Przeszklone drzwi - sposób na jasne mieszkanie

Oceń artykuł:

40%
60%

Małe wnętrza często mają to do siebie, że są dość ciemne i przygnębiające. Istnieją jednak takie rozwiązania aranżacyjne, które pomagają je rozświetlić i sprawiają, że pomieszczenie wygląda na znacznie większe niż są w rzeczywistości. Niezwykle ważne okazują się w tym temacie lustra i odpowiednie oświetlenie. To jednak nie wszystko, co możesz zrobić, by odmienić charakter małego i ciemnego wnętrza. Chcesz wpuścić do swojego wnętrza więcej światła, a wraz z nim - optymizmu? Szukasz sposobów na optyczne powiększenie sypialni czy pokoju dziecięcego? Wiemy, jak Ci pomóc. Koniecznie wybierz drzwi przeszklone z szerokiej oferty PORTA DRZWI.

Przeszklone drzwi - sposób na jasne mieszkanie

Przeszklone drzwi wewnętrzne – magiczne rozszerzenie przestrzeni

Jeśli śledzisz trendy obowiązujące w urządzaniu mieszkań wiesz zapewne, że w aranżacji wnętrz coraz bardziej popularnym trendem stają się otwarte, jasne przestrzenie. Wbrew pozorom mały metraż mieszkania nie jest tu w żaden sposób ograniczający, jeśli tylko odpowiednie podejdziesz do tematu.

Okazuje się, że dużą rolę w kreowaniu takiego wnętrza odgrywają odpowiednio dobrane skrzydła drzwiowe. Efekt otwartej przestrzeni pomogą Ci uzyskać drzwi przeszklone – dzięki nim przepływ światła dziennego między poszczególnymi częściami mieszkania będzie ułatwiony.

Przeszklenie przeszkleniu nierówne – szyby w drzwiach mogą bowiem mieć różne kształty, rozmiary i fakturę. Zastanów się, jakie przeszklenie najlepiej sprawdzi się w danym pomieszczeniu. Nie wiesz, jakie rozwiązania są dostępne i na jakie najlepiej postawić? Przejrzyj naszą ofertę – ogromny wybór wzorów przeszkleń dostępnych w PORTA DRZWI pozwoli Ci wybrać model optymalny dla Twoich potrzeb.

Musisz wiedzieć, że przeszklenie nie musi oznaczać rezygnacji z intymnego charakteru wnętrz – istnieją liczne przeszklenia, które pozwalają optycznie powiększyć pomieszczenia z zachowaniem prywatności. Idealny przykład stanowi tu szyba matowa, która, przepuszczając światło, rozmazuje sylwetki postaci za nią ukrytych. Salomonowe rozwiązanie!

Drzwi przeszklone w PORTA DRZWI – jakie masz możliwości?

W PORTA DRZWI staramy się wychodzić naprzeciw Twoim oczekiwaniom. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na przeszklenie z jednego z czterech typów szkła:

  • szkło ornamentowe (np. modele szyb Villadora RETRO)
  • szkło mleczne
  • szkło mrożone
  • szkło piaskowane

Niektórzy Klienci – szczególnie Ci, w których mieszkaniach niezmordowanie harcują małe dzieci – wyrażają obawę, czy drzwi przeszklone to rozwiązanie bezpieczne. Spieszymy z wyjaśnieniem: produkowane przez PORTA drzwi przeszklone wyróżnia szklenie szybą hartowaną, która jest praktycznie niemożliwa do stłuczenia, lub tzw. szybą bezpieczną – po uderzeniu rozpada się ona na liczne małe odłamki, które nie kaleczą tak jak popękane duże tafle szkła.

Oba te rozwiązania pozwalają więc bez problemu i bez najmniejszego ryzyka zamontować drzwi z przeszkleniem także w pokoju dziecięcym.

Drzwi szklane – powiew nowoczesności

Jeśli zamierzasz urządzić mieszkanie w stylu bardzo nowoczesnym i chcesz, by zyskało niepowtarzalny charakter, warto rozważyć nie przeszklone, a szklane drzwi. To rozwiązanie zyskujące na popularności, które imponująco prezentuje się w stylowych, designerskich wnętrzach. Tafla szklana zamontowana jest wówczas na dedykowanej ościeżnicy Porta SYSTEM GK, która posiada 5-letnią gwarancję.

I w tym przypadku możesz wybierać spośród niemal nieskończonej liczby wzorów i kolorów szklanych skrzydeł. Dzięki temu Twoje możliwości, jeśli chodzi o aranżację pomieszczeń, są praktycznie nieograniczone. To Ty decydujesz, jakie drzwi szklane sprawdzą się w Twojej aranżacji najlepiej.

Drzwi przeszklone – funkcjonalność i elegancja

Przy wyborze drzwi do Twojego mieszkania pamiętaj, że skrzydła powinny nie tylko ładnie się prezentować i pasować do wystroju wnętrza, ale też odpowiadać Twoim potrzebom. Co zyskujesz, decydując się na przeszklone drzwi wewnętrzne? Największymi atutami okazują się lekkość i elegancja, a także możliwość doświetlenia i optycznego powiększenia przestrzeni.

Wbrew pozorom to ważne nie tylko w niewielkich pomieszczeniach – odpowiedni przepływ światła to kwestia kluczowa, bez której Twoje mieszkanie, niezależnie od aranżacji, straci na uroku i stanie się przygnębiające. Przeszklenia górą!

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat drzwi przeszklonych i szklanych? Wszystkie skrzydła drzwiowe PORTA DRZWI znajdziesz w aktualnym katalogu PORTA na naszej stronie internetowej – zapraszamy do lektury!

Oceń artykuł:

40%
60%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym