Miejsce do rodzinnych spotkań? Wyposażenie jadalni, na które warto zwrócić uwagę!

Oceń artykuł:

100%
0%

W każdym domu, niezależnie od stylu w jakim jest urządzony bądź posiadanego metrażu, powinno znaleźć się miejsce na jadalnię. To wyjątkowa przestrzeń, w której najczęściej spożywasz rodzinne posiłki oraz organizujesz większe spotkania przy stole. Podobają Ci się aranżacje jadalni w nowoczesnym stylu? Zobacz, o czym nie możesz zapomnieć podczas urządzania tego typu wnętrza. Skup się na najważniejszych kwestiach i stwórz miejsce, które będzie, zaraz po kuchni, drugim sercem Twojego domu!

Miejsce do rodzinnych spotkań? Wyposażenie jadalni, na które warto zwrócić uwagę!

Stół w centrum uwagi – to proste

Centralny mebel w każdej jadalni to oczywiście stół. Stoły do jadalni są rozmaite, dlatego często mamy problem z wyborem tego jedynego, najbardziej właściwego. Jaki powinien być stół, jeśli w naszej jadalni króluje styl nowoczesny? Pomyśl nie tylko o jego wyglądzie, ale i funkcjonalności. Przede wszystkim zweryfikuj potrzeby własne oraz Twojej rodziny. Od tego zależy w dużej mierze wybór praktycznego modelu. 

Względy estetyczne zostaw sobie na później. W Twoim domu często odbywają się rodzinne imprezy? Osiem osób przy jednym stole to bardzo częsty widok? Wybierz stół, który dopasuje się do potrzeb danej chwili. Najlepszą opcją będzie stół z rozkładanym blatem.

Dzięki temu na co dzień z powodzeniem zmieścisz swoją rodzinę przy mniejszym blacie, a na potrzeby rodzinnych imprez po prostu rozłożysz mebel. Jeśli podobają Ci się nowoczesne stoły do jadalni, wybierz te, które mają drewniany blat oraz metalowe nogi. To obecnie najciekawszy i najmodniejszy trend. 

W miarę możliwości stół w jadalni postaw przy oknie, w centralnym punkcie pomieszczenia. Nie zapominaj też o wygodnych krzesłach, które nie zabiorą jednak zbyt dużej ilości przestrzeni. Tutaj znowu możesz zastosować prosty trik i na co dzień przy stole pozostawić tyle krzeseł, ilu jest domowników. 

Na imprezy i rodzinne spotkania możesz mieć przygotowane składane wersje, które przydadzą się przy większej liczbie gości. Komplety do jadalni w postaci takich samych krzeseł i stołu powoli wychodzą z mody. Bez wyrzutów sumienia możesz więc, a nawet powinieneś, urozmaicić tę przestrzeń i postawić na krzesła w różnych kolorach czy stylach. Pamiętaj jednak, by ostatecznie stworzyć ciekawą i zgraną kompozycję, która będzie estetycznym, a jednocześnie funkcjonalnym zestawieniem. 

Postaw na przestrzeń i jasne kolory

Masz małą jadalnię i zastanawiasz się, jak ją praktycznie urządzić? Koniecznie wybierz jasne kolory. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku białe meble do jadalni. Doskonale odbiją one światło we wnętrzu, zwłaszcza jeśli będą posiadać błyszczące fronty. Jeśli chodzi o stałe elementy wyposażenia, również postaw na jasne kolory, charakterystyczne zresztą dla nowoczesnego stylu.

Na uwagę zasługuje kolor jasnego drewna, który możesz przemycić w postaci drzwi bądź stołowego blatu. W nowoczesnych jadalniach z powodzeniem sprawdzą się skrzydła wewnętrzne z kolekcji Porta BALANCE. Są one proste i efektowne, a spory wybór rodzajów przeszkleń sprawi, że na pewno znajdziesz coś, co w pełni będzie współgrać z aranżacją.

Meble do jadalni? Wybierz minimalistyczne podejście

Na uwagę zasługują również inne meble do jadalni. Jeśli jesteś na etapie urządzania tego pomieszczenia, postaw na nowoczesną aranżację, w której znajdą się wyłącznie niezbędne sprzęty. Należą do nich np. szklana witryna bądź dekoracyjne półki na ścianach.

Wszelki sprzęt elektroniczny czy regały z książkami potraktuj jako element wyposażenia pokoju dziennego. To stół powinien grać w jadalni główną rolę. Ta ponadczasowa klasyka sprawdzi się w każdym domu!

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym