Drzwi do sypialni - wybór nieoczywisty

Oceń artykuł:

0%
0%
Sypialnia to bez wątpienia jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, które ma kluczowy wpływ na Twoje codzienne samopoczucie. Ludowe przysłowie głosi: „jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”. My zaś dodajemy od siebie: jak się wyśpisz, tak będziesz funkcjonować przez cały dzień. Dlatego też Twoja strefa relaksu powinna być urządzona w sposób przemyślany, a także odpowiednio odizolowana od całej reszty mieszkania – tak, by zapewnić Ci doskonałe warunki do niczym niezakłóconego, zdrowego nocnego snu. Nie musimy chyba dodawać, że kwestią fundamentalną okazuje się tu prawidłowy wybór drzwi.
Drzwi do sypialni - wybór nieoczywisty

Na czym najbardziej Ci zależy?

Jeśli chodzi o aranżację sypialni, istnieją różne szkoły. Jedni najbardziej cenią sobie w tym pomieszczeniu prywatność i wyraźne odgrodzenie się od świata zewnętrznego. Dla innych ważne jest, by sypialnia była mimo wszystko miejscem pełnym światła, dodającym energii od samego rana już za sprawą samego swojego wystroju. Wybierając drzwi do sypialni, musisz więc zdecydować, co jest dla Ciebie ważniejsze: pilnie strzeżona prywatność czy odpowiednie doświetlenie pomieszczenia? Od rozwiązania tego dylematu zależy wybór drzwi do sypialni – w pierwszym wypadku lepsze będą skrzydła pełne, w drugim – raczej przeszklone.

Drzwi pełne – izolacja świetlna i akustyczna

Sypialnia to przede wszystkim miejsce wypoczynku i wyciszenia, gdzie powinieneś czuć się swobodnie. To strefa intymna, zupełnie inna niż reszta mieszkania, jeśli chodzi o charakter i atmosferę. Niewątpliwą zaletą drzwi pełnych jest więc głównie fakt, że gwarantują prywatność i dają możliwość zupełnego oddzielenia się od reszty świata. Wiele osób ma też spore wymagania, jeśli chodzi o warunki, w których są stanie zasnąć – pełne skrzydła sprostają tym oczekiwaniom dzięki dobrej izolacji akustycznej. To szczególnie ważne, gdy Twoja sypialnia bezpośrednio sąsiaduje z pokojem hałaśliwego nastolatka, gabinetem osoby pracującej nocami czy salonem, gdzie domownicy często do późna oglądają telewizję.

Niektórzy podczas zasypiania potrzebują też pełnego zaciemnienia. Przeszkadza im światło wpadające do sypialni z korytarza czy światła miasta wpadające przez okno i tańczące na ścianach oraz na suficie. Też należysz do tej grupy? Bez obaw - pełne drzwi, w połączeniu z roletami na oknach, zapewnią mrok stwarzający pozór nocy nawet w środku słonecznego dnia.

025

Drzwi przeszklone – więcej światła!

Nie wszystkim jednak zależy na uczynieniu z sypialni opisanej powyżej świątyni świętego spokoju i wypoczynku. Często więc stawia się raczej na podkreślenie przestronności, jasności i pogodnego charakteru tego pomieszczenia, które od rana wprawia jego rezydentów w dobry humor. Co więcej, światło dzienne wpadające do sypialni przez okno może zostać wykorzystane do doświetlenia innego pomieszczenia – najczęściej korytarza. Jeśli tak właśnie wyobrażasz sobie swoją sypialnię, zdecyduj się na drzwi przeszklone.

Drzwi z przeszkleniami bez wątpienia nadają pomieszczeniu lekkości i dyskretnej elegancji, a dzięki przepływowi światła dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń. Efekt ten można dodatkowo zaakcentować, wybierając modele z elementami odbijającymi światło – furorę w ostatnich sezonach robią np. drzwi z lustrem. To strzał w dziesiątkę: sypialnia zazwyczaj nie odznacza się zbyt imponującym metrażem, a dzięki takim detalom możesz optycznie znacznie ją powiększyć.

Co, jeśli podobają Ci się przeszklone drzwi, dostrzegasz ich zalety, a mimo to zależy Ci na prywatności? Przeszklenie drzwi nie musi koniecznie kłócić się z intymnym charakterem sypialni – kompromis w tej materii jest możliwy. Najlepiej w takiej sytuacji zdecydować się na szyby o małej przepuszczalności, np. mleczne czy szronione. Nikt Cię przez nie nie podejrzy, ale…  Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że przy drzwiach z przeszkleniami izolacja akustyczna nigdy nie osiągnie takiego poziomu, jak w przypadku drzwi pełnych.

Trudny wybór? Nie z PORTA DRZWI!

Masz mętlik w głowie? Spokojnie! Wśród propozycji PORTA DRZWI z pewnością znajdziesz skrzydła idealne do swojej sypialni. Wystarczy tylko określić swoje priorytety i dokładnie przyjrzeć się cechom każdego z interesujących Cię modeli. W razie pytań i wątpliwości nasi eksperci pozostają do Twojej dyspozycji.

Życzymy owocnych poszukiwań i… kolorowych snów w Twojej wymarzonej sypialni!

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym