Nowoczesne drzwi wewnętrzne. Które obecnie są modne?

Oceń artykuł:

54%
46%

W aranżacji wnętrz, tak jak w innych dziedzinach, co jakiś czas zmieniają się obowiązujące trendy. Obecnie trudno jest wyróżnić jeden wiodący styl, ale z pewnością można wskazać dwa główne nurty, mające wielu zwolenników. Jedni hołdują prostocie i minimalizmowi, który idealnie wpisuje się w klimat nowoczesnych, a czasem nawet industrialnych wnętrz. Inni z kolei skłaniają się ku przytulnej naturze, wplatanej w skandynawski minimalizm lub ponadczasową klasykę. Jak powinny więc wyglądać modne drzwi wewnętrzne? Które sprawdzą się we wnętrzu nowoczesnym, a które będą lepiej wyglądały w przytulnym pomieszczeniu? Zapraszamy do lektury.

Nowoczesne drzwi wewnętrzne. Które obecnie są modne?

Wszystkie występujące obecnie trendy mają jeden wspólny mianownik. To prostota i minimalizm, czasami ocierające się wręcz o surowość. Na innych płaszczyznach trudno dostrzec wspólne cechy. A co z drzwiami, które stanowią „kropkę nad i” dla całej aranżacji wnętrza? Bez wątpienia aktualnie obowiązujące trendy wskazują, że modne i nowoczesne drzwi wewnętrzne to głównie modele w kolorze białym oraz te z okleiną imitującą naturalne drewno. Ale nie tylko, o czym przekonacie się w dalszej części tego artykułu.

Porta_KONCEPT_C6_bialy_klamkaOffice_arn_Weselak

PORTA KONCEPT

Możliwości, które wpiszą się w różne style wnętrzarskie jest wiele. Zobacz jakie drzwi wewnętrzne warto zamontować w pomieszczeniach urządzonych klasycznie, a które sprawdzą się we wnętrzach skandynawskich, industrialnych czy minimalistycznych i wybierz nowoczesne drzwi pokojowe do swojego mieszkania.

Nowoczesne drzwi do wnętrz w stylu klasycznym i skandynawskim
 

Wnętrza w stylu klasycznym są wygodne i przytulne. To styl, w którym dominuje prostota i dobry gust. Paleta barw w zakresie koloru ścian, podłóg czy mebli utrzymana jest w odcieniach beżów, brązów, kremów, a także bieli. Z kolei tkaniny w tych przestrzeniach często występują też w kolorze niebieskim, zielonym czy turkusowym.

Natomiast styl skandynawski to przede wszystkim biele, szarości, prostota i minimalizm oraz naturalne materiały, w tym oczywiście drewno. Najczęściej jasne lub bielone. Wnętrza urządzone po skandynawsku są funkcjonalne, przestronne i jasne.

Zarówno w stylu klasycznym, jak i skandynawskim, pojawiają się naturalne tkaniny i materiały, takie jak drewno, kamień, wełna, len czy skóra. Drewniana podłoga lub panele imitujące naturalne deski powinny współgrać z obramowaniem okien. A co z drzwiami wewnętrznymi?

Nowoczesne drzwi w odcieniu podłogi i okien

Nowoczesne drzwi w podobnym odcieniu co podłoga i okna dopełnią całości w przypadku obu rodzajów wnętrz. Sprawdzą się zarówno w skandynawskiej kuchni czy pokoju, jak i klasycznym salonie lub sypialni. Najlepiej, jeśli będą miały prostą formę. Drzwi wewnętrzne w nowoczesnym stylu z kolekcji PORTA KONCEPT doskonale spełniają te kryteria.

Skrzydła składają się z poziomych ramiaków i płycin, a elementem dekoracyjnym są także poziome wstawki z matowego szkła hartowanego. Bogaty wybór oklein drewnianych i prosty, klasyczny design sprawiają, że drzwi można perfekcyjnie dopasować do każdego wnętrza.  

Wśród najmodniejszych odcieni oklein imitujących drewno, w ostatnich sezonach przodują Dąb Naturalny, Dąb Angielski Hamilton czy Dąb Skandynawski. Wszystkie te odcienie znajdziemy w kolekcji PORTA KONCEPT, chętnie wybieranej przez blogerki.

skorzystaj z konfiguratora drzwi PORTA

Porta Koncept 3 foto

PORTA KONCEPT A.9                                              PORTA KONCEPT H.4                                       PORTA KONCEPT  C.6 

Nowoczesne drzwi w kolorze białym

Zarówno we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim jak i klasycznym, świetnie sprawdzą się białe drzwi. Są efektowne i eleganckie, dlatego z łatwością można je dobrać do różnych pomieszczeń. Świetnie prezentują się jako drzwi do sypialni, kuchni czy pokoju dziecięcego. Nowoczesne białe drzwi często posiadają przeszklenia, przez które wpada dodatkowe światło (to świetne rozwiązanie dla małych pomieszczeń) lub zdobią je efektowne frezy. Nowoczesne modele drzwi w tym odcieniu znajdziemy na przykład w kolekcji Porta VECTOR Premium, Porta VERTE HOME czy Porta GRANDE. Poniżej prezentujemy najmodniejsze modele drzwi w kolorze białym ze wspomnianych kolekcji, które idealnie wpiszą się w nowoczesne wnętrza.

Porta Vector Premium

                PORTA VECTOR Premium V                                                   PORTA VECTOR Premium E

Porta VERTE

               PORTA VERTE J.6                                                                  PORTA VERTE H.5

Porta Grande a0

               PORTA GRANDE A.0                                                           PORTA GRANDE G.4

Wnętrza minimalistyczne, a nawet industrialne – jakie drzwi wewnętrzne będą do nich pasowały?
 

Nowoczesne, minimalistyczne wnętrza to prostota kształtów i form. Przestrzeń idealnie uporządkowana, bez zbędnych drobiazgów, niemal sterylna. Minimalizm to również chłodne barwy królujące w pomieszczeniach – głównie zimne odcienie bieli, szarości i czerń. Rzadziej zdarzają się beże i brązy. We wnętrzach industrialnych możemy obserwować bardziej wyrafinowane, wręcz futurystyczne przedmioty i meble.

Tu też częściej spotkamy się z kontrastowymi w stosunku do chłodnej bazy kolorami. Często pojawiają się one w postaci wyrazistych dodatków (czerwonych, żółtych, niebieskich) – tekstyliów, oświetlenia albo grafik na ścianach.

Materiały dominujące w nowoczesnych wnętrzach to m. in. drewno, metal, szkło, a nawet beton. Wprowadzają one do pomieszczeń swoistą surowość, która doskonale koresponduje z minimalistyczną koncepcją aranżacji.

Nowoczesne drzwi do wnętrz minimalistycznych i industrialnych

W pomieszczeniach urządzonych w stylu minimalistycznym lub industrialnym śmiało można pokusić się o oryginalne, designerskie drzwi wewnętrzne. Kolekcja PORTA LINE stanowi wprost idealne rozwiązanie, dla osób które chcą podkreślić indywidualny charakter swojego mieszkania. Spokój i harmonia płynące z przestronnych wnętrz oraz ascetycznych i prostych form to typowe cechy stylu minimalistycznego, które warto przełamać mocnym akcentem w postaci nowoczesnych drzwi wewnętrznych.  

PortaLINE_G1Porta LINE

Okleiny w kolorze popielatym lub antracytowym świetnie spiszą się w takich pomieszczeniach. 

Porta line

                      PORTA LINE C.1 antracyt                                   PORTA LINE A.1 popielaty

Do pomieszczenia typowo industrialnego najbardziej będą pasowały designerskie drzwi z okleiną w kolorach jasnego lub ciemnego betonu. Dodatkowe zdobienie w formie srebrnych intarsji podnosi ich walory estetyczne.

Porta line2

                PORTA LINE H.1 beton ciemny                                        PORTA LINE E.1 beton jasny

Warto też wziąć pod uwagę kolekcję PORTA DESIRE. Drzwi pokojowe z tej linii w kolorze białym doskonale uzupełnią prostotę aranżacji każdego minimalistycznego wnętrza.

Interesującym rozwiązaniem w nowoczesnych wnętrzach są także lustra, które optycznie powiększają każdą przestrzeń. Warto więc zwrócić uwagę na kolekcje drzwi PORTA GRANDE i PORTA INSPIRE, gdzie można zastosować lustra jako element dekoracyjny i funkcjonalny jednocześnie.

Porta line2

PORTA INSPIRE model A.1                                                   PORTA GRANDE model A.1

Oceń artykuł:

54%
46%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym