Remont w pigułce. Te książki są niezastąpione

Oceń artykuł:

0%
0%
Remont potrafi wywrócić życie do góry nogami! Nawet gdy jest udany i przebiega stosunkowo małym kosztem, i tak każdy marzy o jego rychłym zakończeniu. Malowanie, tapetowanie, drobne naprawy, dobór kolorów, wyposażenia… Remont na własną rękę to spore ryzyko, zwłaszcza gdy nie ma się kogo poradzić. Pomocne mogą okazać się wtedy książki, które warto prześledzić jeszcze przed przystąpieniem do prac.
1/6
Przydatne poradniki remontowe
Przydatne poradniki remontowe

Przeglądając kolorowe zdjęcia wnętrz, nieraz trudno jest odgadnąć, jakim sposobem projektanci uzyskali dany efekt. Niby nic takiego, ale wszystko tak doskonale pasuje… W dużym stopniu jest to kwestia indywidualnego wyczucia, w równie dużym jednak znajomości sprawdzonych zasad aranżacji. O ile tego pierwszego trudno jest się nauczyć, w drugim przypadku jest znacznie prościej. Na szczęście są tacy, którzy chętnie dzielą się fachową wiedzą na łamach książek. Czy ich rady są przydatne? Przekonajcie się sami!

"Stwórz dom dla siebie", Clare Nolan materiały prasowe
"Stwórz dom dla siebie", Clare Nolan

Przejrzysty podział na działy ułatwia korzystanie z tego poradnika. To bardzo przystępna publikacja, ponieważ większość prezentowanych tam rozwiązań da się zrealizować także w przeciętnym mieszkaniu w bloku. Autorka, projektantka i stylistka wnętrz, przekonuje, że dom to coś więcej niż tylko zbiór brył i kolorów. To przestrzeń, gdzie rodzą się rodzinne rytuały, powstają nowe pomysły, a to, co się wybiera, wpływa na jakość naszego życia.
To także zbiór trików, dzięki którym dom staje się funkcjonalny i przyjazny domownikom. Co więcej, są to pomysły na każdą kieszeń. Znajdziesz tu m.in. odpowiedzi na pytania dotyczące zorganizowanego przechowywania, podziału pomieszczeń na strefy czy doboru kolorów – już na etapie malowania. Całość wzbogacają setki kolorowych ilustracji.

"Mistrzyni majsterkowania", Anja Meyer materiały prasowe
"Mistrzyni majsterkowania", Anja Meyer

”Klejenie jest niemodne, teraz się zatrzaskuje!” – tak rozpoczyna się dział dotyczący paneli laminowanych. Jeśli jesteś kobietą majsterkującą, bez problemu poradzisz sobie nawet z ułożeniem podłogi! Ta książka to remontowe kompendium wiedzy każdej pani domu i dowód na to, że płeć piękna żadnej pracy się nie boi. Pozwala odnaleźć się w świecie drobnych napraw i prac remontowych. Zawiera dokładne instrukcje, które krok po kroku pomagają osiągać zamierzone rezultaty.
Dzięki publikacji dowiesz się, jak obsługiwać wiertarkę, szpachlować, tapetować, a nawet zamontować zlewozmywak, naprawić kran, odświeżyć fugi i zainstalować oświetlenie. Pomocne okazują się zdjęcia obrazujące rozmaite zagadnienia. Z tą książką trudno jest popełnić remontowy błąd.

"Homebook Design 2016" materiały prasowe
"Homebook Design 2016"

Albumowe wydanie tego poradnika w twardej oprawie jest pełne nietuzinkowych porad, jak zaaranżować mieszkanie ładne i praktyczne. Ukazuje głównie wnętrza powstałe w polskich realiach. To dokładny opis dziesiątek projektów pochodzących wprost od biur architektonicznych i tym samych skarbnica inspiracji.
Zaprezentowano tu rozwiązania zarówno do kawalerek, jak i apartamentów, czemu towarzyszą informacje dotyczące aktualnych trendów. Publikacja zawiera wiele ciekawych pomysłów, które są pomocne zarówno podczas remontu, jak i subtelnej metamorfozy aranżacji.

"Dekoracyjne malowanie ścian", Agnieszka Bojrakowska-Przeniosło, Andrzej Barcikowski materiały prasowe
"Dekoracyjne malowanie ścian", Agnieszka Bojrakowska-Przeniosło, Andrzej Barcikowski

Co prawda książka ta skupia się tylko na jednym, ale za to najważniejszym aspekcie samodzielnego remontu, czyli ścianach. To zbiór pomysłów na temat tego, jak je efektownie ozdobić, by prezentowały się szykownie, stylowo, a nawet artystycznie. Pokazano, jak wykonać dekoracyjne szablony, a nawet gipsowe odlewy pełniące funkcje sztukaterii. Co więcej, nie trzeba w tym celu korzystać z kosztownych materiałów czy specjalistycznych narzędzi. Cętki, pasy, orientalne kwiaty, nietypowe faktury – możesz mieć wszystko, co ci się zamarzy!

"Sztuka aranżacji wnętrz", Holly Becker, Joanna Copestick materiały prasowe
"Sztuka aranżacji wnętrz", Holly Becker, Joanna Copestick

Porady znanych blogerek doczekały się polskiego tłumaczenia. W książce znajduje się multum sprawdzonych pomysłów dotyczących aranżacji wnętrz. Bez względu na to, czy się urządzasz, czy gruntownie liftingujesz swoje lokum, znajdziesz tu wiele cennych rad stosowanych przez światowych dekoratorów wnętrz.
To, co widać na atrakcyjnych zdjęciach, zostaje rozłożone na czynniki pierwsze i prześledzone krok po kroku. Książka zawiera zarówno prezentacje wnętrz tworzonych z rozmachem, jak i pomysły na niedrogie, ale efektowne metamorfozy, a także gotowe schematy rozplanowania pomieszczeń – od łazienki po salon. Podstawy i tajniki sztuki dekoratorskiej są także omawiane na konkretnych przykładach wnętrz przygotowanych i fotografowanych specjalnie na potrzeby wspomnianej publikacji.

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym