Żeglarska bitwa o Gotland! Otwórz się na wielkie emocje!

Oceń artykuł:

100%
0%
Jeśli myślicie, że w PORTA DRZWI interesujemy się jedynie aranżacją wnętrz i odpowiednim dopasowywaniem skrzydeł drzwiowych do charakteru pomieszczenia – bardzo się mylicie! Staramy się bacznie obserwować otaczającą nas rzeczywistość, wyłapywać niebanalne osoby i zjawiska i w miarę możliwości wspierać je. Lubimy mieć szeroką perspektywę – a nic tak nie poszerza horyzontów jak… żeglarstwo!
Żeglarska bitwa o Gotland! Otwórz się na wielkie emocje!

Żeglarze samotnicy na trasie

Samotnicy mają to do siebie, że zazwyczaj chadzają własnymi drogami, niespecjalnie dbając o rozgłos. Dlatego też idziemy o zakład, że nie słyszeliście w mediach nic o wydarzeniu, które chcemy Wam przybliżyć w tym poście…

W niedzielę ruszyły bowiem pięciodniowe "Mistrzostwa Polski Żeglarzy Samotników – Bitwa o Gotland", uważane za najbardziej wymagające regaty na Morzu Bałtyckim. Na dystansie 500 mil morskich mierzy się właśnie 22 pasjonatów samotnych rejsów. Nie zabrakło wśród nich i „naszego” reprezentanta.

Z falami i wiatrem dzielnie zmaga się Kuba Strzyczkowski – polski dziennikarz Radiowej Trójki i żeglarz pasjonata. Wspieramy go od lat i serdecznie zachęcamy: otwórzcie się na emocje i razem z PORTA DRZWI kibicujcie Kubie!

PORTA DRZWI i żeglarstwo – co nas łączy?

Choć może się wydawać, że naszej branży daleko do „białych żagli”, w rzeczywistości mamy wiele wspólnego z pasjonatami regat. W żeglarstwie liczy się pasja, wytrwałość i zaangażowanie – bez nich trudno osiągnąć w tym sporcie cokolwiek, trudno nawet ukończyć jeden wyścig, ba – trudno wejść na pokład!

To wartości, które od samego początku są bardzo ważne również dla PORTA DRZWI. Nie powinniście się więc dziwić, że od lat jesteśmy pasjonatami tej pięknej dyscypliny sportu i chcemy być możliwie jak najbliżej centrum wydarzeń.

Sami nie startujemy – ale z dumą i radością pomagamy w osiąganiu sportowych celów Kubie Strzyczkowskiemu. W niedzielę wystartował w niezwykle ekscytujących regatach, wśród fanów żeglarstwa zgodnie określanych mianem „najtrudniejszego wyścigu na Bałtyku”. Co czeka Kubę na trasie? 500 mil morskich do pokonania i walka z własnymi słabościami...

Jesteście ciekawi, co na ten temat mówi sam zainteresowany i jakie emocje towarzyszyły mu przed startem? Kuba Strzyczkowski opowiada: „Nie mam jakichś wyszukanych, wygórowanych celów, na nic specjalnie nie liczę, ale bardzo się cieszę na te regaty. Żeglarstwo to dla mnie hobby, okazja do zabawy, ale też oczywiście i do sprawdzenia się. Ogromnie cieszę się, że będę mógł znów wrócić na pokład Delphii Trójki. „Mistrzostwa Polski Żeglarzy Samotników” to naprawdę trudne regaty, więc satysfakcja z ich ukończenia będzie bez względu na wynik. W stawce regat są ludzie z ogromnym doświadczeniem, do tego uzbrojeni (śmiech). Ja na przykład wciąż nie mam wytyku do spinakera, który może się przydać. A wierzcie mi: nie znam nic gorszego niż bezradność na wodzie z powodu sprzętu. Wśród żeglarzy samotników większości marzą się dalsze rejsy, ale wiadomo, że wiąże się to z określonymi trudnościami organizacyjnymi. Cóż, i ja też mam taki plan, ale jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o nim coś więcej.”

Ahoj, przygodo!

Czwarta edycja „Mistrzostw Polski Żeglarzy Samotników - Bitwy o Gotland” to spotkanie niezwykłych żeglarzy, którym przyświeca jeden cel: jak najszybciej ukończyć samotny wyścig bez przerwy. To liczna reprezentacja prawdziwych pasjonatów samotnych regat, zawodników, którzy kochają morskie wyzwania i nie boją się przeszkód, które zapewne postawi na ich drodze natura…

Trzymamy kciuki, by wszystko na trasie przebiegło zgodnie z założeniami startujących, a nawet lepiej. Bitwa o Gotlandię to dla większości z nich szansa, by zebrać cenne doświadczenie, przeżyć ekscytujące przygody i na nowo zakochać się w żeglarstwie. Mamy nadzieję, że dzięki regatom uda im się zrealizować marzenia i wreszcie wypłynąć na szersze wody tak, jak planują od dawna. Będziemy z zapartym tchem śledzić ich dokonania i wspierać ich zmagania z trudami tak niezwykłej wyprawy!

Chcecie wiedzieć na bieżąco, co dzieje się na trasie Bitwy o Gotland? Regaty możecie śledzić na stronie: http://bitwaogotland.pl/

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym