Lubisz IKEA? Te marki również ułatwią ci aranżację nowoczesnych wnętrz

Oceń artykuł:

50%
50%

Polacy lubią zmieniać aranżacje w swoich mieszkaniach. Obserwując najnowsze trendy wnętrzarskie, doceniają ciekawy design i kolorystykę. Mają też swoje ulubione firmy i sklepy z branży home & living.

Lubisz IKEA? Te marki również ułatwią ci aranżację nowoczesnych wnętrz materiały prasowe

Jak wynika z „Raportu na temat otwartości Polaków 2017” przeprowadzonego przez firmę NEUROHM Polska, 80 proc. pytanych osób zadeklarowało otwartość na nowe rozwiązania aranżacyjne i technologiczne w swoich domach. Polacy są otwarci na nowoczesny wystrój wnętrz, designerską stylistykę i awangardową architekturę, choć nie stronią też od klasyki i uniwersalnych rozwiązań.

Na europejskim rynku wnętrzarskim od lat dominują projekty skandynawskie. Pierwszeństwo trzeba przyznać sieci IKEA, która od kilkudziesięciu lat dominuje w stylistyce urządzania europejskich mieszkań i domów. W Polsce rozwiązania z IKEA, dzięki pomysłowości, prostocie i ciekawej kolorystyce, mają coraz większy wpływ na aranżacje wnętrz. Na rynku mamy jednak także wiele innych firm, które cieszą się ogromną popularnością.

Porta - najmodniejsze drzwi wewnętrzne i zewnętrzne

Supernowoczesne drzwi muszą spełniać nie tylko najwyższe standardy technologiczne, ale także uwzględniać aktualne trendy wzornictwa. Każdy nowy katalog firmy Porta zaskakuje propozycjami wyjątkowych rozwiązań designerskich. Drzwi Porta, znane i cenione przez Polaków od ponad 25 lat, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym podążają za światowymi trendami, a często je wyprzedzają. Dzięki rozbudowanemu systemowi doradztwa kupujący mogą dobrać najlepsze rozwiązania odpowiednie do wymogów rynku i ich własnych upodobań. Drzwi Porta znajdziemy w wielu polskich domach, ponieważ łatwo przystosować je do wymogów architektonicznych czy projektowych.

JYSK – mniejsza siostra IKEA

Miłośnicy prostoty znajdą coś dla siebie w sklepach JYSK. Ta duńska sieć, gęsto rozsiana po całej Polsce, oferuje asortyment utrzymany w stylu hygge, umożliwiający tworzenie tak modnych u nas ostatnio skandynawskich aranżacji. W designie dominuje prostota, stonowana kolorystyka, przyzwoita jakość i niewygórowana cena. Firma zdobyła serca Polaków przede wszystkim w segmencie pościeli. Nie ma chyba domu, w którym nie znajdą się kołdry czy poduszki ze sklepu JYSK, oblegany bywa także dział bielizny pościelowej. Sieć wprowadza na polski rynek własne rozwiązania wnętrzarskie. Kupimy tam meble, które, podobnie jak w IKEA, są pakowane w elementach i przeznaczone do samodzielnego skręcania. Dzięki systemowi promocji i zniżek sklepy JYSK cieszą się zainteresowaniem przez cały rok.

Komfort pod stopami

Ponad 100 sklepów w całej Polsce, ugruntowana marka, ciekawy i różnorodny design. Sieć Komfort funkcjonuje na naszym rynku od ponad 20 lat, oferując podłogi, panele, wykładziny i dywany. Kolejne kolekcje inspirowane są rozwiązaniami z całego świata, projektanci uwzględniają przy tym upodobania i potrzeby Polaków. Komfort dosyć szybko wprowadza nowe linie kolorystyczne i wzornicze, nie rezygnując jednocześnie z motywów, które podobają się Polakom. Dlatego znajdziemy tam bardzo klasyczne i „bezpieczne” kolorystycznie produkty, ale też modne połączenia kolorów oraz oryginalne projekty z niespotykanych materiałów.

 

Wyjątkowa jasność

Ci, którzy zetknęli się z lampami firmy Aquaform, potwierdzą, że oferta tej firmy spełnia oczekiwania najbardziej wymagających i tropiących światowe trendy klientów. Nowoczesne wzornictwo, wysoka jakość i energooszczędność wyróżniają produkty tej marki na rynku. Potwierdza to słynna „czerwona kropka”, Nagroda Red Dot Design Award, od sześćdziesięciu lat przyznawana najpiękniejszym i najciekawiej zaprojektowanym produktom na świecie. Tym „Oscarem designu” w 2015 roku nagrodzona została lampa equilibra BALANS od Aquaform.

file.lampa materiały prasowe

Firma oferuje także wszystko, co potrzebne jest do idealnego oświetlenia domu – wszelkiego rodzaju świetlówki i halogeny.

Polski design

Wśród tysięcy produktów branży home & living na naszym rynku coraz więcej jest tych projektowanych przez Polaków. Kupując ciekawy gadżet czy mebel, często nie wiemy, jaki artysta nadał mu ostateczny kształt. Znawcy polskiego designu są zgodni, że polskie wzornictwo to zupełnie nowa jakość wśród światowych trendów wnętrzarskich. Podczas Targów Wnętrz Home Decor 2017, które odbyły się w Poznaniu w marcu 2017 roku, spośród 200 obecnych tam wystawców większość stanowili polscy artyści. Ich projekty bez żadnych kompleksów pokazywane są także na innych podobnych eventach na świecie.

Oceń artykuł:

50%
50%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym