Oryginalne wnętrze? Poeksperymentuj z tapetą ścienną

Oceń artykuł:

100%
0%

Pracując nad aranżacją dowolnego domowego wnętrza, zawsze chcemy zachować pełnię oryginalności. Nikt przecież nie chce tworzyć nudnych, przewidywalnych aranżacji, które nie wniosą niczego nowego do ogólnej stylistyki mieszkania.

Oryginalne wnętrze? Poeksperymentuj z tapetą ścienną

Aby nadać pomieszczeniu charakteru, można odpowiednio operować różnego rodzaju dodatkami, tworząc spójną wizję, której złożoność zaskoczy każdego. Na pewno warto w tym celu wykorzystać ładne tapety ścienne – oczywiście, nie wszystkim będzie się podobało to samo, jednak jeśli tylko odpowiednio przemyślisz sprawę, zaskoczysz wszystkich swoją kreatywnością. Nawet jeśli do niedawna uważałeś, że tapety są co najmniej passé.

Bezpiecznie praktyczne rozwiązanie

Kiedy wybierasz tapetę, często najważniejsza okazuje się dla Ciebie jej funkcjonalność w danym wnętrzu. Często przy ich pomocy zamierza się wydzielić konkretną strefę w pomieszczeniu. Na przykład można przygotować praktyczny kącik zabaw lub miejsce do nauki dla swoich pociech. 

Warto wybrać zmywalne tapety winylowe do pokoju, jeśli masz małe dzieci, przy których nietrudno o plamy, pojawiające się na ścianach.  W ten sposób zachowasz porządek, a pomoże Ci w tym właśnie dekoracja ścienna. 

Tapeta jako dekoracja pomieszczeń domowych

Wybierając piękne tapety, najczęściej jednak przeznaczamy je do celów dekoracyjnych. Można wybrać sobie jedną ze ścian i to na niej umieścić wybrany model. Wiele zależy oczywiście od tego, jak dużą przestrzenią dysponujemy.

Nowoczesne tapety ścienne mają wiele różnych wzorów i kolorów, dlatego trzeba dobrze przemyśleć swoją decyzję oraz sporo się naszukać, by odnaleźć tę jedyną.

Jeśli pokój nie należy do zbyt dużych, najlepiej będzie wybrać tapetę gładką lub o niewielkim natężeniu wzorów (najlepiej delikatny wytłaczany motyw, który jedynie nadaje jej charakteru). Do salonów czy innych większych pokoi można wybierać ciekawe tapety o bardzo ozdobnym designie, niewprowadzającym zbędnego zamieszania.

Jeśli stawiasz na minimalizm, możesz iść w kontrast i wybrać wzorzysty model. W przypadku bogatej aranżacji, by nie narazić się na wizualne przeładowanie, spróbuj z wytapetowanymi detalami.

Maskujemy niedoskonałości

Ściany w naszych domach nie zawsze wyglądają tak, jakbyśmy chcieli. Sięgając po ładne tapety na ścianę możemy jednak temu zaradzić. Jeśli zdecydujesz się na tapetę tekstylną bądź grubszy model, dobrze pokrywający mur, prawdopodobnie uda Ci się ukryć wszelkie jego niedoskonałości.

Trzeba przyznać, że tego rodzaju dekoracja przyniesie zdecydowanie lepsze efekty niż farba ścienna. Ciekawe wnętrza pokoi z wykorzystaniem tapet mogą świetnie ukryć wszelkie niedoróbki, jednocześnie wprowadzając do wnętrza niezapomniany klimat. Szczególnie może się przydać wzorzysta tapeta, przykrywająca nierówności oraz urozmaicająca przestrzeń. 

Modnie nie znaczy powtarzalnie

Nowoczesne wnętrza z tapetami obecnie wcale nie należą do rzadkości.  W końcu wiele osób lubi eksperymentować i wprowadzać do poszczególnych pomieszczeń różnorodne rozwiązania. Trzeba jednak za każdym razem pamiętać, że oryginalne wnętrza wymagają dość niekonwencjonalnych rozwiązań.

Oczywiście, modne tapety ścienne są rozpoznawalne i na pewno często wykorzystywane, jednak wiele zależy od tego, jak je wykorzystasz. Przede wszystkim, możesz eksperymentować z łączeniem różnych wzorów i kolorów.

Jeśli masz duże pomieszczenie, możesz pozwolić sobie na większą swobodę. Być może jedną ze ścian udekorujesz tapetą bądź tapetami, a pozostałe pomalujesz, tworząc ciekawą kompozycję.

Pamiętaj, że kolorowa tapeta na ścianę zawsze nada wyrazistości wnętrzu, nie pozwalając mu zakosztować nudy. Nigdy nie idź w typowe rozwiązania, ponieważ to prosta droga do stworzenia powtarzalnej aranżacji, która być może spodoba się innym, ale nie wywoła w nich żadnych głębszych emocji.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym