Biała sypialnia – nowoczesne i inspirujące rozwiązania

Oceń artykuł:

83%
17%

Biała sypialnia to biała podłoga, białe ściany, meble, pościel, dodatki, zasłony, lampy. Brzmi dziwacznie? Dla niektórych na pewno. Są osoby, które nie wyobrażają sobie wypoczynku wśród bieli, są też takie, które w białych wnętrzach śpią najlepiej. Do której grupy wy należycie? Jak zaaranżować białą sypialnię, by odpoczynek w niej był czystą przyjemnością, a wygląd pomieszczenia przyciągał wzrok? Przeczytajcie nasz poradnik, a sypialnie w bieli nie będą miały przed wami żadnych tajemnic!

Biała sypialnia – nowoczesne i inspirujące rozwiązania

Biała sypialnia – ku ukojeniu zmysłów

Na dobry sen wpływają nie tylko styl życia i czynności wykonywane bezpośrednio przed położeniem się do łóżka. Znaczenie mają także barwy oraz wystrój sypialni. W tym miejscu powinieneś czuć się dobrze, nic nie może cię drażnić czy stresować. Tym samym, biel to najlepszy wybór, jeśli chodzi o kolor do sypialni. Biel jest neutralna, dzięki czemu nie angażuje zmysłów i pomaga się wyciszyć. Jak radzą specjaliści, sypialnia powinna być domową oazą spokoju. Właśnie dlatego najlepiej zrezygnować z wszelkich gadżetów technologicznych w sypialni, takich jak np. telewizor. Gdy nadejdzie czas na odpoczynek, telefon można wyciszyć, a najlepiej zupełnie wyłączyć.

Sypialnia z drzwiami Porta_VECTOR_T

Porta VECTOR Premium T

Nowoczesna biała sypialna – z charakterystycznym akcentem

Czy sypialnia w bieli może wyglądać ciekawie? Na pewno! Żeby jednak tak było, trzeba zadbać o detale. Efektowne dodatki do białej sypialni sprawią, że wnętrze, z neutralnego, przeistoczy się w stylowe i przyciągające uwagę. Jakie dodatki sprawdzą się w białej sypialni? Designerski stolik nocny, stojąca lampa w metalowej oprawie, beżowa makrama, puszysty dywan, kolorowa narzuta, lustro w złotej ramie – możliwości jest całe mnóstwo! W tym przypadku, koce i dywany pełnią podwójną funkcję – nie tylko świetnie wyglądają, ale też, w zimowe wieczory, skutecznie otulają ciepłem. Biel jest czysta, elegancka i pasuje do każdego stylu, a o za tym idzie – można ją łączyć z wszelkimi możliwymi dodatkami, dla których stanowi idealne tło.

Czy wiesz, że…

biel ma aż 150 różnych odcieni? Firma Benjamin Moore stworzyła wzornik Off-White Colors, w którym znalazło się 150 odcieni tego koloru.

 

Porta VECTOR Premium model V

Porta VECTOR Premium V

Biała sypialnia w betonowej aranżacji

Nowoczesne sypialnie w bieli, mimo łagodnego koloru, który w nich dominuje, wcale nie muszą mieć stonowanego charakteru. Wystarczy jeden wyrazisty akcent, by wprowadzić do wnętrza element zaskoczenia. W przypadku sypialni w bieli takim akcentem może być jedna ściana (najlepiej naprzeciwko łóżka), pokryta betonem. Beton sprawi, że wnętrze zyska industrialny sznyt i będzie prezentowało się efektownie. Warto przy tym podkreślić, że beton doskonale łączy się z innymi materiałami, takimi jak drewno, len czy mosiądz, które ogrzewają jego chłód i nieco łagodzą surowość.

biała sypialnia z betonową ścianą za łóżkiem i czarną pościelą

Biel i drewno – połączenie idealne

Białe ściany w sypialni ocieplone drewnem to ponadczasowe połączenie. Biel odpowiada za nowoczesny, choć nieco chłodny wygląd sypialni. Z kolei drewno sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Biel z drewnianymi elementami to nieodłączny element stylu skandynawskiego, w którym prostota i funkcjonalność grają pierwsze skrzypce. Jednak drewniane i białe elementy można zestawiać ze sobą na wiele różnych sposobów – na tym właśnie polega fenomen tego duetu. Obecnie, najmodniejsze jest jasne drewno, najlepiej z wyraźnie widocznymi słojami. Meble mogą sprawiać wrażenie niewykończonych, a w roli stolików nocnych można nawet użyć obrobionych pieńków.

biała sypialnia z drewnianą ścianą za łóżkiem i fioletowym zagłówkiem

Sypialnia w bieli i czerni – ponadczasowa klasyka

Połączenie bieli i czerni jest ponadczasowe. Jedna ściana pomalowana na czarno lub w ciekawe biało-czarne wzory? Czemu nie. A może postawisz na łóżko w czarnej ramie i pikowany zagłówek w tym samym kolorze? Przeciwstawne kolory stanowią dla siebie świetny kontrast, dlatego wnętrze urządzone jedynie w tych barwach będzie oryginalne. Od tego, jakie meble i ozdoby wybierzesz, zależy, jaki nadasz mu charakter – glamour, futurystyczny, a może wyjdzie z tego piękna biała sypialnia retro? Wszystko zależy od ciebie!

Biała sypialnia – aranżacje z kolorowymi akcentami

Biała sypialnia nie musi być pozbawiona kolorowych elementów – będzie się świetnie prezentować jako połączenie dominującej bieli i barwnych akcentów. Idealny duet stworzy z delikatną szarością. Nieco ciemniejszym odcieniem można zaznaczyć ścianę za łóżkiem – pomalowana albo ozdobiona tapetą będzie przyciągać wzrok zaraz po przekroczeniu progu. Jeśli chcesz poczuć się niczym hollywoodzka gwiazda, postaw na błyszczące dodatki do białej sypialni. Złoto, srebro, kryształy, a nawet brokat zamienią sypialnię w miejsce pełne przepychu, blasku i splendoru.

Drzwi do sypialni w bieli – czy koniecznie muszą być białe?

Wybierając drzwi do białej sypialni, pierwsza propozycja, jaka przychodzi do głowy, to oczywiście białe drzwi. To bezpieczna i uniwersalna opcja, która idealnie dopełni nowoczesną, białą sypialnię. Warto sięgnąć po jeden z modeli z kolekcji Porta VECTOR Premium, pokrytych białym lakierem, np. model T z klasycznym, gładkim skrzydłem. Inna propozycja to drzwi pokryte okleiną w odcieniu naturalnego drewna. Model H.5 z kolekcji Porta Verte HOME to drzwi, które ocieplą wnętrze. Jasnobrązowa okleina w kolorze Dąb Naturalny i niewielkie przeszklenia z mlecznego szkła sprawią, że w białej sypialni zrobi się przytulniej. Ostatnia propozycja to rozwiązanie dla osób, które lubią industrialne akcenty. Model F.1 z kolekcji Porta LINE w kolorze Beton Ciemny, będzie stanowił idealny kontrast dla białych ścian w sypialni. Białe ściany nieco złagodzą surowy charakter drzwi, tworząc efektowną całość.

Porta VECTOR Premium, Porta LINE, Porta KONCEPT

Porta VECTOR Premium              Porta Verte HOME                                Porta LINE

Oceń artykuł:

83%
17%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym