Przeszklone drzwi - sposób na jasne mieszkanie

Oceń artykuł:

75%
25%

Małe wnętrza często mają to do siebie, że są dość ciemne i przygnębiające. Istnieją jednak takie rozwiązania aranżacyjne, które pomagają je rozświetlić oraz sprawiają, że pomieszczenia wyglądają na znacznie większe, niż są w rzeczywistości. Niezwykle ważne okazują się w tym temacie lustra i odpowiednie oświetlenie. To jednak nie wszystko, co możesz zrobić, by odmienić charakter małego, ciemnego wnętrza. Chcesz wpuścić do swojego mieszkania więcej światła, a wraz z nim - optymizmu? Szukasz sposobów na optyczne powiększenie sypialni czy pokoju dziecięcego? Wiemy, jak Ci pomóc. Wybierz drzwi przeszklone z szerokiej oferty PORTA DRZWI.

Przeszklone drzwi - sposób na jasne mieszkanie

Drzwi wewnętrzne z szybą – magiczne powiększenie przestrzeni bez remontu

Jeśli śledzisz trendy obowiązujące w urządzaniu mieszkań, wiesz zapewne, że w aranżacji wnętrz coraz bardziej popularnym trendem stają się otwarte, jasne przestrzenie. Wbrew pozorom mały metraż mieszkania nie jest tu w żaden sposób ograniczający, jeśli tylko odpowiednio podejdziesz do tematu.

Okazuje się, że dużą rolę w kreowaniu takiego wnętrza odgrywają odpowiednio dobrane skrzydła drzwiowe. Efekt otwartej przestrzeni pomogą Ci uzyskać drzwi przeszklone – dzięki nim przepływ światła dziennego między poszczególnymi częściami mieszkania będzie ułatwiony. Całość stanie się bardziej przestronna i wizualnie lżejsza, a słońce odbijające się w szybach ociepli atmosferę.

Natura GRANDE_model_B3_Czarny_JPG

Natura GRANDE

Przeszklenie przeszkleniu nierówne – szyby w drzwiach mogą bowiem mieć różne kształty, rozmiary i fakturę. Zastanów się, co najlepiej sprawdzi się w danym pomieszczeniu. Nie wiesz, które rozwiązania są dostępne i na jakie najlepiej postawić? Przejrzyj naszą ofertę – ogromny wybór drzwi z przeszkleniem marki PORTA DRZWI pozwoli Ci wybrać model optymalny dla Twoich potrzeb. Jeżeli spodobała Ci się koncepcja z czarną szybą, być może zainteresują Cię kolekcje:

 • PORTA FOCUS PREMIUM,
 • PORTA FOCUS,
 • PORTA RESIST,
 • PORTA LOFT – modele 4.A
 • lub Natura SPACE w modelu G.1. 

skorzystaj z konfiguratora drzwi PORTA

Porta RESIST_model 4A_Dab Halifax Naturalny

PORTA RESIST

Powinnaś wiedzieć, że przeszklenie nie musi oznaczać rezygnacji z intymnego charakteru wnętrz – istnieją liczne warianty drzwi wewnętrznych z szybą, które pozwalają optycznie powiększyć pomieszczenia z zachowaniem prywatności. Idealny przykład stanowi tu szyba matowa, która, przepuszczając światło, rozmazuje sylwetki postaci za nią ukrytych. 

Drzwi przeszklone w PORTA DRZWI – jakie masz możliwości?

W PORTA DRZWI staramy się wychodzić naprzeciw Twoim oczekiwaniom. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na drzwi wewnętrzne z szybą:

 • matową,
 • „chinchilla” (charakterystyczny wzór powodujący efekt rozmycia),
 • z ramką matową,
 • przezroczystą,
 • czarną (w wybranych modelach drzwi).

Niektórzy Klienci – szczególnie Ci, w których mieszkaniach niezmordowanie harcują małe dzieci – wyrażają obawę, czy to bezpieczne rozwiązanie. Spieszymy z wyjaśnieniem! Produkowane przez markę PORTA drzwi przeszklone wyróżnia:

 • szklenie szybą hartowaną, która jest praktycznie niemożliwa do stłuczenia,
 • zastosowanie tzw. szyby bezpiecznej – po uderzeniu rozpada się ona na liczne małe odłamki, które nie kaleczą tak jak popękane duże tafle szkła.

Oba te rozwiązania pozwalają więc bez problemu i najmniejszego ryzyka zamontować drzwi z przeszkleniem także w pokoju dziecięcym. Dzięki temu przestrzeń wyda się bardziej przestronna, a ty będziesz mogła co jakiś czas sprawdzać, jak bawi się Twoja pociecha w czasie dnia lub czy spokojnie śpi, gdy nadejdzie czas na odpoczynek.

Porta_KONCEPT_K3_Akacja_Srebna

PORTA KONCEPT grupa K

Przeszklone drzwi a szklane – powiew nowoczesności

Jeśli zamierzasz urządzić mieszkanie w stylu bardzo nowoczesnym i chcesz, by zyskało niepowtarzalny charakter, warto rozważyć nie drzwi przeszklone, a szklane. To rozwiązanie zyskujące na popularności, które imponująco prezentuje się w stylowych, designerskich wnętrzach. Tafla szklana zamontowana jest wówczas na dedykowanej ościeżnicy PORTA SYSTEM GK.

I w tym przypadku możesz wybierać spośród niemal nieskończonej liczby wzorów i kolorów szklanych skrzydeł. Dzięki temu Twoje możliwości, jeśli chodzi o aranżację pomieszczeń, są praktycznie nieograniczone. To Ty decydujesz, jakie drzwi wewnętrzne z szybą sprawdzą się w Twojej aranżacji najlepiej. Takie rozwiązanie szczególnie warto zastosować w przypadku salonu, z którego przechodzi się od razu do jadalni lub kuchni.

Drzwi przeszklone wewnętrzne – funkcjonalność i elegancja

Przy wyborze drzwi z przeszkleniem do Twojego mieszkania pamiętaj, że skrzydła powinny:

 • ładnie się prezentować,
 • pasować do wystroju wnętrza,
 • odpowiadać Twoim potrzebom.

Wskazówka

Alternatywą dla drzwi wewnętrznych z szybą może być również model z jedno lub dwustronnym lustrem. Takie rozwiązanie jest dostępne w przypadku kolekcji PORTA GRANDE, PORTA INSPIRE, grupa A i B, PORTA NOVA model 2.2

 Multimedia_Photo: 18317

PORTA GRANDE

Co zyskujesz, decydując się na drzwi przeszklone wewnętrzne? Największymi atutami okazują się lekkość i elegancja, a także możliwość doświetlenia oraz optycznego powiększenia przestrzeni. Wbrew pozorom to ważne nie tylko w niewielkich pomieszczeniach – odpowiedni przepływ światła to kwestia kluczowa, bez której Twoje mieszkanie, niezależnie od aranżacji, straci swój urok i stanie się przygnębiające. Przeszklenia górą!

Przeszklone drzwi z czarną szybą – styl i dyskrecja

Jeżeli zależy Ci zarówno na funkcjonalności, jak i nowoczesnym designie ciekawym wyborem będą drzwi z przeszkleniem PORTA FOCUS PREMIUM. Zestawienie białego lakieru z czarną szybą wprowadzi do pomieszczenia ciekawy kontrast. Drzwi staną się równocześnie elementem dekoracyjnym wnętrza – świetnie sprawdzą się w nowoczesnym mieszkaniu, któremu nie brakuje klasy. Mogą prowadzić do kuchennego świata pełnego aromatów i zapachów albo magicznej oraz nieco tajemniczej strefy snu, czyli sypialni.

  Porta FOCUS Premium_model_4.A_szyba_czarna

PORTA FOCUS PREMIUM

W przypadku industrialnych aranżacji idealnie wpasują się drzwi wewnętrzne z szybą PORTA FOCUS w kolorze Orzecha Naturalnego. Kolor ten doskonale współgra z surową szarością ścian, a czarne przeszklenie dodatkowo podkreśla wyrazistość tego stylu. To niebanalne rozwiązanie, które zmienia charakter pomieszczenia bez konieczności odmiany całe aranżacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat drzwi przeszklonych i szklanych? Wszystkie skrzydła drzwiowe PORTA DRZWI znajdziesz w aktualnym katalogu PORTA na naszej stronie internetowej – zapraszamy do lektury!

Oceń artykuł:

75%
25%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym