Nowy trend we wnętrzach – modny haft na ścianach. Instagramowy zawrót głowy

Oceń artykuł:

0%
0%
Rękodzieło było przez jakiś czas w Polsce spychane na dalszy plan i niedoceniane. Przyjęło się, że dziergają, wyszywają i haftują głównie kobiety na emeryturze, po czym powstała praca trafia od razu do szuflady. Coraz jednak lepiej z naszą świadomością, bo zaczynamy doceniać to, co niepowtarzalne, oryginalne i własnoręcznie wykonane. Pośród zalewu chińskich produktów o wątpliwej jakości w cenie są starodawne rzemiosła. Wyszywanie staje się modne także we wnętrzach i to wśród młodych kobiet. Oto kilku artystów, których hafty można śmiało nazwać dziełami sztuki.
Nowy trend we wnętrzach – modny haft na ścianach. Instagramowy zawrót głowy Instagram.com/Namaste_embroidery

Fotografka i hafciarka leslie_sauce tworzy nowoczesne hafty w najmodniejszej kolorystyce i wzorach. Jeśli jeszcze nie wiesz, że tego lata w dekoracjach wnętrz króluje ananas, koniecznie musisz go mieć, najlepiej właśnie jako wyszyty obraz. Kaktusy, kwiaty, serca i napisy wyhaftowane zostały z doskonałym poczuciem estetyki, w najbardziej gustowny sposób. Warto ją śledzić.

Chyba nie ma osoby bez względu na preferowany styl wnętrz, która nie zachwyciłaby się dziełami amerykańskiej artystki Sarah K. Benning - absolwentki szkoły artystycznej w Chicago. Najczęściej haftuje roślinność, która wspaniale koresponduje ze stylem nowoczesnym, skandynawskim, a także minimalistycznym i retro. Jej prace cechuje doskonała jakość i niebywały styl.

Miłośnicy florystycznych motywów zachwyceni będą pracami Kingi Soleil, która w nieco vintage stylu urzeka romantyzmem i delikatnością haftów. Jeśli pragniesz mieć pamiątkę w postaci wyszytego, własnego bukietu ślubnego, to ta osoba jest idealną kandydatką do stworzenia personalizowanego dzieła.

Hafciarka z Oxfordu chloegiordano_embroidery w swoich pracach prezentuje zwierzęta, które do złudzenia przypominają żywe. Króliki, lisy i sarny są wykonane z największą starannością i perfekcyjną techniką. Uwaga, o niej wkrótce może być naprawdę głośno.

Wspaniała wiadomość dla miłośników domowych zwierząt. Hafciarka i ilustratorka emillieferris mimo młodego wieku jest specjalistką w swoim fachu - doskonale odwzorowuje portrety psów, kotów i innych ulubionych pupili, także owadów.
usedthreads. Rachael z Wielkiej Brytanii nie narzeka na brak obserwujących i wcale to nie dziwi, patrząc na dzieła, które wykonuje. Wielbicielka stylów lat 60. i 70. haftuje mi.in. widoki oraz aranżacje retro wnętrz z uwzględnieniem najmniejszych szczegółów.

Kto powiedział, że hafciarstwo musi być nostalgiczne i nudne? Renee ukrywająca się na Instagramie pod pseudonimem moonrisewhims zrywa ze stereotypami, haftując czaszki, ludzkie organy, kościotrupy i inne kontrowersyjne motywy, nadal opatrując je słodkimi kwiatkami i pudrowymi kolorami. Klasa!

852blossom to Polka, która wyprzedza trendy, wyszywając gustowne obrazki, idealne na prezent albo ku inspiracji. Trzymamy kciuki za rozwój talentu.

Florystyczne prace japońskiej artystki yumikohguchi charakteryzują style retro i folklorystyczny. Jej projekty są w dobrym guście i cechuje je ponadczasowość.

Jeśli szukasz nieszablonowych pomysłów, koniecznie śledź Cate znaną też jako letsmakea_ruckus, bo publikowane przez nią posty wyróżnia duże poczucie humoru, dystans i kreatywność.

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym