logo_main

Minimalizm u Joanny

Mieszkanie Joanny to nie lada gratka dla wszystkich miłośników minimalizmu. Bazę stanowi biel i drewno. Co sądzicie o takiej aranżacji?
1/14

Miejsce dla wszystkich 

- Mieszkanie zostało urządzone dla mnie, mojego męża Michał oraz naszej dwuletniej córki Emilii. Do niedawna towarzyszył nam również nasz przyjaciel, pies Ryszard. Z zawodu jestem architektem. Na co dzień zajmuje się projektowaniem wnętrz mieszkalnych oraz lokali użytkowych - tak o swoim miejscu na Ziemi napisała Joanna, która zdecydowała się wziąć udział w naszym konkursie. 

KLIKNIJ I ZOBACZ 1. MIEJSCE

- Mieszkamy i pracujemy w Katowicach, które są dla nas czymś więcej niż tylko miejscem zamieszkania. Emilia jest natomiast pełną energii, szaloną dwulatką, która zaskakuje nas każdego dnia. Oboje z Michałem cenimy sobie wspólne chwilę w naszym mieszkaniu, podczas których możemy w spokoju celebrować nasze domowe rytuały takie jak poranna kawa i wspólne śniadanie, czy też czytanie książek. Z przyjemnością wracamy do naszego mieszkania z każdej podróży i wyjazdu, pełni wrażeń i nowych pomysłów, a zarazem stęsknieni za naszymi czterema kątami - zdradziła. 


KLIKNIJ I ZOBACZ 2. MIEJSCE

Funkcjonalnie i minimalistycznie

Odnowione mieszkanie Joanny ma prawie 77 metrów i znajduje się w socmodernistycznym budynku z lat 50. Głównym założeniem było stworzenie otwartej przestrzeni, pełnej naturalnego światła, która będzie tłem codziennego życia rodziny. - Poprzez wyburzenie ścian działowych, w centralnej części mieszkania, stworzyliśmy otwartą przestrzeń kuchni z salonem, oraz udało się doprowadzić większą ilość światła dziennego w głąb mieszkania. Trzy dodatkowe pokoje, otwarte na przestrzeń salonu to: sypialnia, pracownia i pokój dziecięcy - napisała. - Mieszkanie zostało urządzone w 2014r., z biegiem czasu przeprowadziliśmy w nim kilka zmian i dostosowaliśmy je do zmian związanych z powiększeniem rodziny. Całość wypełniły białe ściany i jasnoszara podłoga. Ograniczona paleta materiałów została zastosowana celowo, aby zapewnić nam poczucie spokoju, wyciszenia oraz harmonii - podsumowała. 

KLIKNIJ I ZOBACZ 3. MIEJSCE

Zwycięskie mieszkania wybrało jury w składzie: Anna Poprawska - Brand & Product Marketing Director Homebook.pl, Beata Kwiatkowska i Joanna Real-Studzińska - projektantki wnętrz i autorki bloga Make Home Easier oraz Iwona Ławecka-Marczewska, redaktor naczelna miesięcznika „Dobre Wnętrze”. 

 

 

 

×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym