Nowoczesne drzwi wewnętrzne. Które obecnie są modne?

Oceń artykuł:

33%
67%

W aranżacji wnętrz, tak jak w innych dziedzinach, co jakiś czas zmieniają się obowiązujące trendy. Obecnie trudno jest wyróżnić jeden wiodący styl, ale z pewnością można wskazać dwa główne nurty, mające wielu zwolenników. Jedni hołdują prostocie i minimalizmowi, który idealnie wpisuje się w klimat nowoczesnych, a czasem nawet industrialnych wnętrz. Inni z kolei skłaniają się ku przytulnej naturze, wplatanej w skandynawski minimalizm lub ponadczasową klasykę. Jak powinny więc wyglądać najmodniejsze drzwi wewnętrzne? Które sprawdzą się we wnętrzu nowoczesnym, a które będą lepiej wyglądały w przytulnym pomieszczeniu?

Nowoczesne drzwi wewnętrzne. Które obecnie są modne? Porta VECTOR Premium

Wszystkie występujące obecnie trendy mają jeden wspólny mianownik. To prostota i minimalizm, czasami ocierające się wręcz o surowość. Na innych płaszczyznach trudno dostrzec wspólne cechy. Różne materiały, różne faktury, inna kolorystyka – drzwi nowoczesne wewnętrzne znacznie się od siebie różnią.

Klasyka z nutą Skandynawii lub Skandynawia z nutą klasyki

Wnętrza w stylu klasycznym są wygodne i przytulne. To styl, w którym dominuje prostota i dobry gust. Paleta barw utrzymana jest w odcieniach beżów, brązów, kremów, a także bieli. Z kolei tkaniny w tych przestrzeniach często występują też w kolorze niebieskim, zielonym czy turkusowym.

Natomiast styl skandynawski to przede wszystkim biele, szarości, prostota i minimalizm. Wnętrza urządzone po skandynawsku są funkcjonalne, przestronne i jasne.

Zarówno w stylu klasycznym jak i skandynawskim pojawiają się naturalne tkaniny i materiały, takie jak drewno, kamień wełna, len czy skóra. Drewniana podłoga lub panele imitujące naturalne deski powinny współgrać z obramowaniem okien.

Nowoczesne drzwi pokojowe w podobnym odcieniu dopełnią całości. Najlepiej, jeśli będą miały prostą, klasyczną formę. Drzwi wewnętrzne nowoczesne z kolekcji Porta KONCEPT doskonale spełniają te kryteria.

Skrzydła składają się z poziomych ramiaków i płycin, a elementem dekoracyjnym są także poziome wstawki z matowego szkła hartowanego. Bogaty wybór oklein drewnianych i prosty, klasyczny design sprawiają, że drzwi można perfekcyjnie dopasować do każdego wnętrza.  

Porta VECTOR Premium, model E_2 Porta VECTOR Premium

Wnętrza nowoczesne, minimalistyczne, a nawet industrialne

Nowoczesne, minimalistyczne wnętrza to prostota kształtów i form. Przestrzeń idealnie uporządkowana, bez zbędnych drobiazgów, niemal sterylna. Minimalizm to również chłodne barwy królujące we wnętrzach – głównie zimne odcienie bieli, szarości i czerń. Rzadziej zdarzają się beże i brązy. We wnętrzach industrialnych możemy obserwować bardziej wyrafinowane, wręcz futurystyczne przedmioty i meble.

Tu też częściej spotkamy się z kontrastowymi w stosunku do chłodnej bazy kolorami. Często pojawiają się one w postaci wyrazistych dodatków (czerwonych, żółtych, niebieskich) – tekstyliów, oświetlenia albo grafik na ścianach.

Materiały dominujące w nowoczesnych wnętrzach to m. in. drewno, metal, szkło, a nawet beton. Wprowadzają one do pomieszczeń swoistą surowość, która doskonale koresponduje z minimalistyczną koncepcją aranżacji. W takich pomieszczeniach śmiało można pokusić się o oryginalne, designerskie drzwi wewnętrzne. Kolekcja Porta LINE stanowi wprost idealne rozwiązanie.

porta line Porta LINE

Okleiny w kolorze popielatym lub antracytowym świetnie spiszą się w minimalistycznym wnętrzu. Do pomieszczenia typowo industrialnego najbardziej będą pasowały designerskie drzwi z okleiną w kolorach jasnego lub ciemnego betonu. Dodatkowe zdobienie w formie srebrnych intarsji podnosi ich walory estetyczne.

Warto też wziąć pod uwagę kolekcję Porta DESIRE. Drzwi pokojowe z tej linii doskonale uzupełnią prostotę aranżacji każdego minimalistycznego wnętrza.

Interesującym rozwiązaniem w nowoczesnych wnętrzach są także lustra, które optycznie powiększają każdą przestrzeń. Warto więc zwrócić uwagę na kolekcje drzwi Porta GRANDE i Porta INSPIRE, gdzie można zastosować lustra jako element dekoracyjny.

Oceń artykuł:

33%
67%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym