Szklana witryna w salonie – piękne aranżacje ze szklanymi i lustrzanymi meblami!

Oceń artykuł:

50%
50%

Nowoczesne witryny szklane do salonu to meble, które zachwycają elegancką formą i pozwalają wyeksponować wszelkie domowe skarby. Jeżeli chcesz dodać szlachetności salonowej aranżacji, warto przyjrzeć się im nieco bliżej.

Szklana witryna w salonie – piękne aranżacje ze szklanymi i lustrzanymi meblami!

Witryny pokojowe szklane – echo dawnych lat

Witryny przeszklone do salonu kojarzą się z bogato zdobionymi, eleganckimi wnętrzami typowymi dla I połowy XX wieku. Współczesne modele oddają wprawdzie ducha pierwowzoru, ale ich forma znacząco odbiega od tradycyjnych witryn. Projektanci zadbali, aby witryny szklane do salonu nabrały znamion nowoczesności i były w pełni funkcjonalne. To meble, w których możemy przechowywać zarówno pięknie zdobioną porcelanę, jak i zdjęcia rodzinne czy pamiątki z zagranicznych podróży.

Szklana witryna nie musi spełniać wyłącznie funkcji dekoracyjnej i być osłoną dla kosztownych przedmiotów. To przede wszystkim praktyczny mebel, w którym trzymamy ulubione rzeczy bez względu na ich wartość. Oszklony salon nie powinien tracić na funkcjonalności.

Co wstawić do witryny?

Szklane witryny do salonu pozwalają wyeksponować przedmioty, z których jesteśmy szczególnie dumni. Oczywistym jest, że nie wstawimy do nich zbiorów bibliotecznych czy losowych dekoracji. Witryna pokojowa skupia uwagę odbiorców, dlatego zadbajmy o to, aby jej wyposażenie współgrało ze stylem pomieszczenia.

Jeżeli inspirujemy się stylem lat 60., podkreślmy to ulubioną filiżanką z Ćmielowa lub figurką wykonaną ze szkła uranowego. Jeśli preferujemy minimalizm, postawmy na proste dekoracje o geometrycznych kształtach i kontrastujących kolorach.

Nie zapominajmy także o akcentach indywidualnych, np. zdjęciach, dyplomach, odznaczeniach – wszak szklana witryna do salonu pełni przede wszystkim funkcje reprezentatywne!

Witryny szklane do kuchni – ekspozycja zastawy

Miejscem pięknej zastawy stołowej i eleganckich kompletów filiżanek jest klasyczna oszklona witryna. Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na wyeksponowanie rodowej porcelany niż ustawienie jej za szkłem w centralnym punkcie kuchni czy jadalni.

Wśród wielu modeli witryn znaleźć można zarówno klasyczne, wykonane ze szlachetnych gatunków drewna, jak i nowoczesne, wykończone w bieli. Witryny w kuchni powinny współgrać z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza i nie odcinać się stylistycznie od reszty pomieszczenia.

Białe witryny sprawdzą się w każdym pomieszczeniu – kuchni, jadalni, salonie, a nawet łazience! Witryna do łazienki to świetny pomysł dla osób dysponujących dużym pomieszczeniem – można w niej przechowywać ozdobne flakony perfum, luksusowe kosmetyki, świeczki zapachowe itd.

Jako że większość modeli posiada zabudowaną dolną szafkę, możemy tam umieścić ręczniki oraz inne przybory toaletowe. To ciekawa alternatywa dla zabudowanych szafek i przeszklonych półek. 

Witryny szklane – jaką wybrać?

Witrynka szklana może być całkowicie przeszklonym meblem, w którego wnętrzu znajdują się szklane półki, jak i częściowo przeszklonym. Ten drugi wariant wydaje się bardziej funkcjonalny – w zamkniętej szafce dolnej można z powodzeniem przechowywać zastawę stołową, obrusy oraz inne akcesoria codziennego użytku. Witryna ze szkłem nie daje takiej możliwości, przez co spełnia wyłącznie funkcję dekoracyjną.

Wybierając witryny pokojowe, warto zwrócić uwagę na oświetlenie. Gra światłem pozwala wydobyć piękno przedmiotów wyeksponowanych za szkłem i dodać całości niepowtarzalnego charakteru. To także sprytny zamiennik dodatkowego oświetlenia, np. lampy stojącej.

Równie istotny jest styl wykończenia witryny. We wnętrzach urządzonych w stylu retro sprawdzi się witryna na wygiętych nóżkach, mocno przeszklona i o lekkiej konstrukcji. Do nowoczesnych salonów i kuchni polecany jest model z litego drewna, o stosunkowo masywnej postawie, który wyglądem nie będzie odstawał od pozostałych mebli.

Oceń artykuł:

50%
50%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym