Trendy 2017 w aranżacjach wnętrz. Ty też im ulegniesz!

Oceń artykuł:

0%
0%
Świat designu przygotował na 2017 rok wiele niespodzianek dla wielbicieli małych zachwytów. Trendy połyskują zlotem, pysznią się marmurem, otaczają się wyrazistymi połączeniami barw, czasem ujawniają swą mroczną naturę...
Trendy 2017 w aranżacjach wnętrz. Ty też im ulegniesz! etsy.com

Cyberdetoks

Trendy 2017 coraz silniej dopuszczają do głosu ideę slow life w aranżacjach wnętrz. Wirtualna rzeczywistość narzuca duże tempo życia, stąd ucieczka do natury i rękodzieła, w którym zatryumfuje drewno. Solidność wykonanych z niego przedmiotów zaakcentuje wybór gatunków w ciemnych odcieniach. Lekki styl skandynawski stopniowo ustąpi miejsca cięższemu w odbiorze nowoczesnemu rustykowi. Jego esencję będą stanowić grubo ciosane i surowe formy.

W złotym blasku

Szlachetny kruszec chętnie zdobi nowoczesne, innowacyjne bryły lamp i mebli. By nie popaść w gorączkę złota, trzeba jednak stosować je z umiarem. Wystarczy stolik kawowy, klosz i kilka naczyń w kolorze tego szlachetnego metalu, by wnętrze olśniewało. Złoto modnie prezentuje się też w kombinacjach z drewnem, które nieco neutralizuje jego blask. Ten duet tworzy ostatnimi czasy zupełnie nowy kontekst we wnętrzach. Idealnym tego przykładem są bijące migotliwym blaskiem podłogi pokrywane kilkoma warstwami złotego lakieru, które w myśl trendów 2017 zagoszczą wkrótce w naszych domach.

Kuchnia spowita mrokiem

Białe kuchnie nie odchodzą może jeszcze do lamusa, ale coraz częściej biel łączy się w nich z innymi kolorami. Najświeższe trendy przepowiadają, że kuchnia wkrótce pogrąży się w mroku. W tym roku we wnętrzach będzie rządzić zabudowa meblowa w granacie i graficie, które otworzą także drogę czerni. Czarna zabudowa będzie bardzo wymagająca pod względem metrażu - by zaprezentować się w pełnym majestacie, potrzebuje bowiem przestrzeni. Przychylnym okiem spojrzy jednak na jasne dodatki.

Epoka kamienia szlachetnego

Moda na naturalny kamień w aranżacjach wnętrz powraca z taką samą mocą do salonów, jak i łazienek. Pojawia się on nie tylko na ścianach czy podłogach, lecz także na elementach wyposażenia, w tym armaturze. W celach dekoracyjnych wykorzystuje się płyty kamienne o wyraźnym użyleniu. Prym wśród nich wiedzie marmur - najmodniejszy kamień zgodnie z trendami 2017. Ten topowy akcent nie wymaga jednak rewolucji w aranżacji wnętrz - wystarczy marmurowy świecznik, wazon czy zegar na marmurowej podstawie. Ekonomiczną alternatywą może być też tapeta z rysunkiem wiernie naśladującym szlachetny kamień.

Dywan kilim

Tradycyjny perski wyrób tkacki doczekał się wielkiego powrotu. Orientalne kilimy nie są już jednak tak chętnie jak dawniej zapraszane na salony. Obecnie coraz częściej w zminiaturyzowanych wersjach goszczą w kuchniach i łazienkach. Nie tylko ocieplają te pomieszczenia, zmęczone już nieco minimalizmem, lecz także dodają im unikalności za sprawą kolorowych wzorów, którymi są pokryte. Trendy 2017 dopuszczają także ich łączenie na podłogach oraz ścianach.

Organiczne miasto

Spragnieni natury mieszkańcy miast zaczęli na wielką skalę wprowadzać do mieszkań zieleń. Oryginalnie zaaranżowane rośliny składające się na nurt urban jungle uruchomiły jednak całą lawinę designerskich skojarzeń. Projektanci zaczęli śmiało eksperymentować z organicznymi formami, przenosząc w wielkomiejskie wnętrza inspirowane nimi meble czy dekoracje. Jeden z trendów 2017 Organic Matter, wyróżniony przez badającą wybory konsumenckie firmę Scarlet Opus, w swych kluczowych założeniach dąży do równowagi postępu technologicznego i przyrody.

Leśna kąpiel

Ważny głos w sprawie trendów mają też eksperci z Pantone Color Institute. Ich prognoza kolorystyczna dla wnętrz została ujęta w 9 kombinacjach: od subtelnych pasteli (Day Dreaming) i neutralnych barw (At Ease), przez jaskrawe (Graphic Imprints), nasycone kolory ziemi (Native Instics), kwiatów (Florabudant) i owoców (Acquired Taste), po nieco bardziej kojące leśne odcienie zieleni i purpury (Forest Bathing), stonowane szarości i brązy (Raw Materials) oraz utrzymane w sepii beże (Reminiscence). Chociaż wybór jest duży, w każdej z tych palet widoczny jest jednak trend powrotu do przyrody i naturalnych surowców, co nadaje wnętrzom ponadczasowy ekoklimat, bez względu na wybrany wariant kolorystyczny.

Zobacz koniecznie: Jak łączyć kolory w salonie? Sprawdzone triki na modny wystój. 

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym