Idzie wiosna - czas pomyśleć o remoncie mieszkania!

Oceń artykuł:

0%
0%

Miejsce zamieszkania, jak i wszystko inne, po pewnym czasie użytkowania wymaga pewnego odświeżenia. Czasem po prostu zmiany dobrze robią i nam, i naszym czterem kątom. Wbrew pozorom remont mieszkania wcale nie musi pochłonąć wszystkich naszych oszczędności. Kiedy najlepiej zdecydować się na renowację? Jeśli Twój dom lub mieszkanie osiągnęły punkt, w którym przydałby im się powiew świeżości, to początek wiosny jest idealnym momentem, by podjąć niezbędne ku temu działania. Wiosenna aura sprzyja zarówno prostym i niewielkim korektom, jeśli chodzi o wystrój wnętrz, jak i przeprowadzeniu kluczowych prac. Jak się za to zabrać i od czego zacząć? Z pomocą przychodzi Poradnik remontowy Porta „Otwórz się na zmianę”.

Idzie wiosna - czas pomyśleć o remoncie mieszkania!

Remont domu – jak nie teraz, to kiedy?

Z badań konsumenckich przeprowadzonych na reprezentatywnej grupie naszych rodaków wynika, że, w tym roku aż co trzeci Polak planuje przeznaczyć pewną kwotę na remont mieszkania lub domu. Taką ankietę przeprowadzono wśród mieszkańców kilkunastu państw Unii Europejskiej. W porównaniu z innymi krajami jest to jeden z najwyższych wskaźników. To pozytywny sygnał, który świadczy o tym, że atrakcyjna aranżacja wnętrz jest dla Polaków bardzo ważna. Marzymy o zmianach i chcemy pięknie mieszkać. A kiedy w naszej głowie zakiełkuje świetny pomysł na kuchnię lub łazienkę, pragniemy wprowadzić go w życie – i bardzo dobrze!

Wiosenne porządki

Kiedy najlepiej przeprowadzić remont mieszkania w bloku czy domu jednorodzinnego? Idealną porą na odświeżenie naszych czterech kątów wydaje się początek wiosny i okres wakacyjny. Nie bez powodu tradycyjnie mówi się o wiosennych porządkach, prawda? To właśnie w tym okresie największym sprzymierzeńcem wszelkich prac remontowych jest pogoda. Wysokie temperatury, zmniejszona wilgotność powietrza oraz dłuższy dzień sprawiają, że przeprowadzenie niezbędnych prac staje się sprawniejsze i szybsze. Wykończenie mieszkania w takim kształcie, jak to sobie wymarzyliśmy, jest więc w sezonie wiosenno-letnim dużo łatwiejsze. Nie oznacza to oczywiście, że remont domu zimą jest niemożliwy. Z pewnością jednak potrwa wtedy dłużej i przysporzyć może więcej kłopotów. Zimę najlepiej przeznaczyć więc na projektowanie wnętrz – a do działań zasadniczych przystąpić, gdy stopnieją lody.

Doświadczeni wiedzą lepiej - jak zrobić tani remont?

Choć plany dotyczące pewnych zmian w aranżacji mieszkania są przede wszystkim bardzo ekscytujące, warto pamiętać, że każdej zmianie w życiu towarzyszy stres. Tak jest również w przypadku prac remontowych. Chwilowe ataki paniki i zadawanie sobie samemu nerwowych pytań, czy aby na pewno wiemy, jak zrobić remont, są zupełnie normalne. Można ich jednak uniknąć, jeśli wcześniej odpowiednio się przygotujemy.

Bez względu na to, czy chcemy zabrać się za generalny remont mieszkania, czy tylko odświeżyć niektóre pomieszczenia, warto opracować dokładny plan i odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań. Z pomocą przychodzi Poradnik remontowy Porta „Otwórz się na zmianę”, w którym znani blogerzy – zajmujący się na co dzień rozmaitymi dziedzinami życia - dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z przeprowadzonymi we własnych domach pracami remontowymi. Nie tylko podpowiadają, w jaki sposób zaplanować budżet lub jak odpowiednio przygotować remont łazienki. Przekonują również, że dobrze zaplanowany remont to zawsze świetna decyzja, która może odmienić nasze życie na lepsze! Jeśli remont domu to dla Ciebie zło konieczne, wydarzenie pełne stresu i negatywnych emocji i nie wiesz, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę w trakcie remontu, serdecznie zapraszamy do lektury poniższych wpisów:

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym