Modne propozycje drzwi na wiosenny remont

Oceń artykuł:

100%
0%

Planujesz odświeżyć mieszkanie na wiosnę? Chcesz wymienić drzwi wenge na skrzydło drzwiowe w innym odcieniu brązu? Szukasz alternatywy dla popularnych drzwi w kolorze wenge? Zobacz nasze propozycje, które sprawdzą się w klasycznych, minimalistycznych czy loftowych wnętrzach.

Modne propozycje drzwi na wiosenny remont

Drzwi wenge – jakimi kolorami skrzydeł można je zastąpić?

Drzwi wewnętrzne w kolorze wenge są ciemne, wyraziste i dodają charakteru wnętrzu, w niektórych wnętrzach mogą jednak przytłaczać i zaciemniać na przykład małe lub wąskie pomieszczenie. Wenge to drewno egzotyczne, które ma głęboki, ciemnobrązowy kolor i ciekawy, dekoracyjny rysunek słojów. Drzwi wewnętrzne wenge mają czekoladowe tony i zdecydowanie można je znaleźć w wielu polskich domach. Wenge to nie tylko rodzaj drewna, ale także kolor, którym są określane okleiny skrzydeł drzwiowych, panele czy meble.

Wenge to kolor, który wymaga przemyślanej aranżacji, by nie przytłoczyć wnętrza i nie nadać mu ponurego charakteru. Szukasz odmiany na wiosnę? Chcesz przeprowadzić metamorfozę z wykorzystaniem innych odcieni drewna? Sprawdź alternatywy dla drzwi wenge.

Ciemne odcienie drewna

Jeśli lubisz ciemne drewno, takie jak wenge i chcesz mieć jego namiastkę we wnętrzu, ciekawą opcją mogą być naturalne okleiny w ciemnych odcieniach, na przykład Dąb Brunatny, Tabacco, Mocca czy Orzech Ciemny z naszej oferty. Ciemne skrzydło drzwiowe jest „kropką nad i” w minimalistycznym wnętrzu utrzymanym w stonowanych barwach. Dobrze uzupełni także klasyczne pomieszczenia ze ścianami w beżowym, śmietankowym odcieniu. Ciemne drzwi wyglądają elegancko i są dobrym kontrastem dla jasnych ścian.

NaturaSPACE_G1_OrzechCiemny

Natura SPACE G.1. Orzech Ciemny

Chcesz wymienić drzwi wewnętrzne wenge w swoim mieszkaniu? Zobacz modne propozycje na wiosenny remont. Te modele i odcienie drzwi wewnętrznych są teraz na topie.

Czekoladowe odcienie Porta Verte PREMIUM i Porta Verte HOME

Dąb Ciemny, Dąb Szkarłatny, Dąb Południowy i Dąb Hawana to świetna alternatywa dla drzwi wenge. Skrzydło drzwiowe w tych kolorach wygląda ponadczasowo i klasycznie. Okleiny w tych kolorach - Portasynchro 3D i Portaperfect 3D - oddają realistycznie piękny rysunek słojów.

Piękną ozdobą ścian w kolorze jasnego beżu, delikatnej szarości, a także złamanej bieli będą drzwi:

  1. Porta Verte PREMIUM, A Dąb Hawana
  2. Porta Verte PREMIUM, E Dąb Ciemny
  3. Porta Verte HOME, C Dąb Szkarłatny

Porta VERTE PREMIUM, A Dąb Hawana

Porta Verte PREMIUM, A                   Porta Verte PREMIUM, E                       Porta Verte HOME, C

PortaVerteHOME_C5_dab_szkarlatny

Porta Verte HOME C.5. Dąb Szkarłatny

Spośród pięknych odcieni brązu, które będą świetną alternatywą dla drzwi w kolorze wenge warto postawić również na skrzydła w modnych odcieniach dębu, na przykład prezentowane poniżej Dąb Południowy czy Dąb Ciemny.

  1. Porta Verte HOME, H Dąb Południowy
  2. Porta Verte PREMIUM, B Dąb Ciemny
  3. Porta Verte PREMIUM, C Dąb Południowy

Porta VERTE HOME, H Dąb Południowy

Porta Verte HOME, H                         Porta Verte PREMIUM, B                     Porta Verte PREMIUM, C

 

Średnio ciemne gatunki drewna

Nieco jaśniejsza alternatywa dla drzwi wenge to skrzydło drzwiowe o średnio ciemnym odcieniu. Do takiej kategorii można zaliczyć na przykład Dąb Catania, Dąb Naturalny, Dąb Kalifornia, Dąb Angielski, Hikorę czy Akację Miodową. Te odcienie drewna pozwolą Ci wizualnie ocieplić wnętrze za sprawą swoich słonecznych tonów. Jeśli szukasz alternatywy dla drzwi w kolorze wenge w klasycznym, stonowanym, pośrednim kolorze, te propozycje świetnie się sprawdzą. Dodadzą aranżacji lekkości i będą idealnie pasować do wnętrz kolonialnych i klasycznych. Ciekawie sprawdzą się także jako ciepły akcent w  wyrazistych, mocnych, loftowych aranżacjach.

PortaLEVEL_C2_PortadecorDabCatania

Porta LEVEL C.2

Miodowe tony, czyli Porta Verte HOME w odcieniu Dąb Catania

Dąb Catania to nasza nowość 2021. Ten kolor można uznać za pośredni i stonowany. Skrzydło drzwiowe średnio ciemne z ciepłymi tonami jest ponadczasowe i sprawdzi się w wielu klasycznych, kolonialnych i minimalistycznych aranżacjach jako ciekawy akcent dodający nieco koloru na tle stonowanych białych lub szarych ścian. Postaw na drzwi wewnętrzne Porta Verte HOME, H i odśwież swoje mieszkanie na wiosnę!

Jasne drewno z ciepłymi, złocistymi tonami

Chcesz całkowitej odmiany na wiosnę i planujesz wybrać drewniane skrzydło drzwiowe w odcieniu zupełnie innym, niż wenge? W przypadku gdy chcesz wizualnie rozświetlić przestrzeń, alternatywnym odcieniem dla wenge może być jasne drewno z ciepłymi, złocistymi tonami. Buk Skandynawski, Dąb Klasyczny, Dąb Malibu, Naturalny Jesion i Orzech Bielony to przykłady takich skrzydeł drzwiowych. Efektownie rozświetlą przestrzeń i świetnie sprawdzą się w wielu aranżacjach, ponieważ są uniwersalne. To dobre tło dla wielu odcieni podłóg oraz mebli i dekoracji w różnych stylach.

PortaCPL_11_cplHikoraNaturalna_klamkaMaximaCzarny

Porta CPL 1.1 Hikora Naturalna (NOWOŚĆ)

Nowością w ofercie PORTA DRZWI są okleiny w odcieniach Hikora Naturalna oraz Buk Piaskowy. Oba kolory świetnie sprawdzą się we wnętrzach w stylu skandynawskim i minimalistycznym.

PortaCPL_11_cplBukPiaskowy_klamkaOrganicAntracytStruktura

Porta CPL 1.1 Buk Piaskowy

Porta Verte PREMIUM, C w skandynawskim klimacie

Szukasz drzwi wewnętrznych w chłodnym odcieniu? Porta Verte PREMIUM, C w kolorze Srebrnej Akacji to ciekawa propozycja. Prosta, klasyczna bryła drzwi dodaje elegancji i jest ponadczasowa. Jasne skrzydło drzwiowe ze srebrnymi tonami idealnie wpasuje się w klimat wnętrza scandi lub w stylu minimalistycznym. Te drzwi idealnie dopełnią białe ściany i meble w kolorze jasnego drewna.

Porta LOFT i Natura LOFT, czyli loftowe trendy ostatnich miesięcy

Nasza kolorystyczna nowość 2021 to odcień Halifax Naturalny, który możesz dobrać na przykład do drzwi wewnętrznych Porta LOFT w połączeniu z białą ościeżnicą. Ciepłe odcienie drewna w zestawieniu z bielą wyglądają ciekawie i nowocześnie. Halifax Naturalny ma niebanalny rysunek słojów i z pewnością doda charakteru wnętrzu w minimalistycznym klimacie. Drzwi Porta LOFT w tym odcieniu to świeża i nieoczywista propozycja idealna na wiosenny remont.

NaturaLOFT_OkleinaNaturalnaDabJPG
Natura LOFT

Jeśli szukasz ciemnych drzwi w mocnym, loftowym klimacie, wybierz okleinę Naturalny Orzech i drzwi wewnętrzne Natura LOFT z czarną ościeżnicą. To skrzydło drzwiowe świetnie wpisze się w industrialny klimat z elementami czerwonej cegły czy metalowych dekoracji.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym