest, by zdecydować, jakie cechy mają dla Ciebie największe znaczenie – na wybór konkretnego modelu przyjdzie czas w kolejnym kroku. W ofercie PORTA DRZWI dostępne są 2 kolekcje drzwi zewnętrznych: Eco POLAR, a także cały wachlarz drzwi stalowych produkowanych w niezwykle nowoczesnej fabryce PORTA STEEL.

Budownictwo energooszczędne – jakie wybrać drzwi?

Kolekcje Eco POLAR powstały z myślą o budownictwie energooszczędnymc. Najważniejsze w przypadku drzwi energooszczędnych jest to, by w jak najmniejszym stopniu przenikało przez nie ciepło. Wartość ta mierzy się w jednostkach W/m2K i nazywa współczynnikiem Ud. Drzwi z kolekcji Eco charakteryzują się wskaźnikiem Ud na bardzo niskim poziomie, np. w przypadku drzwi pełnych Eco POLAR PASSIVE Ud wynosi 0,7 [W/m2*K].

Co najbardziej wpływa na ilość traconego ciepła? Materiały wykorzystane w procesie produkcji drzwi, ich konstrukcja, a także montaż. I tak wypełnienie drzwi Eco POLAR posiada współczynnik λ na poziomie 0,030 [W/m*K], drewno wykorzystane w skrzydle - 0,12 [W/m*K], rozpórki we wkładach szybowych - 0,186 [W/m*K], a gaz użyty do wypełnienia przestrzeni międzyszybowych - 0,017 [W/m*K].

Oprócz odpowiednich materiałów bardzo ważny wydaje się również pomysł na samą konstrukcję drzwi. Drzwi Eco zostały wyposażone w ciepłe progi Porta ThermControl. Rdzeń progu zbudowano z twardego drewna i obłożono specjalnie ukształtowaną stalą nierdzewną. Dzięki elementom drewnianym próg maksymalnie redukuje straty ciepła i zabezpiecza przed powstawaniem mostków termicznych. Stal nierdzewna użyta przy budowie progu sprawia natomiast, że ten element drzwi jest praktycznie niezniszczalny.

Specjalny podwójny system uszczelkowania sprawia, że drzwi odznaczają się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne. Zabezpiecza je przed przenikaniem wilgoci podczas opadów atmosferycznych, przed działaniem wiatru oraz zmianami temperatury.

 

Odpowiedni montaż

Trzeba pamiętać, że drzwi z kolekcji Eco, by odpowiednio spełniały funkcje energooszczędne, muszą zostać poprawnie zamontowane. Dla zachowania wszystkich parametrów energooszczędności bardzo istotne jest zastosowanie przy tego typu drzwiach tzw. ciepłego montażu Porta SaveEnergy. Taki sposób montażu eliminuje mostki termiczne, zabezpieczając jednocześnie konstrukcję izolacji termicznej budynku (na styku z ościeżnicą) przed przenikaniem wody i przemarzaniem. Zapewnia też właściwą wentylację, co pozwala na ochronę przed wilgocią związanej z różnicą temperatur. System montażu Porta SaveEnergy ma znaczącą przewagę nad innymi funkcjonującymi na rynku: jest nie tylko bardzo skuteczny, ale też można go wykonać za pomocą materiałów ogólnodostępnych. Nie ma więc potrzeby, by kupować specjalne, drogie rozwiązania, jak u innych producentów drzwi.

Optymalnie będzie powierzyć wykonanie montażu Autoryzowanej Grupie Montażowej. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że drzwi zostaną zamontowane solidnie i z zachowaniem wszystkich wymogów termoizolacji. Na stronie www.dobrymontazysta.pl znajdziesz fachowców ze swojej okolicy, którzy szybko i sprawnie zajmą się montażem Twoich drzwi. Warto też pamiętać, że w przypadku montażu przeprowadzonego przez Autoryzowaną Grupę Montażową okres gwarancji drzwi wydłuża się o kolejny rok.

Bezpieczeństwo

Drzwi zewnętrzne Eco to nie tylko termoizolacja na najwyższym poziomie. Skrzydła te charakteryzują się dodatkowo profesjonalnymi zabezpieczeniami antywłamaniowymi. Wyposażone zostały w wielobolcowe zamki klasy 4 ENV, przeszklenia antywłamaniowe oraz wręg francuski, który zabezpiecza drzwi przed wyważeniem od strony zawiasów. Wszystkie modele Eco wykonane zostały w zaawansowanej technologii i z najwyższej jakości materiałów: konstrukcja drzwi opiera się na klejonce drewna dębowego, obłogowanej okleiną naturalną. Do wyboru masz więc kilka odcieni naturalnego dębu, ale także biały kolor i ciemnoszary antracyt.

Dla osób poszukujących niestandardowych rozwiązań przygotowaliśmy ofertę kontraktową, dzięki której, za dodatkową opłatą, można wybrać kolor drzwi wejściowych z palety RAL – to ponad 1000 różnych odcieni.

Drzwi stalowe – prosto z fabryki PORTA STEEL

To jednak nie wszystkie możliwości, jakie znajdziesz w ofercie PORTA DRZWI. W 2016 otworzyliśmy jedną z najnowocześniejszych w Europie fabryk drzwi i ościeżnic stalowych – PORTA STEEL w Ełku. Ten doniosły fakt pozwolił nam na wdrożenie do produkcji zupełnie nowych propozycji – zewnętrznych drzwi wykonanych ze stali, wyróżniających się trwałością i nowoczesnym wzornictwem. Znajdziesz je w kolekcjach:

  • Steel SAFE RC2
  • Steel SAFE RC3
  • Steel SAFE RC2 Thermo
  • Steel SAFE RC3 Thermo
  • Steel ENERGY PROTECT

Ich szczegółowe parametry techniczne przedstawia tabela.

Modele wszystkich tych kolekcji zostały wypełnione polistyrenem ekspandowanym z dużą domieszką grafitu. Istnieje możliwość dodatkowego uzupełnienia ich o wełnę mineralną. Chcesz dowiedzieć się więcej o drzwiach Porta Steel? Pobierz najnowszy katalog PORTA DRZWI Drzwi zewnętrzne.

Oceń artykuł:

0%
100%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym