Przestrzeń… czy przestrzeń intymna? Drzwi przeszklone i pełne w Twoim mieszkaniu

Oceń artykuł:

100%
0%
Dobór drzwi do mieszkania to sprawa, którą warto dobrze przemyśleć. Drzwi wewnętrzne pełnią wiele funkcji: izolują od hałasów, zapewniają prywatność, a także są ważnym elementem dekoracyjnym. Przeszklenie skrzydeł wpływa zarówno na ich design, jak i na funkcjonalność pomieszczenia, w którym się znajdują. Jakie drzwi wybrać? Zobacz, w jakich wnętrzach najlepiej sprawdzą się drzwi pełne, a w jakich lepsze będą drzwi z szybą.
Przestrzeń… czy przestrzeń intymna? Drzwi przeszklone i pełne w Twoim mieszkaniu

Dokonując wyboru między skrzydłami pełnymi a z przeszkleniem, powinniśmy najpierw dobrze zastanowić się, jaką funkcję mają pełnić. Drzwi pełne to dobry wybór, jeśli cenimy sobie intymność domowych pomieszczeń oraz gdy najbardziej zależy nam na wyciszeniu wnętrza. Jeśli zaś dojdziemy do wniosku, że drzwi mają głównie rozdzielać pomieszczenia, lepiej postawić na drzwi przeszklone. Przy odpowiednio dobranym do planowanego wystroju wnętrza modelu szyba może być naprawdę efektownym elementem dekoracyjnym i funkcjonalnym.

Drzwi pełne – sypialnia, gabinet i…

Wybór drzwi wymaga zastanowienia się nad charakterem pomieszczeń, do których będą prowadziły, oraz nad potrzebami domowników. Z uwagi na swoją specyfikę drzwi pełne gwarantują bez wątpienia dobrą izolację akustyczną. Doskonale sprawdzają się pomieszczeniach, które mają zapewniać intymność oraz – jakże pożądane w dzisiejszych zabieganych czasach – ciszę i spokój. W związku z tym to najlepsze drzwi do sypialni i gabinetu oraz do łazienki i toalety. Znajdą jednak swoje zastosowanie także w innych pomieszczeniach.

044

Drzwi pełne warto zamontować na przykład w pokoju nastolatka, który nie wyobraża sobie życia codziennego bez słuchania głośnej muzyki. Pomogą wygłuszyć dochodzące z jego królestwa dźwięki, tak, by reszta domowników mogła w spokoju oddawać się swoim zajęciom. W przypadku schowków, spiżarni, pralni i przeróżnych innych pomieszczeń gospodarczych też nie ma sensu długo zastanawiać się, jakie drzwi wybrać. Z zasady nie chcemy raczej pokazywać nikomu panującego w nich artystycznego nieładu – drzwi pełne zaś skutecznie ukryją te wnętrza przed światem.

Drzwi przeszklone i częściowo przeszklone – salon, jadalnia i…

W niektórych pomieszczeniach znacznie lepiej sprawdzą się jednak drzwi z szybą. Jakie są ich główne zalety? Przede wszystkim skrzydła z przeszkleniami sprawiają, że wnętrza wydają się dużo jaśniejsze i optycznie większe. To dobry wybór drzwi, jeśli chcemy, by pomieszczenie wydawało się bardziej przestronne.

Warto zdecydować się na drzwi przeszklone szczególnie we wnętrzach ciemnych, potrzebujących doświetlenia. Miejscem, które można scharakteryzować w ten sposób, jest zazwyczaj korytarz. Drzwi z szybą będą również pasowały do salonu, jadalni, pokoju dziennego… Jednym słowem – do wszystkich tych pomieszczeń, które są z założenia otwarte dla każdego z domowników (jak również dla gości), stanowią przestrzeń wspólną i nie wymagają całkowitego odseparowania od pozostałych wnętrz w mieszkaniu.

Drzwi przeszklone częściowo mogą zaś stanowić kompromis między tendencją do otwierania i doświetlania przestrzeni a koniecznością zamykania niektórych pomieszczeń. W jaki sposób? Drzwi z szybą w górnej części przepuszczają światło, nie odsłaniając jednocześnie całości wnętrza. Świetnie sprawdzą się zatem na przykład w łazienkach bez okien. Nie należy obawiać się przy tym naruszenia prywatności. Jeśli użyjemy odpowiedniego szkła, zastosowanie przeszkleń w żaden sposób nie wpłynie na komfort i swobodę korzystania z wnętrz o charakterze bardziej intymnym.

045

Przeszklenie – ale jakie?

Dobór drzwi z przeszkleniem zależy od Twoich potrzeb i preferencji. W Porta możesz zdecydować się na pełne lub częściowe przeszklenie drzwi. W ofercie znajdują się kolekcje skrzydeł z przeszkleniami w rozmaitych kształtach (np. poziome pasy, pionowy prostokąt, duże kwadraty) oraz w różnych konfiguracjach (przeszklenie w górnej lub środkowej części skrzydła). Zastanawiając się, jakie drzwi do pokoju wybrać, warto pamiętać o tym, by dobrze komponowały się z całością wnętrza.

Kolekcje drzwi Porta są najczęściej dostępne z różnymi rodzajami przeszkleń i możliwością personalizacji wybranego modelu, jeśli chodzi o rodzaj szyby. Do najbardziej popularnych  i najczęściej wybieranych należą szyby matowe i półprzezroczyste. Ciekawym wyborem są również szyby imitujące żaluzję lub ze wzorami.

 Czy wiesz już, jakie będą najlepsze drzwi dla Ciebie? Wśród propozycji Porta z pewnością znajdziesz model, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Gotowy na poszukiwania?

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym