Tapety 3d i trójwymiarowe panele ścienne - sposób na atrakcyjne wnętrze

Oceń artykuł:

100%
0%

Tapety 3d i trójwymiarowe panele ścienne zyskują coraz większą popularność. Nie ma się co dziwić, ponieważ to rozwiązania, które sprawiają, że wnętrza nabierają oryginalnego charakteru. Całkowicie odmieniają pokoje i salony, a efekty wizualne zachwycają zarówno domowników, jak i gości.

Tapety 3d i trójwymiarowe panele ścienne - sposób na atrakcyjne wnętrze

Trójwymiarowa tapeta ścienna zastosowana we wnętrzu optycznie powiększa przestrzeń, a efekt głębi pozwala stworzyć wrażenie wychodzenia elementów obrazu poza płaską powierzchnię ściany – zarówno do środka, jak i daleko poza obrys pomieszczenia. Tapeta 3d może przedstawiać przeróżne, abstrakcyjne wzory lub kombinacje elementów geometrycznych. Szczególnym ich rodzajem są też fototapety, które prezentują pejzaże lub widoki miast, tych znanych i mniej znanych, a to daje możliwość wyczarowania w pokoju atmosfery chociażby rajskiej plaży lub zgiełku wielkiego miasta.

Tapety 3d dopasowane do stylu wnętrza

Nowoczesne wnętrza są wręcz idealne do stosowania w nich tapet 3d. Warto wybierać tapety, których wzory bazują na geometrycznych figurach, bo to one wprowadzą niebywałą czystość form do pomieszczeń urządzonych w stylu minimalistycznym. Z kolei tapety monochromatyczne idealnie wpisują się nie tylko w nowoczesne wnętrza, lecz także w te zaaranżowane w stylu industrialnym.

Tapety trójwymiarowe świetnie sprawdzą się również we wnętrzach klasycznych, ale tu warto zdecydować się na inny ich rodzaj. Idealne odwzorowanie struktury drewna, kamienia, a nawet faktury tkaniny nadaje ciepłego, przytulnego charakteru pomieszczeniom urządzonym w tradycyjnym stylu.

Z tapetami 3d nie należy jednak przesadzać. Jedna lub dwie wytapetowane ściany w danym wnętrzu będą prezentować się znakomicie. Wszystkie ściany pokryte tego typu tapetą mogą przytłaczać, a ich dość mocny charakter może zdominować wszystkie meble i elementy dekoracyjne. Jedną z najważniejszych reguł aranżacji wnętrz jest zachowanie lekkości ich odbioru i to bez względu na styl, w jakim są urządzane.

Warto przy okazji wspomnieć, że jeżeli trójwymiarowa tapeta ma znaleźć się na ścianie, na której zlokalizowane są też drzwi, to można ją także zastosować na skrzydle drzwiowym. Stworzy to jednolity efekt dużej płaszczyzny, który optycznie powiększy przestrzeń.

Ponadto w ofercie Porta znajduje się mnóstwo skrzydeł drzwiowych w kolorowych okleinach, które można w bardzo ciekawy sposób zestawić z wzorem tapety. Natomiast drzwi z kolekcji Porta VECTOR Premium można pomalować na dowolny kolor z palety RAL.

vector premium Porta VECTOR Premium

Trójwymiarowe panele ścienne

Panele ścienne 3d przebojem wdarły się na polski rynek wnętrzarski. To rozwiązanie daje naprawdę ogromne możliwości aranżacyjne. Są bardzo proste w ułożeniu i poradzi sobie z tym praktycznie każdy. Panele są odporne na uszkodzenia i można je malować wiele razy, co daje możliwość zmiany wystroju wnętrza niemal na żądanie.

Geometryczne motywy, różne formy, wręcz niepowtarzalne wzornictwo to raj zarówno dla profesjonalnych projektantów, jak i dla każdego, kto chce stworzyć oryginalne i niebanalne wnętrze. Panel 3d to forma cienkiej płytki gipsowej, którą wzmocniono specjalnym włóknem albo wykonano z włókien kokosowo-palmowych. To wypukłe elementy dekoracyjne w kształcie fal, kół, prostokątów czy kwadratów, gdzie jedna płytka płynnie zahacza o następną. Można z tego tworzyć dekoracje aranżowane zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Po przyklejeniu ich na ścianę należy je pomalować. Jasne, pastelowe kolory lub biel dadzą subtelny, delikatny efekt. Jeśli zastosowane zostaną farby strukturalne lub metaliczne, to efekt będzie bardzo wyrazisty, odpowiedni do dość dużych pomieszczeń. Niepowtarzalność i atrakcyjność wnętrz zależy tylko od wyobraźni projektanta.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym