Drzwi do sypialni - wybór nieoczywisty

Oceń artykuł:

0%
0%

Sypialnia to bez wątpienia jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, które ma kluczowy wpływ na Twoje codzienne samopoczucie. Ludowe przysłowie głosi: „jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”. My zaś dodajemy od siebie: jak się wyśpisz, tak będziesz funkcjonować przez cały dzień. Dlatego też Twoja strefa relaksu powinna być urządzona w sposób przemyślany, a także odpowiednio odizolowana od całej reszty mieszkania – tak, by zapewnić Ci doskonałe warunki do niczym niezakłóconego, zdrowego nocnego snu. Nie musimy chyba dodawać, że kwestią fundamentalną okazuje się tu prawidłowy wybór drzwi. Dotyczy to zarówno wyboru łóżka czy materaca oraz innych elementów wystroju wnętrza, ale również odpowiednich drzwi do sypialni. Jakie zatem powinny być idealne drzwi do sypialni? Podpowiadamy!

Drzwi do sypialni - wybór nieoczywisty

Wybór drzwi na sypialni - na czym najbardziej Ci zależy?

Jeśli chodzi o aranżację i wybór drzwi do sypialni, istnieją różne szkoły. Jedni najbardziej cenią sobie w tym pomieszczeniu prywatność i wyraźne odgrodzenie się od świata zewnętrznego. Dla innych ważne jest, by sypialnia była mimo wszystko miejscem pełnym światła, dodającym energii od samego rana już za sprawą samego swojego wystroju. Wybierając drzwi do sypialni, musisz więc zdecydować, co jest dla Ciebie ważniejsze: pilnie strzeżona prywatność czy odpowiednie doświetlenie pomieszczenia? Od rozwiązania tego dylematu zależy wybór drzwi do sypialni – w pierwszym wypadku lepsze będą skrzydła pełne, w drugim – raczej przeszklone.

Pełne drzwi do sypialni – izolacja świetlna i akustyczna

Sypialnia to przede wszystkim miejsce wypoczynku i wyciszenia, gdzie powinieneś czuć się swobodnie. To strefa intymna, zupełnie inna niż reszta mieszkania, jeśli chodzi o charakter i atmosferę. Takie walory mogą zaoferować pełne drzwi do sypialni. Ich niewątpliwą zaletą jest głównie fakt, że gwarantują prywatność i dają możliwość zupełnego oddzielenia się od reszty świata. Wiele osób ma też spore wymagania, jeśli chodzi o warunki, w których są stanie zasnąć – pełne skrzydła sprostają tym oczekiwaniom dzięki dobrej izolacji akustycznej. To szczególnie ważne, gdy Twoja sypialnia bezpośrednio sąsiaduje z pokojem hałaśliwego nastolatka, gabinetem osoby pracującej nocami czy salonem, gdzie domownicy często do późna oglądają telewizję. Pełne drzwi do sypialni zapewnią ciszę i spokój, czyli idealne warunki do zaśnięcia!

Porta_VECTOR_T

Porta VECTOR

Niektórzy podczas zasypiania potrzebują też pełnego zaciemnienia. Przeszkadza im światło wpadające do sypialni z korytarza czy światła miasta wpadające przez okno i tańczące na ścianach oraz na suficie. Też należysz do tej grupy? Bez obaw - pełne drzwi do sypialni, w połączeniu z roletami na oknach, zapewnią mrok stwarzający pozór nocy nawet w środku słonecznego dnia. Sypialnia z drzwiami pozbawionymi przeszkleń będzie zatem idealnym miejscem na popołudniową drzemkę z dala od pozostałych domowników.

025

Modne drzwi do sypialni w wersji pełnej

Jeśli już podjąłeś pierwszą ważną decyzję o wyborze skrzydeł pełnych do sypialni, które zapewnią odpowiednią dawkę intymności, ciszy i spokoju z dala od hałasów panujących w domu czy mieszkaniu, koniecznie rozważ wybór drzwi z kolekcji Porta VECTOR Premium. Dostępne w ofercie modele utrzymane w kolorze klasycznej bieli będą pasowały do większości nowoczesnych oraz urządzonych w tradycyjnym stylu pomieszczeń. Białe drzwi do sypialni do także bardzo modny wybór w ostatnich sezonach, na który decyduje się wiele blogerek wnętrzarskich. Efektowne frezy z możliwością personalizacji (np. zaprojektowany przez siebie wzór, napis itp.), designerski wygląd i pokrycie skrzydeł trwałym lakierem lub farbą akrylową UV gwarantuje, że wpiszą się one w charakter wnętrza i będą się pięknie prezentowały w niemal każdym pomieszczeniu, a zwłaszcza w sypialni.

Porta Vector Premium
          Porta VECTOR Premium V                                   Porta VECTOR Premium E               Porta VECTOR Premium T

Przeszklone drzwi do sypialni – więcej światła!

Nie wszystkim jednak zależy na uczynieniu z sypialni opisanej powyżej świątyni świętego spokoju i wypoczynku. Często więc stawia się raczej na podkreślenie przestronności, jasności i pogodnego charakteru tego pomieszczenia, które od rana wprawia jego rezydentów w dobry humor. Co więcej, światło dzienne wpadające do sypialni przez okno może zostać wykorzystane do doświetlenia innego pomieszczenia – najczęściej korytarza. Jeśli tak właśnie wyobrażasz sobie swoją sypialnię, zdecyduj się na przeszklone drzwi!

VerteHOME_L4_Portasynchro3dAkacja

Porta VERTE HOME

Drzwi z przeszkleniami bez wątpienia nadają pomieszczeniu lekkości i dyskretnej elegancji, a dzięki przepływowi światła dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń. Efekt ten można dodatkowo zaakcentować, wybierając modele z elementami odbijającymi światło – furorę w ostatnich sezonach robią np. drzwi z lustrem. To strzał w dziesiątkę: sypialnia zazwyczaj nie odznacza się zbyt imponującym metrażem, a dzięki takim detalom możesz optycznie znacznie ją powiększyć.

Takie propozycje niestandardowych drzwi do sypialni znajdziesz w kolekcji Porta GRANDE i Porta INSPIRE, gdzie lustro pełni nie tylko element dekoracyjny, ale jest przede wszystkim praktyczne.

Porta line2

                   Porta INSPIRE A.1 dąb syberyjski                                          Porta GRANDE A.1 biały

Co, jeśli podobają Ci się przeszklone drzwi w sypialni, dostrzegasz ich zalety, a mimo to zależy Ci na prywatności? Przeszklenie w drzwiach nie musi koniecznie kłócić się z intymnym charakterem sypialni – kompromis w tej materii jest możliwy. Najlepiej w takiej sytuacji zdecydować się na szyby o małej przepuszczalności, np. mleczne czy szronione, dodatkowo mogą być to małe szybki. Nikt Cię przez takie drzwi nie podejrzy, ale…  musisz zdawać sobie sprawę z tego, że przy drzwiach z przeszkleniami izolacja akustyczna nigdy nie osiągnie takiego poziomu, jak w przypadku drzwi pełnych.

PortaINSPIRE_C_oscPS_klamkaNext_arn_Porta_RN

Porta INSPIRE

Modne przeszklone drzwi do sypialni

W aktualnym sezonie, w sypialniach, podobnie jak w pozostałych pomieszczeniach, rządzą drzwi z okleiną imitującą naturalne drewno. Świetnie komponują się z podłogą, oknami i parapetami, a dobierając wszystkie elementy pod ten sam kolor uzyskamy bardzo modne połączenie. Nawet decydując się na drzwi do sypialni w nieco ciemniejszym odcieniu, warto pamiętać, że zastosowane w nich przeszklenia wprowadzą do wnętrza nieco światła i pozwolą je rozjaśnić. Jakie są najmodniejsze modele i odcienie drzwi, które sprawdzą się także w sypialni? Przede wszystkim zwróć uwagę na kolekcję Porta VERTE i Porta KONCEPT, które cieszą się ogromnym powodzeniem i są chętnie wybierane przez blogerki.

Cieszące się dużym zainteresowaniem w tym sezonie odcienie naturalnego drewna to między innymi dąb naturalny, dąb angielski Hamilton czy dąb skandynawski.

Porta Koncept 3 foto

                   Porta KONCEPT A.9 dąb naturalny             Porta KONCEPT H.4 dąb angielski Hamilton 

Porta KONCEPT C.6 dąb skandynawski

Drzwi do małej sypialni to drzwi z pomysłem

Ciekawym rozwiązaniem do małych mieszkań i niewielkich rozmiarów pomieszczeń, w tym sypialni, łazienki czy garderoby są drzwi z kolekcji Porta SMART. Dzięki licznym dodatkom pozwalają zagospodarować powierzchnię skrzydła, tak aby służyła nam jako dodatkowe miejsce do przechowywania drobiazgów. Jak działa ten sprytny mechanizm? Odpowiedź jest prosta. Skrzydło drzwi zaopatrzono w nagwintowane mufy. Za pomocą śrub można ekspresowo zamontować akcesoria służące do przechowywania, jak na przykład wieszaki, organizery, kieszenie na drobiazgi itp. Dodatkowym plusem jest fakt, że możemy w ten sposób nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale i nadać swoim drzwiom do sypialni indywidualny charakter. Bez problemu do takich smart drzwi przykręcisz praktyczne lustro, wieszak na ubrania i dodatki (to świetny pomysł na przechowywanie torebek, apaszek czy nawet biżuterii) oraz filcowe pojemniki na drobne akcesoria lub kosmetyki. Pomysłów jest naprawdę wiele, a Ty prostym sposobem zyskasz więcej miejsca w sypialni.

PORTA DRZWI_VOX_drzwi_SMART

Porta SMART

 

Trudny wybór drzwi do sypialni? Nie z PORTA DRZWI!

Masz mętlik w głowie? Spokojnie! Wśród propozycji PORTA DRZWI z pewnością znajdziesz skrzydła idealne do swojej sypialni. Wystarczy tylko określić swoje priorytety i dokładnie przyjrzeć się cechom każdego z interesujących Cię modeli. W razie pytań i wątpliwości nasi eksperci pozostają do Twojej dyspozycji.

Życzymy owocnych poszukiwań i… kolorowych snów w Twojej wymarzonej sypialni!

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym